КОНТРОЛЬНА РОБОТА №1 ЗА ТЕМОЮ ПРОСВІТНИЦТВО – ПРОСВІТНИЦТВО
Мета: перевірити рівень знань учнів із теми “Просвітництво”; розвивати логічне мислення, формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, застосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність.
Компетентності, що формуються: предметні – уміння застосовувати знання з теми, виконувати тестові завдання; ключові – інформаційно-цифрова компетентність (уміння діяти за алгоритмом), уміння вчитися впродовж життя (уміння планувати й організовувати власну навчальну діяльність; здійснювати самооцінювання результатів власної діяльності, рефлексію).
Обладнання: картки з тестовими завданнями у двох варіантах (кожному учневі).
Тип уроку: урок перевірки і контролю знань.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
Варіант І
1. Який період називають добою Просвітництва?
А XVII-XVIII ст.;
Б XVIII ст.;
В XVIII-XIX ст.
Відповідь: Б.
2. Який культ панував у добу Просвітництва?
А Культ розуму;
Б культ свободи;
В культ філософії.
Відповідь: А.
3. Яка повна назва твору Дж. Свіфта про пригоди Гуллівера?
А “Мандри Лемюеля Гуллівера”;
Б “Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів”;
В “Захоплива розповідь про незвичайні пригоди та мандри Лемюеля Гуллівера”.
Відповідь: Б.
4. У творі про пригоди Гуллівера Дж. Свіфт удався до замаскованого висловлення думок з іронічними натяками та недомовками, що використовується для уникнення цензурних заборон. Як називається цей художній засіб?
А Алегорія;
Б езопова мова;
В пародія.
Відповідь: Б.
5. Звідки родом був Гуллівер, герой твору Дж. Свіфта?
А 3 Англії;
Б з Голландії;
В з Франції.
Відповідь: А.
6. Де Гуллівер мешкав, коли був у Ліліпутії (за твором Дж. Свіфта)?
А У палаці імператора;
Б у корівнику;
В у старовинному занедбаному храмі.
Відповідь: В.
7. Яке ім’я дали Гулліверові ліліпути (за твором Дж. Свіфта)?
А Чоловік-Гора;
Б Мілдендо;
В Гольбасто Момарем.
Відповідь: А.
8. Кого в Ліліпутії призначали на вищі державні посади (за твором Дж. Свіфта)?
А Найкращих випускників шкіл;
Б тих, хто краще за інших танцює на канаті;
В переможців лицарських турнірів.
Відповідь: Б.
9. До якого жанру належить твір Й. В. Гете “Вільшаний король”?
А Балада;
Б легенда;
В пісня.
Відповідь: А.
10. Яка ідея вірша Й. В. Гете “Травнева пісня”?
А Утвердження думки про те, що людина є вінцем природи;
Б оспівування життєствердної сили кохання;
В необхідність дбайливого ставлення до природи.
Відповідь: Б.
11. Який художній засіб використано в наведеному уривку вірша Ф. Шиллера “До радості”?
Радість п’ють усі істоти З груді матері-землі…
А Епітет;
Б гіпербола;
В метафора.
Відповідь: В.
12. Яка провідна ідея оди Ф. Шиллера “До радості”?
А Визначальна роль мистецтва в духовному житті людства;
Б об’єднання людства;
В побудова суспільства, де всі будуть рівними за матеріальним станом.
Відповідь: Б.
Варіант II
1. Представники якого з панівних напрямів літератури Просвітництва сповідували культ почуттів?
А Просвітницького реалізму;
Б просвітницького класицизму;
В сентименталізму.
Відповідь: В.
2. Які поняття були найважливішими в системі поглядів представників Просвітництва?
А Розум і природа;
Б добро і зло;
В Бог і культура.
Відповідь: А.
3. До якого жанру належить твір Дж. Свіфта про пригоди Гуллівера?
А Памфлет;
Б повість;
В роман.
Відповідь: В.
4. Як Гуллівер потрапив до Ліліпутії (за твором Дж. Свіфта)?
А Його залишили в країні ліліпутів морські пірати;
Б його відправили на заслання за політичні погляди;
В він приплив до берегів країни, коли його корабель розбився об скелю.
Відповідь: В.
5. Чим імператор Ліліпуті!’ відрізнявся від підданих (за твором Дж. Свіфта)?
А Був вищим за них;
Б мав руде волосся, тоді як інші ліліпути були брюнетами;
В ніколи не ходив пішки – його носили в паланкіні.
Відповідь: А.
6. Як у Ліліпутії називалися представники двох ворогуючих партій (за твором Дж. Свіфта)?
А Тупоконечники і гостроконечники;
Б тремексени і слемексени;
В віги й торі.
Відповідь: Б.
7. Які офіційні документи наведено у творі Дж. Свіфта про пригоди Гуллівера?
А Програму навчання, указ короля про оголошення війни;
Б акт про передання флоту Блефуску Ліліпутії;
В протокол обшуку, угоду про звільнення Гуллівера;
Відповідь: В.
8. Як допоміг Гуллівер імператриці Ліліпутії (за твором Дж. Свіфта)?
А Урятував її покої від пожежі;
Б побудував для неї прогулянкову яхту;
В врятував імператрицю, коли її карету понесли коні.
Відповідь: А.
9. Яку країну представляє Й. В. Гете?
А Австрію;
Б Німеччину;
В Швецію.
Відповідь: Б.
10. Який художній засіб використано в наведеному уривку вірша Й. В. Гете “Травнева пісня”?
Пташині хори по всіх гаях,
І в кожнім серці радість, весна.
А Гіпербола;
Б порівняння;
В метафора.
Відповідь: В.
11. Як називався просвітницький літературний рух, до якого належали Й. В. Гете та Ф. Шиллер?
А “Буря і натиск”;
Б “Західний буревій”;
В “Клуб штюрмерів”.
Відповідь: А.
12. До чого закликає Ф. Шиллер у творі “До радості”?
А Дотримуватись біблійних заповідей;
Б дбати про природу;
В стати дружною родиною, жити в правді, братній згоді й добрі.
Відповідь: В.
III. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Групові завдання. Підготувати проекти “Романтизм у живописі”, “Романтизм у музиці”.