СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр

Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу; ознайомити з угорською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Артикуляційна розминка

Запросимо тишу: ц-ц-ц.

Вітерець у лісі: ш-ш-ш.

Прилетіли птахи: шук-шук-шук.

Заспівав соловей: тьох-тьох-тьох.

Тануть бурульки: кап-кап-кап.

Дзюркоче вода у струмочку: дз-дз-дз.

2. Читання скоромовки “дощиком”

На річці серед мілин

Збудував собі лин млин.

Гріло сонце мілину,

І дрімалося лину.

У млині на мілині.

А як млин?

А млин як млин:

Теж дрімав серед мілин.

М. Заєць

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парі. Гра “Обличчям до обличчя”

Учні повертаються в парі одне до одного і переказують казку.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми почнемо читати угорську народну казку “Як дівчина короля перехитрила”.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виразне читання казки вчителем до слів “Якщо виконаєш – ось моя рука, одружуся з тобою”

– Хто є головною героїнею казки?

2. Словникова робота

Куделя – прядиво або вовна, намотані на спеціальний кілок.

Веретено – ручне знаряддя для прядіння; тонка паличка з видовженими загостреними кінцями й потовщенням посередині.

Тин – огорожа, сплетена з лози, тонкого гілля.

Читання слів “луною” за вчителем

Запрягти лицьового

Спряди повивертати

Володарю спершу

Сторічний завдання

Величність глечики

– Прочитайте спершу двоскладові слова (спряди), потім – трискладові (запрягти, сторічний, завдання, глечики). Назвіть слова з м’якими приголосними звуками (запрягти, спряди, володарю, сторічний, величність, лицьового, завдання).

Фізкультхвилинка

3. Читання казки учнями

Гра “Сніжинка”

Читає той учень, на парту якого впала сніжинка.

4. Гра “Засічка – кидок”

За командою “кидок” усі діти починають напівголосно читати текст. За командою “засічка” – зупиняються й олівцем відмічають останнє прочитане ними слово. Цей текст (частини) у такий спосіб читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг – “засічка” поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже щоразу результати покращуються.

5. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

– Чим прославилася дівчина?

– До кого дійшла слава про розум і кмітливість дівчинки?

– Що наказав зробити король?

– Куди привезли дівчину?

– Яким було перше завдання короля?

– Якою була відповідь дівчини?

– Як відреагував на таку відповідь король?

– Прочитайте друге завдання короля і відповідь дівчини.

– Що пообіцяв король, якщо дівчина виконає ще одне завдання?

– Як ви вважаєте, чи впорається дівчина з третім завданням короля?

– Чи правильними були наші припущення – дізнаємося на наступному уроці.

6. Читання казки за особами

7. Гра “Читає Незнайко”

Учитель читає речення, навмисне припускаючись помилок. Учні мають знайти речення і прочитати його правильно.

Жила-була за сімома морями розумна (кмітлива) дівчина.

Є в мене на горищі сто горшків (глечиків) з дірками.

Друга відповідь також (теж) розумна.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

– Хто автор цієї казки?

– Хто є головною героїнею казки?

– Чим прославилася дівчина?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати і переказувати казку.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр