Підсумок. Узагальнення та систематизація вивченого впродовж року матеріалу. Захист власного проекту (див. домашнє завдання до останнього уроку) – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ – II семестр
Мета: удосконалювати навички узагальнення та систематизації матеріалу, розвивати зв’язне мовлення та творчу уяву; робота над умінням виступати перед аудиторією, рецензувати роботу товариша, вести дискусію.
ХІД УРОКІВ
I. Захист проектів* з рецензуванням (можлива дискусія)
II. Для учнів низького та середнього рівнів компетентності – письмове завдання
1. Зіставити автора з назвою твору
Й. В. Гете | Билини про Іллю Муромця |
О. С. Пушкін | “Піснь про віщого Олега” |
Й. Ф. Шіллер | “Рукавичка” |
В. Скотт | Балади про Робін Гуда |
Р. Стівенсон | “Вільшаний король” |
Дж. Свіфт | “Тарас Бульба” |
О. Генрі | “Вересовий мед” |
А. Конан Дойл | “Айвенго” |
Дж. Олдрідж | “Собака Баскервилів” |
М. Шолохов | “Останній листок” |
Р. Кіплінг | “Мандри Гуллівера” |
О. Твардовський | “Подорожній, коли ти прийдеш до Спа… “ |
Г. Белль | “Якщо… “ “Доля людини” “Я був вбитий під Ржевом” “Останній дюйм” (4 б.) |
2. Розподілити названі твори за темами
1) “Література проти війни”
2) “Мистецтво бути людиною”
3) “Краса чистих людських взаємин”
4) “Пригоди та фантастика”
5) “Україна та її історія в літературі”
6) “Героїчне минуле в літературі”
7) “Героїчні пісні та балади” (3 б.)
Можна взяти участь в обговоренні і заробити додатковий бал.
III. Обговорення тематичних
(на основі контрольних робіт та захисту проектів) оцінок
IV. Виставлення семестрових та річних оцінок
V. Завдання на літо: література, теми
____________________________________________________________
* Дивись схему уроку 41.
Related posts:
- Узагальнення та систематизація матеріалу, вивченого протягом року – ПІДСУМОК – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: перевірити рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці; розвивати творчі здібності школярів, навички виразного читання, зв’язного мовлення, логічного мислення; сприяти вихованню загальної культури учнів. Обладнання: підручник; портрети письменників, твори яких вивчали протягом року; словник літературознавчих термінів. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ II. ЗАСТОСУВАННЯ УЧНЯМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ […]...
- Контрольна робота за темами: П. Зюскінд Запахи…, Сучасний літературний процес (огляд), Повторення та систематизація вивченого матеріалу – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: допомогти учням осягнути глибину й багатство художньої літератури, її значення в житті людини; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю й корекції; удосконалювати навички аналізу літературного твору, висловлення думок та їх аргументації; розвивати вміння систематизувати й узагальнювати вивчений матеріал; виховувати повагу до духовної культури, загальнолюдських цінностей, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення. […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДОБИ РОМАНТИЗМУ (XVII – СЕРЕДИНА ХІХ ст.) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші явища зарубіжної літератури від XVII ст. до середини ХІХ ст.; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і […]...
- ЗМАГАННЯ “ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕЙДОСКОП”! УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ МАТЕРІАЛУ, ВИВЧЕНОГО ПРОТЯГОМ РОКУ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: повторити з учнями вивчене протягом року з метою узагальнення матеріалу; розвивати вміння працювати в команді, зв’язне мовлення, творчі здібності; прищеплювати інтерес до зарубіжної літератури. Обладнання: костюми для учнів, які представляють письменників та літературних героїв (за бажанням), заохочувальні призи переможцям. Перебіг уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель ознайомлює клас із результатами тематичної контрольної роботи, коментує типові […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДОБИ РЕАЛІЗМУ ТА РАННЬОГО МОДЕРНІЗМУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ ст.) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші явища зарубіжної літератури доби реалізму та раннього модернізму; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДОБИ АНТИЧНОСТІ, СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА ВІДРОДЖЕННЯ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші явища зарубіжної літератури доби античності, Середньовіччя та Відродження; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички роботи в групі, спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ XX – ПОЧАТКУ ХХІ ст. (ЗОКРЕМА, СУЧАСНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші здобутки зарубіжної літератури ХХ – початку ХХІ ст.; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО УПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ МАТЕРІАЛУ. ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА РІК Мета: формування предметних компетентностей: підсумувати результати роботи за рік, з’ясувати вподобання учнів, зацікавити їх літературною освітою, проаналізувати недоліки; розвивати навички самостійної індивідуальної та колективної роботи (у парах і групах), удосконалювати вміння висловлювати свої думки, відстоювати їх, аргументувати, проводити паралелі із сучасністю; прищеплювати допитливість, прагнення самоосвіти й самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність […]...
- З ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ ст. ЩО ДАЛІ?.. – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Ранній модернізм був провісником докорінних зрушень у літературі XX ст. З-поміж них можна назвати і явища авангардизму, і зрілого модернізму, і приблизно від 1980-х років постмодернізму. Література XX – початку XXI ст. – це досить строката картина, яка представлена в цьому підручнику. Але що ж буде далі?.. Достеменної відповіді на це “наївне” запитання не дасть […]...
- Урок узагальнення та систематизації вивченого протягом року матеріалу Мета: узагальнити та систематизувати вивчений протягом року матеріал; розвивати увагу, комунікативні навички, уміння працювати в групі; виховувати прагнення пізнання; активізувати читацькі інтереси учнів. Обладнання: Аркуші паперу формату А1 для роботи в групах, маркери, клейка стрічка для кріплення презентованого матеріалу; портрети поетів та письменників, над вивченням творчості яких учні працювали впродовж року; картки із висловлюваннями відомих […]...
- З ЛІТЕРАТУРИ КЛАСИЦИЗМУ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Класицизм (від лагин. classicus – взірцевий, першокласний) – напрям у європейському мистецтві й літературі XVIII ст., який орієнтувався на античні зразки, що проголошувались ідеальними, класичними, гідними наслідування. Він вирізнявся суворою регламентацією, вимогою твердого дотримання чітких, раз і назавжди встановлених норм і правил, викладених у різноманітних “поетиках” (наприклад, у “Мистецтві поетичному” Н. Буало). Для драматургії це […]...
- З ЛІТЕРАТУРИ ВІДРОДЖЕННЯ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Відродження (або Ренесане) – цс культурно-філософський рух. заснований на ідеалах та поверненні до культурних надбань античності, їхньому відродженні (звідси походить і сам термін ” відродження”). Діячі Відродження, яких називали “гуманістами”, щиро вірили в самоцінність і безмежні здібності людини, плекали ідеали її гармонійного й усебічного розвитку, відкривали багатства її духу, уважали людину “окрасою Всесвіту, узірцем усього […]...
- З ДАВНІХ ЛІТЕРАТУР – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Література як кожної нації (національна література), так і всього людства (світова (всесвітня) література) – це неосяжний космос: зі своїми зірками й галактиками, зі своїми “законами тяжіння і відштовхування”, зі своїми катастрофами та “планетотворенням”… Тож. аби добре орієнтуватися в цьому космосі, спробуймо подумки озирнути його безмежжя, інакше кажучи, – пригадаймо всі ті відомості про світову (всесвітню) […]...
- З ЛІТЕРАТУРИ ПРОСВІТНИЦТВА – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Просвітництво (фр. siecle de lumieres – доба світочів) – інтелектуальний рух (літературна доба) XVIII ст. Поняття “просвітництво” має кілька значень: Ідейно-політичний рух: ідейно-естетична доба; літературна епоха. Основа ідеології Просвітництва раціоналізм, щира віра в перетворюючу й усепереможну силу освіти та людського розуму (звідси друга назва епохи Просвітництва – “доба Розуму”). Найвидатнішими представниками літератури Просвітництва були Р. […]...
- Найвидатніші здобутки світової літератури доби античності, Середньовіччя та Відродження – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: повторити, узагальнити та систематизувати відомості про найвидатніші явища світової літератури цих епох; розвивати пам’ять, аналітичне мислення, уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них; виховувати любов до літератури, повагу до духовних надбань людства. Обладнання: “портретна галерея” письменників античності, Середньовіччя та Відродження, книжкова виставка, схеми, таблиці, ілюстративні матеріали. Тип уроку: узагальнення […]...
- З ЛІТЕРАТУРИ БАРОКО – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Бароко ( пал. bаroссо – дивний, химерний; португ. регolа barocса – перлина неправильней форми: фр. barocco розчиняти, пом’якшувати контур) напрям у літературі та мистецтві XVIІ – XVIII ст., позначений тяжінням до різких контрастів, пишної і навіть надлишкової метафоричності, алегорії, прагненням уразити читача пишним барвистим стилем, риторичним оздобленням творів. Бароко стало першим спільним художнім стилем, що […]...
- Найвидатніші здобутки світової літератури XIX ст. (доби реалізму та раннього модернізму) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: допомогти учням пригадати, систематизувати й узагальнити знання про найвидатніші здобутки світової літератури XIX ст.; розвивати навички аналізу, систематизації та узагальнення ознак художніх творів, літературних напрямів і стилів, удосконалювати вміння висловлювати свої думки та аргументувати їх; виховувати повагу до духовних надбань людства, художньої літератури, до загальнолюдських цінностей. Обладнання: ” портретна галерея ” письменників XIX ст., […]...
- З ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ (XIX ст.) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Романтики стверджувати свою естетичну програму в постійних суперечках із класицистами, і ту “мистецьку війну” вони виграли. Проте в розпалі своєї боротьби якось не помітили, що поруч зростав їхній союзник у пій війні, але й майбутній спадкоємець, і новий володар епохи – реалізм. Потрібно ще раз зазначити, що хоча романтизм і реалізм становлять дві стадії еволюції […]...
- Я – літературно освічена людина – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: підсумувати вивчене протягом навчання в школі, оцінити зусилля учнів, дати настанови на майбутнє; розвивати інтерес до самостійного читання художньої літератури, грамотних її інтерпретації та аналізу; виховувати повагу до книги, естетичний смак, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення. Обладнання: улюблені книги учнів, ілюстрації до творів, аудіо-записи пісень, художнього читання, текст анкети. Тип уроку: урок-підсумок. ХІД УРОКУ […]...
- ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Реалізм (латин, realis речовий, дійсний) напрям у літературі та мистецтві, що набув розвитку в 1830-х роках спочатку у Франції, а в XIX ст. поширився в Європі й Америці. Основоположним для реалізму став принцип відповідності мистецтва реальній дійсності. Основною проблемою є взаємини людини й середовища, а також впливу конкретної соціально-історичної ситуації на формування особистості. Приблизно в […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ – ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені й систематизовані знання, опановані впродовж навчального року; уміння визначати основні ідеї та художні особливості прочитаних за навчальний рік літературних творів, їхній зв’язок із сучасністю; словниковий запас; розвинені зв’язне мовлення й аналітичне мислення; навички компаративного аналізу художніх творів; потребу в саморозвитку й самовдосконаленні); ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативні: […]...
- Узагальнення й систематизація навчального матеріалу за рік (продовження) – ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ Мета – формувати компетентності: Предметні (систематизовані й узагальнені знання за темами, вивченими впродовж навчального року; уміння проводити паралелі між літературними й сучасними темами та проблемами; уміння аналізувати власні недоліки; навички самостійної індивідуальної й колективної роботи (у парах і групах); творчі здібності; уміння формулювати, висловлювати, аргументувати й обстоювати власну думку; допитливість; культуру мовлення; аналітичне мислення; естетичний […]...
- Підсумок. Літературне свято. Захист-презентація проекту – ПІДСУМОК – II семестр Мета: повторити й узагальнити вивчене за рік; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, навички самостійної творчої роботи, аналізу та синтезу матеріалу, уміння висловлювати власні думки із приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, вміння працювати в колективі, реалізовувати свій творчий потенціал. Обладнання: елементи костюмів героїв та декорації до інсценівок, стіннівки та відеогазети, призи; книжкова виставка, учнівські […]...
- Узагальнення й систематизація навчального матеріалу за рік – ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ Мета – формувати компетентності: Предметні (систематизовані й узагальнені знання за вивченим упродовж навчального року матеріалом; розуміння власних читацьких уподобань; уміння формулювати, висловлювати й обстоювати свою думку; культуру мовлення; аналітичне мислення; естетичний смак); Ключові (уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; комунікативну: навички спілкування в колективі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: уміння визначати […]...
- Якою має бути справжня Людина? – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Р. КІПЛІНГ – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ – 7 клас Людство уже не одне тисячоліття хвилюють питання про те, кого можна назвати справжньою Людиною і як нею стати. Питання важкі, але пошуки на них стимулюють особистість до досконалості. На мою думку, Людиною може називатися лише той, хто за будь-яких ситуацій прагне і вміє залишатися самим собою, йти своїм шляхом, бути вірним своєму вибору, не втрачати […]...
- Систематизація та узагальнення вивченого з теорії літератури за рік Мета: систематизувати та узагальнити вивчений учнями матеріал з теорії літератури; розвивати концентрацію уваги, логічне мислення, пам’ять, уміння раціонально розподіляти час на уроці; розвивати пізнавальні інтереси, логічне мислення, кмітливість; сприяти виявленню організаторських та творчих здібностей; виховувати інтерес до читання художньої літератури. Тип уроку: нестандартний урок-квест. Обладнання: маршрутні листи, відомості для підрахунку балів, конверти із завданнями для […]...
- Узагальнення і систематизація навчального матеріалу – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу Мета: навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити вивчене школярами протягом навчального року; учити порівнювати, самостійно оцінювати різні за жанрами й темами художні твори, обгрунтовувати свої твердження; розвивальна: розвивати образне, логічне та критичне мислення, навички літературознавчого аналізу; виховна: сприяти формуванню вдумливого, захопленого читача на кращих прикладах світової літератури. Обладнання: портретна галерея […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ Мета: узагальнити й систематизувати матеріал, вивчений впродовж року; розвивати та вдосконалювати вміння швидко і правильно знаходити відповіді у всьому обсязі вивченого, обирати правильний варіант відповіді; розвивати логічне мислення, пам’ять, удосконалювати навички виразного читання та зв’язного мовлення; сприяти закріпленню читацьких інтересів та пріоритетів, здатності учнів орієнтуватися в сюжетах, подіях, системах образів, сутності конфліктів та способах їх […]...
- Узагальнення й систематизація навчального матеріалу – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: узагальнити й систематизувати навчальний матеріал, вивчений за рік, визначити основні ідеї, художні особливості творів, їхній зв’язок із сучасністю; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, аналітичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати у старшокласників потребу у саморозвитку та самовдосконаленні; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів; […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ЗА РІК – ОБРАЗНЕ СЛОВО ПОЕТИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ Мета (формувати компетентності): Предметні: систематизовані знання навчального матеріалу, який стосувався знань про життєвий і творчий шлях письменників, зміст їх творів, понять з теорії літератури; читацьку активність; Ключові: комунікативну: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: навички роботи з книгою; уміння і навички аналітичного характеру; загальнокультурну: формування естетичного смаку, кругозору, […]...
- ПІДСУМКИ РОКУ: ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО От і добіг кінця навчальний рік. Упродовж нього ви відкрили для себе чимало нових творів, ознайомилися із цікавими фактами з життя письменників, навчилися уважніше читати й глибше розуміти художню літературу. Тепер на часі переконатися в тому, що набуті вами знання насправді грунтовні. І перевірити це ви зможете, опрацювавши запропоновані підсумкові запитання й завдання. Теоретична розминка […]...
- Твір на тему – Урок узагальнення та систематизація знань. Літературна скарбниця – Конспект уроку Книги морська глибина… Іван Франко Мета: узагальнити та систематизувати вивчений протягом року матеріал; розвивати логічне мислення, пам ять; виховувати інтерес до літератури як мистецтва слова та інформаційного джерела. Обладнання: малюнки, кросворди, інформаційні картки. Зміст уроку І. Мотивація навчальної діяльності. 1. Оголошення теми, мети, епіграфа уроку. 2. Слово вчителя. – Як у морських глибинах народжуються надзвичайної […]...
- Твір на тему “Мистецтво бути людиною” Коли моя мама ображається на когось з нас, членів сім’ї, вона каже: “Чому ти не подумав про мене? Я ж теж людина”. Це в її розумінні найпереконливіший аргумент. І дійсно, бути людиною в загальноприйнятому уявленні – це значить мати думки, почуття і бажання, це означає бути гідним любові та поваги. Крилатими стали слова одного з […]...
- РЕДЬЯРД КІПЛІНГ (1865-1936) – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ Джозеф Редьярд Кіплінг народився в родині англійців, які покинули батьківщину ще до його народження і поселилися в індійському місті Бомбеї. Колоніальна Індія була єдиною країною, яку хлопчик вважав рідною. Але що то була за країна! Джунглі починалися мало не за вікном. На вулицях можна було побачити мавп, а вночі, прокинувшись, дослухатися до криків диких тварин. […]...
- Коли… – РЕДЬЯРД КІПЛІНГ (1865-1936) – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ Спокійним будь, коли всі шаленіють І за шаленство ще й тебе клянуть. Коли ніхто тебе не розуміє – Звіряйсь на себе і спокійним будь; Чекаючи, не виснажись від втоми, Ошуканий, не вдайся до брехні, Не видавайся янголом нікому І не зважай на вигуки дурні; Свої думки завжди обстоюй тихо, В безодню марних мрій не поринай, […]...
- Якщо – РЕДЬЯРД КІПЛІНГ (1865-1936) – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ Якщо Як вистоїш, коли всі проти тебе – Упали духом і тебе кленуть, Як всупереч усім ти віриш в себе, А з їх невіри також візьмеш суть; Якщо чекати зможеш ти невтомно, Оббреханий – мовчати і пройти Під поглядом ненависті, притому Не фати цноти ані доброти; Як зможеш мріять – в мрійництво не впасти, І […]...
- Захист проекту “У природи немає поганої погоди…” за мотивами твору С. Маршака “Дванадцять місяців” – ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА – I семестр Мета: розвивати в учнів творчі здібності, ініціативність та здатність працювати в команді; дослідницький пізнавальний інтерес; вміння самостійно знаходити інформацію; орієнтуватися в ній та використовувати її, представляти у вигляді оформленого результату діяльності. Обладнання: оформлені папки, відео-презентації, стіннівки, фотографії, елементи костюмів та декорації, призи, символи для голосування. теорія літератури: різні літературні роди й жанри, художні образи. Тип […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – Р. КІПЛІНГ – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ – 7 клас До теми “Вірш Р. Кіплінга “Якщо…”” 1. Яким зображений світ у вірші? Суєтний і облесливий, ненависний і злий. 2. Якою має бути людина? Мужньою, не схибити, не боятися ризикувати. 3. Що є головним для людини? 4. Які риси характеру слід мати? 5. Як слід приймати успіхи й поразку? Спокійно, адже у житті усе буває. 6. […]...
- Повторення і узагальнення вивченого Теоретична розминка 1. Розкажіть про те, що і як відроджувала література за доби Відродження. 2. Дайте визначення трагедії. Яку трагедію ви прочитали цього навчального року? Чим вона вам запам’яталася? 3. Які особливості роману як жанру поставили його в центр читацької уваги другої половини XIX ст.? Чи зберіг роман свою центральну роль у літературі до сьогодні? […]...
- Що є життя: гра чи боротьба? – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Р. КІПЛІНГ – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ – 7 клас Не помилюся, коли скажу, що на всі питання щодо життя відповідати занадто важко. І відсутні, універсальні рецепти. Кожен із нас має свою думку і робить свої висновки залежно від багатьох причин: досвіду, інтелекту, способу життя, віри, моральних переконань. Але, аналізуючи досвід попередніх поколінь, певні відповіді можна все-таки знайти. Точка зору на життя як боротьбу відома […]...