Ми в театрі – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ Й П’ЄСА-КАЗКА

Матеріал уроку. Наталя Забіла “У дитячому театрі”.

Мета. Удосконалювати навички читання віршованих творів, формувати уміння працювати над текстом, вникати у його зміст; збагачувати активний словник учнів, розвивати уяву; виховувати культуру поведінки у театрі.

Обладнання. Мовний матеріал, маски для інсценізації п’єси.

Хід уроку

I. Мовна розминка.

1. Гра “Заміни одне слово”.

Учитель пропонує дітям прослухати речення і повторити його, замінивши тільки одне слово.

Діти повернулися з театру.

(Третьокласники, дівчатка, хлопці, учні, друзі, школярі, малята, дітлахи) повернулися з театру.

Діти (вийшли, вибігли) з театру.

Діти повернулися з (школи, бібліотеки, прогулянки) і т. д.

– Що таке театр?

2. Гра “Так чи не так”.

– Знайдіть помилку і виправте її.

Учитель читає правила поведінки у театрі, а діти слухають речення і визначають правильність висловленої думки.

1) До театру приходжу кілька хвилин після початку вистави.

2) Роздягаюся, здаю пальто у гардероб.

3) Знаходжу своє місце, сідаю і голосно розмовляю з сусідами.

4) На перерві не виходжу в коридор, а їм у залі.

5) У коридорі штовхаюся.

6) Після закінчення вистави стаю у чергу в гардероб.

II. Вправи на вдосконалення навичок читання.

1. Читання деформованого тексту.

АтрТе

В шан сач дюли чаполи вабузати рпо недо з кранайхищ міцсь чинвідпоук – тетра. еЦ своло жуде данеє, як і пірше атерти, що луби дій відктирим бомне.

З франзьцукої воми озчанало “дивлюся”.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

– Які бувають театри? У якому театрі були ви?

– А сьогодні на уроці завдяки віршу Н. Забіли ми побуваємо “У дитячому театрі”.

IV. Опрацювання вірша Н. Забіли “У дитячому театрі”.

1. Слухання вірша. Перевірка первинного сприймання.

– Що дивилися глядачі у театрі?

– Чи сподобалась їм казка?

2. Словникова робота.

А) Читання “пірамідок” слів.

Гра

Путь

Залі

Згасло

Сцена

Кожен

Завіса

Хоробрий

Глядачі

Відкритими

– У якому значенні вжито слово “гра” у вірші? (Виконання артистом ролі.)

Які ще значення цього слова? (Розвага, змагання, виконання музичного твору на інструменті.)

– Поясніть значення інших слів першої колонки.

– До слів Путь і Хоробрий доберіть синоніми, а до слів Кожен, згасло, відкритими – антоніми.

Б) Пояснення значень слів.

– З’єднайте пояснення слів, що у правій колонці, з відповідними словами з лівої.

До нестями – – – те, що міститься далі, на якому хтось чи щось вирізняється

Помисли – – – відчувати, терпіти щось

Тло – – – шум, гамір

Гомін – – – думка з певним задумом

Зазнати – – – розгубленість, замішання, хвилювання

3. Повторне читання вірша напівголосно (самостійно).

– Відмітьте слова вірша, у яких найвиразніше сказано про захоплення дітей виставою.

4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

– Як починається вистава? Прочитайте.

– Які почуття охопили глядачів? Як це описала поетеса?

– Чи знайомі вам такі почуття, про які говориться у вірші?

– Поясніть вислови “відкриті серця”, “поринули у казку”, “дія розгортається”. В якому значенні вони вжиті – прямому чи переносному?

– Які думки охопили глядачів? Прочитайте.

– Які слова, по-вашому, найвиразніше передають захоплення дітей виставою?

– Як ви думаєте, чи добре артисти виконували свої ролі у виставі? Чи вдячними і уважними були глядачі? Чому так думаєте?

5. Вправи на розвиток швидкості читання.

А) Гра “Дочитай речення до кінця”.

Хтось з учнів читає початок речення, а інші знаходять і дочитують його. Продовжує гру той, хто відповідав.

Б) Гра “Хто швидше” (робота в парах).

– Знайдіть у тексті порівняння і допишіть. Яка пара справиться швидше?

Життя – мов… (Казка).

Казка – мов… (Життя).

Розгортається, як… (Злива).

Стати, як… (Оці герої).

6. Виразне читання вірша.

– Які розділові знаки зустрічаються у вірші? Якої інтонації вони вимагають?

– Які рядки потребують підсилення голосу? А які – послаблення?

7. Розвиток зв’язного мовлення.

– Які театри є у нашому місті? Чи доводилося вам там бувати?

– Розкажіть про своє відвідування вистави, використовуючи слова, що у підручнику на сторінці 91.

V. Підсумок уроку.

– З твором якої української поетеси ознайомились?

– Які почуття переживали глядачі вистави з вірша Наталі Забіли?

– Чи доводилося вам переживати схожі почуття?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Ми в театрі – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ Й П’ЄСА-КАЗКА