Контрольна робота за темою “Творчість А. Камю, Е. Хемінгуея, Кавабата Ясунарі” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – IІ семестр

Мета: повторити й узагальнити знання учнів; виявити рівень їх знань із метою контролю та корекції; розвивати пам’‎ять, зв’‎язне мовлення, образне та логічне мислення, уміння висловлювати свої думки, обгрунтовувати їх прикладами з текстів; виховувати найкращі людські якості.

Обладнання: тестові завдання.

Тип уроку: контролю та корекції знань, умінь і навичок учнів.

ХІД УРОКУ

І. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

II. Контроль і корекція знань, умінь і навичок

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

ТЕСТИ

Варіант І

Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Чума в однойменному романі А. Камю – це символ:

А) хвороби;

Б) фашизму;

В) стихійного лиха;

Г) усесвітнього зла.

2. Сантьяго з повісті-притчі Е. Хемінгуея “Старий і море” після пригоди снилися:

А) леви;

Б) дружина;

В) велика риба;

Г) гарний корабель.

3. Позначте, хто в повісті Кавабата Ясунарі є втіленням потворного в зовнішньому й у внутрішньому світі:

А) Юкіко;

Б) Фуміко;

В) Тікако;

Г) пані Оота.

4. Продовжте речення.

“Екзистенціалізм – це…”.

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Розкрийте значення образу лікаря Ріє з роману А. Камю “Чума”.

2. Опишіть філософію тядо і роль чайної церемонії у творі Кавабата Ясунарі “Тисячажуравлів”.

Високий рівень (Максимально – 4 бали)

Напишіть твір на одну з тем (за вивченими творами та власними спостереженнями).

1) “Трагічне безсилля людини та її нездоланність”;

2) “Журавлі, яких людина шукає все життя”.

Варіант II

Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Чому Ріє, герой роману А. Камю “Чума”, уважав, що “будь-яка радість – під загрозою”?

А) Людина не може перемогти всесвітнє зло;

Б) бо чума забрала його найкращих друзів та однодумців;

В) бацили чуми ніколи не щезають;

Г) людину постійно мучитимуть страхи пережитого.

2. Яку велику рибу піймав Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея “Старий і море”?

А) Акулу;

Б) марліна;

В) сардину;

Г) тунця.

3. Що в японській культурі втілює надію, добробут, мрію?

А) Тядо;

Б) “бусідо”;

В) журавель;

Г) фуросікі.

4. Продовжте речення.

“Стоїцизм – це…”

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Розкрийте образ Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея “Старий і море”.

2. З’‎ясуйте риси національного колориту в повісті Кавабата Ясунарі “Тисяча журавлів”.

Високий рівень (Максимально – 4 бали)

Напишіть твір на одну з тем.

1) “Людина і природа у творах Е. Хемінгуея та Кавабата Ясунарі”;

2) “Боротьба зі злом – “справа всіх”, “необхідно боротися в той чи інший спосіб і нізащо не падати навколішки”” (А. Камю).

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Колумбію XX ст.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота за темою “Творчість А. Камю, Е. Хемінгуея, Кавабата Ясунарі” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – IІ семестр