Контрольна робота за темою Бароко і класицизм (різнорівневі запитання і завдання) – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ

Мета:

– Навчальна: здійснити контроль знань за темою “Бароко і класицизм”;

– Розвивальна: розвивати культуру писемної мови;

– Виховна: виховувати самостійність та прагнення досягти високого успіху.

Тип уроку: урок перевірки, оцінювання та корекції знань, умінь і навичок.

Обладнання: картки із завданнями.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ (ТЕСТИ)

Варіант І

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 7 бал)

Завдання з вибором однієї правильної відповіді

1. Укажіть, про який стиль літератури ідеться: ” Вирізняється художньою яскравістю й пишністю, великою силою емоційного впливу, ідейною багатозначністю, в основі якої – драматично загострене сприйняття світу та людини”.

А) Романтизм;

Б) класицизм;

В) Відродження;

Г) бароко.

2. Укажіть країну, у якій виник класицизм.

А) Англія;

Б) Франція;

В) Італія;

Г) Іспанія.

3. Укажіть назву театру, який заснував Мольєр.

А) “Сучасний театр”;

Б) “Блискучий театр”;

В) Славетний театр”;

Г) “Класичний театр”.

4. Укажіть назву твору іспанського драматурга Педро Кальдерона де ла Барки:

А) “Сон літньої ночі”;

Б) “Любов до життя”;

В) “Життя – це сон”;

Г) “Поетичне мистецтво”.

5. Укажіть основну пристрасть пана Журдена.

А) Пристрасть до всього нового;

Б) до всього прекрасного;

В) до всього старовинного;

Г) до всього дворянського.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором кількох правильних відповідей

6. Укажіть риси характеру пана Журдена:

А) інтелігентність;

Б) брутальність;

В) самозасліпленість;

Г) довірливість;

Д) чемність;

Е) освіченість.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді

7. Укажіть зайве правило в естетиці класицизму:

А) єдність дії;

Б) єдність характерів;

В) єдність місця;

Г) єдність часу.

Високий рівень

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (1 бал)

8. Узагальнене судження в стислій, художньо-ефектній формі, в основі якого нерідко лежить логічно несподіваний поворот думки, – це…

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (2 бали)

9. Чому сцени навчання пана Журдена викликають сміх?

Ключі: 1 г; 2 б; 3 б; 4 в; 5 г; 6 б, в, г; 7 б; 8 – афоризм.

Варіант II

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором однієї правильної відповіді

1. Укажіть, як називали добу класицизму у Франції.

А) “Доба Расіна”;

Б) “доба Корнеля”

В) “доба Мольєра”;

Г) “доба Лафонтена”.

2. Укажіть жанр, що поширився завдяки стилю бароко.

А) Афоризм;

Б) сонет;

В) поема;

Г) роман.

3. Укажіть значення слова bаrоссо.

А) “Філософський, мудрий”;

Б) “дивний, взірцевий”;

В) “приємний, ласкавий”;

Г) “вигадливий, химерний”.

4. Позначте ім’‎я головного героя драми Педро Кальдерона.

А) Сигізмундо;

Б) дон Педро;

В) Лаерт;

Г) Франсіско.

5. Укажіть, чого, на думку Журдена, бракує його доньці для повного щастя.

А) Багатства;

Б) порядного чоловіка;

В) титулу;

Г) знайомств при дворі короля.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 7 бал)

Завдання з вибором кількох правильних відповідей

6. Укажіть літературні напрями, які сформувались у XVII ст. в Європі:

А) реалізм;

Б) бароко;

В) романтизм;

Г) класицизм;

Д) сентименталізм;

Е) ренесанс.

Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)

7. Установіть відповідність між персонажами, які беруть участь у любовних колізіях п’‎єси Мольєра “міщанин-шляхтич”.

А) Клеонт;

1. Школь;

Б) Ков’‎єль;

2. Дорімена;

В) Журден;

3. Люсіль

Г) Дорант

Високий рівень

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (1 бал)

8. Драматичний твір, у якому засобами гумору та сатири розвінчують негативні суспільні та побутові явища, а також зображують смішні життєві положення і характери, – це…

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (2 бали)

9. Як бароко вплинуло на подальший розвиток світової культури?

Ключі: 1 б; 2 а; 3 г; 4 а; 5 в; 6 б, г; 7 – а 3, б 1, в 2; г 2; 8 – комедія.

III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Розпочати читання казки “Маленький принц” А. де Сент-Екзюпері.

2. Випереджувальне завдання для 2-3 учнів: підготувати повідомлення про життя Антуана де Сент-Екзюпері.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота за темою Бароко і класицизм (різнорівневі запитання і завдання) – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ