Контрольна робота за темою “Сучасна література в юнацькому читанні” – Польща – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ
Мета – формувати компетентності: Предметні (систематизовані й узагальнені знання про особливості сучасної зарубіжної літератури для молоді; писемне мовлення; естетичний смак); Ключові(інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислювати; загальнокультурну: творчі здібності; прагнення досягти високого результату; гуманістичний світогляд).
Тип уроку: урок контролю й корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями (2 варіанти).
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Ознайомлення із завданнями та критеріями їхнього оцінювання
2. Виконання контрольної роботи (усього 12 балів за кожним із варіантів)
І варіант
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Фантастичною повістю за жанром є твір:
А) “Повітряні змії”;
Б) “Таємний щоденник Адріана Моула”;
В) “Кораліна”;
Г) “Геній”.
2. Письменник, який у своїй творчості зображав події Другої світової війни:
А) Паоло Коельйо;
Б) Ромен Гарі;
В) Сью Таунсенд;
Г) Мо Янь.
3. Ім’я головної героїні роману Й. Ягелло “Кава з кардамоном”:
А) Хелга;
Б) Халіна;
В) Наталія;
Г) Хелена.
4. Головний герой роману Паоло Коельйо “Алхімік”:
А) Сантьяго;
Б) Алхімік;
В) Мельхіседек;
Г) мандрівник у часі.
5. Автор твору “Кораліна”:
А) Ромен Гарі;
Б) Тумас Транстремер;
В) Ніл Гейман;
Г) Йоанна Ягелло.
6. Водночас письменник, поет та музикант:
А) ромен Гарі;
Б) Сью Таунсенд;
В) Ніл Гейман;
Г) Тумас Транстремер.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
7. Завершіть речення: “Роман-притча – це…”.
8. Стисло визначте основні теми творчості Тумаса Транстремера.
9. Чому мати головної героїні роману “Кава з кардамоном” тривалий час була відсутня?
Високий рівень (максимально – 3 бали)
10. Завдання відкритої форми – написати одну з творчих робіт за творами розділу “Сучасна література в юнацькому читанні” (за вибором учнів):
А) есе на тему “Мій світ літератури”;
Б) розгорнену рекламу одного з опрацьованих творів;
В) лист-звернення до одного з авторів вивчених творів.
II варіант
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Герой цього твору шукає спосіб убезпечити людей від руйнівних землетрусів:
А) “Повітряні змії”;
Б) “Таємний щоденник Адріана Моула”;
В) “Алхімік”;
Г) “Геній”.
2. У цьому творі досліджено проблему пошуків сенсу буття й людського існування:
А) “Повітряні змії”;
Б) “Алхімік”;
В) “Кораліна”;
Г) “Геній”.
3. Ім’я головного героя циклу творів Сью Таунсенд:
А) Адріан Моул;
Б) Голден Колфілд;
В) Адам Барський;
Г) Міхай Мазур.
4. Наймолодший із-поміж літературних героїв:
А) Ліна;
Б) Сантьяго;
В) Цзян Дачжі;
Г) Кораліна.
5. Повітряних зміїв виготовляв:
А) Людо;
Б) Марселен Дюпра;
В) Амбруаз Флері;
Г) Жулі Еспіноза.
6. Твір, що містить ознаки детективу:
А) “Повітряні змії”;
Б) “Геній”;
В) “Кава з кардамоном”;
Г) “Кораліна”.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
7. Завершіть речення: “Нонконформізм – це…”.
8. У яких творах розділу “Сучасна література в юнацькому читанні” гостро постає проблема взаємин дітей і батьків?
9. Стисло схарактеризуйте особливості лірики Тумаса Транстремера.
Високий рівень (максимально – 3 бали)
10. Завдання відкритої форми – написати одну з творчих робіт за творами розділу “Сучасна література в юнацькому читанні” (за вибором учнів):
А) есе на тему “Мій світ літератури”;
Б) критичну рецензію на один з опрацьованих творів;
В) лист-звернення до одного з літературних героїв вивчених творів.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Інтерактивний прийом “Мікрофон”
· Завершіть речення:
■ “Мені сьогодні вдалося…”;
■ “Найскладнішим для мене було…”.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити вивчене впродовж II семестру.