Веселий вірш Тамари Коломієць – ВІЗЬМУ ПЕРО І СПРОБУЮ

Матеріал уроку. Тамара Коломієць “Чоловічки”.

Мета. Розвивати в учнів допитливість, кмітливість, вчити правильно і виразно читати вірші, добирати рими, інтонувати речення, різні за метою висловлювання, виховувати уважність.

Обладнання. Таблиця № 3 (додаток 3), ребус.

Хід уроку

I. Вправи на вдосконалення навичок читання.

1. Розпитування.

За таблицею № 3 (додаток 3) читання рядка 2 з голосними [и, і].

2. Робота над скоромовкою.

Ніс сміхунчик сміху

Міх – міх розсипався на сміх.

Читання скоромовки повільно пошепки, голосніше швидше, голосно швидко, мовчки швидко.

3. Гра “Склади слова”.

Учні читають колонки складів, а тоді утворюють слова.

– Доберіть до цих слів рими.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

– Усі ці слова ввела у свій вірш відома дитяча поетеса. Розгадайте ребус і дізнаєтесь ЇЇ прізвище.

– Сьогодні ми ознайомимось із веселим віршем Тамари Коломієць – “Чоловічки”.

III. Опрацювання вірша Т. Коломієць “Чоловічки”.

1. Виразне читання вірша вчителем.

– Куди потрапили чоловічки? Чим вони були незвичайні?

2. Словникова робота.

Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі.

– Поясніть значення слова “химерний”. Перевірте себе за підручником (с. 182).

3. Повторне читання вірша (мовчки). Відповіді на запитання.

– Хто зробив цих чоловічків? Де цей хлопчисько узяв жолуді?

– Прочитайте опис чоловічків. Як вони розповіли про хлопчика?

– Чому він їм здався химерним? Чому хлопчик утік?

– Що у вірші здалося вам незвичним?

– Який настрій викликав вірш? Чому?

– Яким вам видався вчинок хлопчика?

– Чи доводилось вам розвеселяти хворого товариша? Що ви для цього робили?

4. Різновиди читання.

А) Читання “буксиром” за одним із учнів.

Б) Знайти найдовше і найкоротше речення.

В) Найдовше речення прочитати на одному видиху.

Г) Читання “Незнайком” (учні готуються, а тоді читають).

5. Виразне читання вірша.

А) Читання в парах, робота над виразністю.

Б) Конкурс на кращого читця.

6. Робота з ілюстрацією до вірша.

– Розгляньте малюнок, зіставте його з текстом вірша.

– Як виглядає дівчинка?

– Як художник передав її радість?

7. Хвилинка фантазування (робота в парі)

– Діти придумують продовження діалогу дівчинки і чоловічків, розігрують його перед класом.

8. Робота в зошиті (с. 70).

IV. Підсумок уроку.

– Який твір Тамари Коломієць прочитали на уроці? Який він за настроєм?

– Прочитайте речення, роз’єднавши слова. У ньому заховалися назви віршів поетеси. Пригадайте їх.

– Задзвонивсиненькийдзвоникпроквітеньічоловічків.

– Який твір цієї письменниці вам сподобався найбільше? Чому?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Веселий вірш Тамари Коломієць – ВІЗЬМУ ПЕРО І СПРОБУЮ