Підсумковий урок. Повторення вивченого за рік

Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів; розвивати вміння стисло і чітко будувати відповіді; виховувати любов до літератури, бажання поглиблювати свої знання.

Обладнання: схема для гри “Що? Де? Коли?”, чисті аркуші паперу.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Оголошення теми і мети уроку.

III. Основна частина. (Проведення гри та робота у групах).

1. Гра “Що? Де? Коли?” У грі беруть участь декілька учнів, називаючи по черзі сектор “Що?”, “Де?” або “Коли?”. Вони відповідають на поставлені запитання, не обмірковуючи. Кожне запитання оцінюємо певною кількістю балів (1; 1,5; 2).

Можлива допомога групи, яка підтримує учасника гри.

Що?

1. (1 б.) Що таке метафора?

2. (1 б.) Що є характерною ознакою ліричних творів?

3. (1 б.) Що таке коломийка?

4. (1 б.) Що відобразила Л. Пономаренко в новелі “Гер переможений?”

5. (1 б.) Що ви можете сказати про творчість Ліни Костенко?

6. (1 б.) Що ви знаєте про літературні роди і жанри?

7. (1,5 б.) Що об’єднує балади Т. Шевченка?

8. (1,5 б.) Що таке “захалявні книжечки?”

9. (1,5 б.) Що дивувало та обурювало Т. Шевченка під час відвідин України?

10. (1,5 б.) Що свідчить про те, що Фрідріх (“Гер переможений”) був доброю людиною?

11. (2 б.) Що ви можете сказати про вчинок Юрка? (“Сім’я дикої качки”).

12. (2 б.) Що ви знаєте про пісенну творчість А. Малишка?

13. (2 б.) Що проголошує В. Симоненко у вірші “Ти знаєш, що ти – людина?”

14. (2 б.) Що нового ви дізналися про лелек із твору В. Голобородька “Лелека”?

15. (2 б.) Що ви знаєте про українську діаспору в світі?

Де?

1. (1 б.) Де народився Т. Шевченко?

2. (1 б.) Де навчався І. Франко?

3. (1 б.) Де знаходиться мала батьківщина Б. Лепкого?

4. (1 б.) Де знайшов свою сестру Павлусь? (“За сестрою”).

5. (1 б.) Де виник задум поеми “Чайка на крижині” Л. Костенко?

6. (1,5 б.) Де Климко роздобув сіль?

7. (1,5 б.) Де знаходиться кіностудія, яка носить ім’я О. Довженка?

8. (1,5 б.) Де, коли і ким було створено цикл “У казематі”?

9. (1,5 б.) Де знайшли свою смерть монголи і чому?

10. (1,5 б.) Де і для чого шукав головний герой цвіт щастя?

11. (2 б.) Де Климко і Зульфат побачили свою вчительку, як вони їй допомогли?

12. (2 б.) Де і за яких обставин був написаний “Заповіт”?

13. (2 б.) Де ховав господар гроші? (“Мишка”).

14. (2 б.) Де змушений був перебувати Б. Лепкий більшу частину свого життя?

15. (2 б.) Де виникли коломийки і що ви знаєте про особливості цього жанру?

Коли?

1. (1 б.) Коли і де народився І. Франко?

2. (1 б.) Коли навчився читати Михайлик, герой повісті “Гуси-лебеді летять”?

3. (1 б.) Коли відбувалися події, описані у повісті Г. Тютюнника “Климко”?

4. (1 б.) Коли вийшла перша збірка І. Франка і як вона називалася?

5. (1 б.) Коли і ким було зруйновано Запорозьку Січ?

6. (1,5 б.) Коли можна стверджувати, що вірш вільний?

7. (1,5 б.) Коли і ким Шевченка було викуплено з кріпацтва?

8. (1,5 б.) Коли відбувалися події, описані в історичній повісті “Захар Беркут”?

9. (1,5 б.) Коли і чому батько був змушений носити Михайлика до школи у киреї? (“Гуси-лебеді летять”).

10. (1,5 б.) Коли і за яких обставин була створена поезія “Видиш, брате мій”?

11. (2 б.) Коли можна стверджувати, що твір – автобіографічний? Наведіть приклад автобіографічного твору.

12. (2 б.) Коли і чому Л. Кисельов почав писати українською мовою?

13. (2 б.) Коли і до якого кінофільму були написані ці рядки?

Рідна мати моя, ти ночей не доспала,

Ти водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на щастя дала.

(1959 р. до фільму “Літа молодії”).

14. (2 б.) Коли ви прочитали найцікавіший, на вашу думку, твір?

15. (2 б.) Коли ви вперше почули пісню “Стежина”? Які ще поезії А. Малишка покладено на музику?

2. Робота у групах.

“Двадцять запитань учителю”

Умови. Клас ділимо на групи по 5-6 чоловік. Групи за 10 хв. готують, записуючи на окремому аркуші, 20 запитань з пройдених тем, які потім передають учителю. Робота над запитаннями відбувається так: представник команди (спікер) зачитує перше запитання, на яке відповідає спікер другої команди (якщо той не знає, то третьої і т. д.). Учитель доповнює відповідь, після чого вона викреслюється зі списку усіх команд. Далі перше незакреслене запитання зачитує спікер другої команди, а відповідає – третьої.

IV. Підсумок уроку.

Учитель підбиває підсумки роботи, учні висловлюють свої зауваження і побажання. Учитель рекомендує літературу на літо.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Підсумковий урок. Повторення вивченого за рік