ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ

Матеріал уроку. Твори з розділу “Літературні казки зарубіжних письменників”.

Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати повагу до минулого.

Хід уроку

I. Систематизація і узагальнення знань учнів.

1. Гра “Знавці назв творів та їх авторів”

1) Хто написав “Казку про царя Салтана”? (О. Пушкін.)

2) Хто і яку казку починає словами “У сонячному сяйві стояв старий хутір…”? (Г. К. Андерсен “Гидке каченя”.)

3) Хто автор збірки казок “Казки по телефону”? Яку казку з неї ми прочитали? (Джанні Родарі “Дорога, що нікуди не вела”.)

2. Гра “Про кого йдеться”.

– Впізнайте і назвіть героя.

– Воно хоч некрасиве, але в нього лагідна вдача, і плаває воно теж чудово… Воно покращає з часом або принаймні стане хоч менше ростом… (“Гидке каченя”.)

– …Місяць у косі блищить,

На чолі зоря горить,

А сама, неначе пава,

Виступає величаво… (Царівна Лебідь.)

– Настирливий, допитливий, впертий хлопчик, який цікавився тим, чого йому люди не могли пояснити. (Мартіно.)

3. Творче завдання (робота в групах).

– Складіть діафільм до улюбленої казки.

II. Контроль навчальних досягнень.

Робота в зошиті для тематичних робіт.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ