ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями змісту художніх творів, які вивчалися протягом семестру, вчинків, характерних рис героїв цих творів; розвивати образно-логічне й критичне мислення учнів, уміння швидко знаходити правильну відповідь на поставлене запитання; виховувати почуття здорового азарту, повагу до успіху суперників.

Тип уроку: підсумковий урок-гра на тему “Герої літературних творів”.

Хід уроку

I. Організація навчальної діяльності.

Презентація правил гри.

Учень, що виконуватиме роль ведучого, ділить клас на команди (залежно від кількості дітей у класі). Кожна з команд отримає 6 карток, які розподіляються між учасниками команди. Кожен учень виконує своє завдання, а результати заносяться у загальний лист контролю, загальна сума балів ділиться на кількість учасників команди. Учні працюють у групі, тому можуть допомагати один одному, адже вони працюють на загальнокомандний результат.

II. Основна частина уроку.

Залікові завдання для команд знавців світової літератури

1. Упізнайте героя або автора:

1) Хто з героїв побував на власному похороні?

2) Хто став своїм серед диких звірів?

3) Якій дівчинці забажалося дивної речі серед зими?

4) Сама сильна дівчинка на планеті…

5) Усі посвячені знали про його надзвичайні здібності, а він про них нічого не знав, доки.

6) Загублений черевичок допоміг її знайти щастя

7) їй допомагали навіть звірі

8) Про якого поета сказано, що сила його поезії “в її оптимізмі, вірі у свій народ і перемогу добра”?

9) Ім’я якого автора часто вигукували моряки?

10) Хто з авторів писав свої казки заради розваги придворних?

11) Хто є автором “Казок матінки гусині”?

12) Хто з авторів був у житті мандрівником?

А) Шарль Перро; б) принцеса; в) Гаррі Потер; г) Басьо; д) Скрудж; і) пасербиця; ї) Роберт Бернс; к) Попелюшка; л) Марк Твен; м) Мауглі; н) Андерсен; о) Пеппі.

Відповіді:

Картка 1.

1. Д; 2. М; 3. Б; 4. О; 5. В; 6. К; 7. І; 8. Ї; 9. Л; 10. А; 11. Н; 12. Г.

2. Установіть відповідність (письменник – країна):

1) Брати Грімм

А) Данія

2) Г. К. Андерсен

Б) Давня Греція

3) М. Лермонтов

В) Росія

4) Дж. Р. Кіплінг

Г) Німеччина

5) Ш. Перро

Д) Франція

6) Р. Бернс

Е) США

7) МацуоБасьо

Ж) Шотландія

8) О. Пушкін

З) Японія

9) М. Твен

І) Англія

10) Алкман

11) Й. В. Гете

12) Ф. Тютчев

Картка № 2.

1 – г; 2 – а; 3 – в; 4 – і; 5 – д; 6 – ж; 7 – з; 8 – в; 9 – е; 10 – б; 11 – г; 12 – в.

3. Упізнай твір за деталлю:

1) Черевичок

2) Троянди

3) Проліски

4) Квідіч

5) Починок

6) “Червона квітка”

7) Острів на Міссісіпі

8) Довгі панчохи, мавпочка

9) Подарунки на Різдво, іграшка, миша, горіх

10) Кіт, собака, півень, осел

11) Сакура

12) Чесність

Картка 3.

1. Попелюшка. 2. Снігова королева. 3. Дванадцять місяців. 4. Гаррі Потер. 5. Пані Метелиця. 6. Мауглі. 7. Пригоди Тома Сойєра. 8. Пеппі Довгапанчоха. 9. Лускунчик. 10. Бременські музики. 11. Хоку. 12. Чесна бідність.

4. У творах якого автора ми бачили пі образи?

1) Крук, осінь, сакура

2) Зелений дуб, золотий ланцюг, русалка

3) Чарівна каблучка, вогнище

4) Стрімчасті скелі, плем’я бджіл, гірські верховини

5) Нічна імла, усі вершини, пташиний грай

6) Гірські верховини, тихі долини, свіжа імла

7) Черстві шматки, стрічки й хрести, честь

8) Скарб, дохла кішка, однооке кошеня

9) Пацюк, сова, вартовий собака, дракон

10) Гарбуз, бал, пацюк

11) Полювання, залізний зуб, закон

12) Вічність, сила серця, дружба

Картка 4.

1. Басьо. 2. Пушкін. 3. Маршак. 4. Алкман. 5. Гете. 6. Лермонтов. 7. Бернс. 8. Твен. 9. Роллінг. 10. Перро. 11. Кіплінг. 12. Андерсен.

5. Пригадайте факт:

1) Твір якого автора переспівав Лермонтов у вірші “Гірські вершини”?

2) Із чого було зроблено черевичок Попелюшки в оригіналі казки?

3) Ким були за професією брати Грімм?

4) Яким героям Андерсена встановлено у Данії пам’ятники?

5) Про яку країну писав свої твори Кіплінг?

6) Як перекладається японське слово “басьо”?

7) Що означає слово “лукомор’є”?

8) З якої мови перекладав твори С. Маршак?

9) Назвіть традиційний жанр давньої японської поезії.

10) Перекладіть французьке слово “персонаж”.

11) Яка квітка символізує країну Японію?

12) Усна народна творчість – …

Картка 5.

1. Гете. 2. Соболь. 3. Фольклористи. 4. Русалонька, дикі лебеді. 5. Індія. 6. Банан. 7. Затока. 8. Англійська. 9. Хоку. 10. Герой. 11. Сакура (хризантема). 12. Фольклор.

6. Поясніть значення терміну:

1) Гіпербола

2) Антитеза

3) Діалог

4) Композиція

5) Епітет

6) Монолог

7) Пейзаж

8) Метафора

9) Сюжет

10) Драма

11) Фольклор

12) Рима

Картка 6.

1. Перебільшення. 2. Протиставлення. 3. Розмова двох осіб. 4. Побудова. 5. Художнє означення. 6. Промова одної особи. 7. Опис природи. 8. Приховане порівняння. 9. Черга подій у творі. 10. Дія. 11. Народна творчість. 12. Співзвуччя закінчень слів.

III. Етап рефлексії. Оцінювання діяльності мікрогруп та окремих учнів.

1. Слово вчителя.

– Результати гри засвідчують, що ви й насправді збагатилися знаннями, навчилися глибше мислити, працювати в команді, разом шукати правильну відповідь, поважати думку товаришів.

2. Представлення команди-переможця та кращого гравця.

IV. Підсумок.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ