Леся Воронина. Повість “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”. Характеристика образу головного героя Климка Джури
Мета: допомогти учням усвідомити глибинний зміст повісті, розкрити образи героїв; розвивати навички характеристики образів, поглиблювати вміння висловлювати власні думки та враження
Очікувані результати: учні знають зміст прочитаних розділів, характеризують образ головного героя Клима, розмірковувати, як виховувати в собі риси сміливості, хоробрості, кмітливості. Теорія літератури: повість, сюжет.
Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору, текст.
Тип уроку: комбінований.
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Боротися із собою, зі своїми страхами (як і з поганими звичками!) – дуже важке завдання. У цьому переконуємося ми, читаючи захопливий, хоч і фантастичний твір Лесі Ворониної “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”. Які випробування чекають на героя – дізнаємося на уроці.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
(Переказ 22-29 розділів повісті.)
2. Клоуз-тести.
III. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
2. Виразне читання 30-35 розділів повісті (стисло).
3. Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
4. Евристична бесіда.
– Де прибульці сховали бабусю Соломію? (У старому будиночку, де лагодять взуття.)
– Хто був помічником синьомордих прибульців серед людей? (Сашко Кактус.)
– Що дала рятівникам бабуся Соля? (Маленьку полотняну торбину із насінням квітів.)
– Куди засіб від переляку клала бабуся? (У пиріжки для Климка.)
– Що подумки наказав прибульцям Климко? (Відлетіти додому й ніколи не повертатися на Землю.)
5. Коментар учителя.
Ми вже дочитали твір, тому тепер можемо повніше схарактеризувати образ головного героя повісті Клима Джури, з’ясувати, як він переборов свій страх і перетворився з боягуза на героя.
6. Завдання пошуково-дослідницького характеру.
Заповніть “анкету” за біографією героя.
Прізвище, ім’я та По батькові персонажа | Джура Клим Миколайович |
Місце проживання | У звичайному місті, у звичайному будинку |
Вік | Середній шкільний |
Батьки, рідні | Батьки – археологи, часто бувають у далеких відрядженнях; бабуся – скромна прибиральниця в банку, насправді ж – відомий учений-винахідник, рятівник Землі |
Риси характеру | Боязливий, потім сміливий, мужній, совісний, винахідливий, кмітливий, любить своїх близьких і всіх людей |
Поведінка, вчинки | Спочатку боїться, потім переборює поступово свій страх, радий допомоїти, здатний на сміливі вчинки заради порятунку близьких і всієї Землі; виявляє кмітливість |
Заняття | Грає на скрипці |
Стосунки з однолітками, дорослими, рідними | Спочатку – не впевнений у собі, боязкий, не може дати відсіч; рідних любить, поважає, робить усе заради них |
7. Робота над усною характеристикою героя за планом. Орієнтовний план
1) Климко Джура – головний герой повісті Лесі Ворониної “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”.
2) Вік хлопчика.
3) Зовнішній вигляд.
4) Поведінка, вчинки.
5) Заняття, уподобання.
6) Стосунки з однолітками, дорослими, рідними.
7) Риси характеру.
8) Моє ставлення до героя (що подобається, що ні).
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
Гра “Шифрувальник”.
V. Домашнє завдання
Знати зміст прочитаного твору, уміти характеризувати головного героя повісті, скласти кросворд за твором “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Займи позицію”.
– Чи соромно бути боягузом? Свою відповідь обгрунтуйте.
Related posts:
- Леся Воронина. Повість про виховання гідності та мужності “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9” Мета: дати поняття про фантастичну, романтичну повість; розвивати навички виразного читання, переказу твору та вільного висловлення думки, уміння дискутувати; формувати дбайливе ставлення до свого життя, до інших людей. Очікувані результати: учні знають зміст прочитаних розділів твору, висловлюють своє ставлення до героїв;уміють дискутувати, розуміють повчальне значення твору. Теорія літератури: повість, сюжет. Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до […]...
- Леся Воронина. Повість “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”. Стосунки між різними поколіннями в родині Мета: охарактеризувати образи батьків Клима Джури та бабусі; з’ясувати стосунки між різними поколіннями в родині; удосконалювати вміння школярів аналізувати образи, добирати цитати з тексту на підтвердження власних думок. Очікувані результати: учні знають і переказують зміст твору, вільно висловлюють власні думки щодо самовдосконалення, самореалізації в ім’я добра. Теорія літератури: повість, сюжет. Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до […]...
- Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 – фантастична, романтична, багатоепізодна повість про виховання гідності та мужності – Урок 2 Мета: розкрити поняття про фантастичну, романтичну, багатоепізодну повість; розвивати навички виразного читання, переказування твору, вільного висловлення думки; формувати вміння простежувати сюжет епічного твору; виховувати активну життєву позицію, наполегливість у досягненні поставленої мети. Тип уроку: урок формування вмінь і навичок. Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, плакат з прислів’ями, приказками до теми, ілюстрації до твору, сигнальні картки […]...
- Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 – фантастична, романтична, багатоепізодна повість про виховання гідності та мужності Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом сучасної письменниці, допомогти усвідомити ідейно-художній зміст повісті; розвивати навички виразного читання; виховувати емоційну чутливість, вміння аналізувати вчинки і поведінку персонажів, прагнення до самовдосконалення; формувати вміння творчо використовувати свої знання. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, проектор, учнівські малюнки до твору. Випереджувальне завдання: […]...
- Леся Воронина. Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9. Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей Мета: ознайомити з життям і творчістю письменниці, допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст повісті; поглибити знання про епічні твори, зокрема повість; розвивати навички виразного читання, переказу твору та вільного висловлення думки, прищеплювати інтерес до пізнання нового, виховувати прагнення до самовдосконалення, самореалізації в ім’я добра. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору. […]...
- Характеристика образу головного героя Климка Джури Мета: допомогти учням усвідомити глибинний зміст повісті, розкрити образи героїв; розвивати навички характеристики образів, поглиблювати вміння висловлювати власні думки та враження; виховувати почуття щирості, відкритості, наполегливості в досягненні поставленої мети, відповідальності за свої вчинки. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору. Боягуз, котрий переміг страх, – Найсильніша людина у […]...
- ТАЄМНЕ ТОВАРИСТВО БОЯГУЗІВ, або ЗАСІБ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9 – ЛЕСЯ ВОРОНИНА (Народилася 1955 p.) – ПРИГОДИ І РОМАНТИКА (Скорочено) РОЗДІЛ І Кактус показує колючки Я обережно визирнув з-за рогу будинку й одразу ж відсахнувся: біля мого під’їзду стояв Кактус. На жаль, з Кактусом, якого насправді звуть Сашко Смик, я знайомий майже від народження – ми живемо у сусідніх квартирах. Мама каже, що битися ми з ним почали, ще лежачи у візочках. Досить було […]...
- Фантастична, романтична, багатоепізодична повість про виховання гідності та мужності Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9 Мета: дати поняття про фантастичну, романтичну, багатоепізодичну повість; розвивати навички виразного читання, переказування твору та вільного висловлення думки, вміння дискутувати; формувати дбайливе ставлення до свого життя, до інших людей; виховувати почуття щирості, відкритості, наполегливості в досягненні поставленої мети, відповідальності за свої вчинки. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору. […]...
- Контрольна робота № 5. Тестові завдання. Всеволод Нестайко, Ярослав Стельмах, Леся Воронина Мета: узагальнити знання учнів за вивченою темою, виявити Рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: бланки з тестовими завданнями. ХІД УРОКУ І. Організація початку […]...
- ГЕРОЙ І АВТОР ПОЕМИ ДЖ. Г. Н. БАЙРОНА “ПАЛОМНИЦТВО ЧАЙЛЬД ГАРОЛЬДА”: ПОДІБНІСТЬ І ВІДМІННІСТЬ. ОСОБЛИВОСТІ ВІРШОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТВОРУ (СПЕНСЕРОВА СТРОФА). СПЕЦИФІКА ЗОБРАЖЕННЯ ОБРАЗУ ГЕТЬМАНА В ПОЕМІ БАЙРОНА “МАЗЕПА” (ОГЛЯДОВО): МОНОЛОГ ГЕРОЯ, ДИНАМІКА ОБРАЗУ, РОМАНТИЧНИЙ ПЕЙЗАЖ ЯК ЗАСІБ УВИРАЗНЕННЯ ОБРАЗУ ТА ІН. – РОМАНТИЗМ Мета (формувати компетентності): предметні (знання про подібність і відмінність героя та автора поеми Дж. Г. Н. Байрона “Паломництво Чайльд Гарольда”; уміння визначати особливості віршової організації твору; знання про специфіку зображення образу українського гетьмана в поемі Байрона “Мазепа”; словниковий запас; розвинені зв’язне мовлення та критичне мислення; навички ідейно-художнього аналізу художніх творів; прагнення до сповідування загальнолюдських цінностей); […]...
- ОБРАЗ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ В ПОЕМІ ДЖ. БАЙРОНА МАЗЕПА. УТІЛЕННЯ В ОБРАЗІ МАЗЕПИ РИС БАЙРОНІЧНОГО ГЕРОЯ – РОМАНТИЗМ Мета: проаналізувати з учнями образ Мазепи в поемі Дж. Байрона, виявити в ньому риси байронічного героя, сформулювати ідею твору, порівняти образи Мазепи в поемах Дж. Байрона і В. Гюго; розвивати навички аналізу ліричного твору, аналітичне мислення, вміння працювати в парі, узагальнювати, порівнювати; прищеплювати естетичний смак, виховувати інтерес до історії України. Компетентності, що формуються: предметні – […]...
- “Климко”: характеристика і аналіз головного героя Давайте розберемо головні риси та характеристику головного героя повісті “Климко”, чим він виділяється, та як на нього вплинула нелегка доля. Розбір образу “Климка” Климко – хлопчик-сирота, в образі якого Григір Тютюнник втілює себе. Лицарська відвага відчувається в кожному слові, кожній дії маленького героя. Сирота відправляється у сурову та складну подорож заради своєї вчительки, яка страждала […]...
- ХЛОПЧИК-ЗІРКА. ЕВОЛЮЦІЯ ОБРАЗУ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ Мета уроку: виділити найголовніші епізоди, де йдеться про шлях героя від жорстокості до набуття справжньої краси і добра; розвивати вміння виділяти головне в характеристиці героя; виховувати любов до матері, добро. Обладнання: портрет О. Уайльда, ілюстрації до казки. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок. Хід уроку I. Актуалізація знань учнів Перевірка домашнього завдання. Літературний диктант. […]...
- Г. ТЮТЮННИК “КЛИМКО”. МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ УРОКИ ДОБРОТИ, ЧУЙНОСТІ, ТУРБОТИ ПРО РІДНИХ. ХАРАКТЕРИСТИКА ОБРАЗУ КЛИМКА Мета: через художнє слово осмислити та сприйняти морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору Г. Тютюнника “Климко”; охарактеризуйте образ головного героя твору; опрацювати ідейний зміст IV-VI розділи повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення; вміння грамотно висловлювати свої думки, почуття, наводячи переконливі обгрунтування; формувати вміння оцінювати поведінку і вчинки героїв твору; виховувати […]...
- Неоднозначність образу головного героя твору Бертольда Брехта “Життя Галілея”. Інтелектуальний характер драми – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – IІ семестр Мета: допомогти учням розкрити неоднозначний образ Галілея, основну думку та її художнє втілення у творі; розвивати навички аналізу драматичних творів, виділення головного, образне й логічне мислення; розширювати кругозір учнів; виховувати почуття відповідальності, активної громадянської позиції. Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: формування вмінь і навичок. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності […]...
- Твір на тему: Суперечливість образу головного героя повісті Оноре де Бальзака “Гобсек” На думку Бальзака, психологія і спосіб життя людини залежать не від природи, а від формування у соціальному середовищі, Тому, щоб зрозуміти образ головного героя одноіменної повісті Гобсека, треба дізнатись про його минуле. Автор не подає біографію героя, а тільки окремі штрихи до неї. Коли герою виповнилось 10 років, мати влаштовує сина на корабель юнгою. Він […]...
- Характеристика улюбленого героя, розкриття рис його вдачі, аргументація свого вибору Мета: удосконалювати навички аналізу художнього твору, характеризувати улюбленого героя, розкривати риси його вдачі, аргументувати свій вибір; розвивати вміння уявляти ситуацію, грати ролі перед аудиторією, працювати в групі. Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Форма проведення уроку: урок-проект. Засоби навчання: підручник, текст твору, проектор, малюнки учнів. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до […]...
- Стендаль “Червоне і чорне”. Конфлікт головного героя Жульєна Сореля із суспільством як сюжетний стрижень роману. Внутрішня драма героя як наслідок цього конфлікту – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: допомогти учням розкрити конфлікт головного героя роману із суспільством, з’ясувати його роль у сюжеті твору, навчити висловлювати свої судження; розвивати навички роботи з текстом художнього твору, образне й логічне мислення; виховувати активну життєву позицію, неприйняття зла та насильства, прагнення дотримуватися морально-етичних норм. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: комбінований. […]...
- ІДЕЯ САМОПОЖЕРТВИ. ОБРАЗ КЛИМКА Мета: – навчальна: продовжувати роботу над ідейним змістом повісті Гр. Тютюнника “Климко”, зосередити увагу на відображенні головного образу, навчати характеризувати головного героя; – розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння доводити свою думку, грамотно висловлювати свої думки, почуття, спостереження, формувати світогляд; – виховна: виховувати загальнолюдські цінності: чуйність, доброту, турботу про іншого, любов до рідної країни. Обладнання: підручник, […]...
- Андрій Чайковський “За сестрою”. Геройство і лицарська відвага головного героя Мета. Характеризувати образ головного героя, формувати усвідомлення поняття лицарства, вміти складати план до характеристики Павлуся; розвивати вміння висловлювати власні судження про геройство і лицарську відвагу головного героя; виховувати лицарські чесноти. Обладнання: твір В. Скотга “Айвенго” (ілюстрований), схема “Асоціативна павутинка”, підручник. Міжпредметні зв’язки: зарубіжна література: В. Скотт “Айвенго”. Хід уроку І. Актуалізація. А) “Асоціативна павутинка”. Які […]...
- ДЖЕРОМ ДЕВІД СЕЛІНДЖЕР. РОМАН “ЛОВЕЦЬ У ЖИТІ”. СУПЕРЕЧНОСТІ ХАРАКТЕРУ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ – ГОЛДЕНА КОЛФІЛДА – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА Мета: формування предметних компетентностей: дослідити на основі тексту роману етапи розвитку характеру головного героя, розвиток його стосунків з іншими персонажами твору; розвивати навички складання характеристики персонажу, культуру усного мовлення, розвивати вміння працювати в парах, групах, розвивати навички роботи з цитатним матеріалом, уміння робити висновки; виховувати кращі людські якості; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну […]...
- ГУМОРИСТИЧНЕ, ВИКРИВАЛЬНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ. СКАРБ – УЗАГАЛЬНЕНИЙ ОБРАЗ ЩАСТЯ. ПОВЧАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР ОПОВІДАННЯ Мета: – навчальна: продовжувати роботу з оповіданням “Скарб” Олекси Стороженка, звернути увагу на морально-етичні проблеми та особливості зображення головного героя; – розвивальна: розвивати вміння висловлювати власні міркування про людину, її місце в цьому світі, її щастя, формувати навички аналізу твору; – виховна: виховувати загальнолюдські цінності: повагу до своєї та чужої праці, шанобливе ставлення до людини. […]...
- ОБРАЗ РОЛАНДА ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ ПОЕМИ “ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА ХОРОБРІСТЬ І МОГУТНІСТЬ ЛИЦАРЯ – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: поглибити знайомство учнів з твором, охарактеризувати головного героя поеми; розвивати навички аналізу образної системи художнього твору, зв’язного мовлення, роботи в парі, розвивати логічне мислення; сприяти морально-етичному вихованню школярів. Обладнання: повний текст твору “Пісня про Роланда” в перекладі В. Пащенка та Н. Пащенко, учнівські ілюстрації до твору, аудіозапис уривка з опери О. Мерме “Роланд у […]...
- ОБРАЗ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ РОМАНУ М. ДЕСЕРВАНТЕСА “ДОН КІХОТ”. МАНДРИ ДОН КІХОТА В ПОШУКАХ СПРАВЕДЛИВОСТІ – ВІДРОДЖЕННЯ Мета: проаналізувати з учнями образ Дон Кіхота, допомогти зрозуміти його суперечливість; розвивати навички аналізу образної системи твору, творчого переказу, роботи в парі, розвивати усне мовлення; виховувати високі моральні якості. Обладнання: текст роману “Дон Кіхот” у перекладі М. Лукаша, аудіозапис музики Л. Мінкуса до балету “Дон Кіхот”, ілюстрації до роману Г. Доре та С. Бродського. Перебіг […]...
- Контрольна робота № 5. “Творчість Я. Стельмаха, Лесі Ворониної” Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення. Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють виділяти ключові епізоди, аналізувати їх, характеризувати героїв, висловлювати свої судження з проблем, порушених у творах. Теорія літератури: підтекст, повість, головні та другорядні герої, пригодницький твір, проблема, […]...
- РЗМ № 4. Усний твір-характеристика літературного героя на основі складеного плану Мета: навчити учнів висловлювати свої думки, аргументувати їх та підтверджувати цитатами з тексту, розповідати про особливості характеру та поведінки головного героя твору на основі складеного плану; розвивати логічне та образне мислення, вміння переконливо і зв’язно висловлювати свої міркування; виховувати любов та бережливе ставлення до природи, а також гуманне ставлення та повагу до людей. Тип уроку: […]...
- “Все його життя було тільки довгим готуванням до нещасть…”. (Конфлікт головного героя Жульєна сореля із суспільством як сюжетний стрижень роману Ф. Стендаля “червоне і чорне”. Внутрішня драма героя як наслідок цього конфлікту) Мета: поглибити знання учнів про роман французького письменника; вдосконалювати навички аналізу епічного твору, образу головного героя, психологічного спостереження, переказу, зв’язного мовлення, логічного мислення; допомогти зрозуміти внутрішній світ Жульєна Сореля, причини його внутрішнього конфлікту; сприяти формуванню моральних орієнтирів школярів. Обладнання: підручник; текст роману “Червоне і чорне” в перекладі Є. Старинкевич (або іншому на вибір учителя). ХІД […]...
- УРМ. Характеристика образу Федька за планом Мета: навчити учнів складати план для характеристики персонажа твору і висловлювати за ним власні думки; звернути увагу на призначення персонажа у творі, його зв’язок з іншими героями; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, спостережливість, увагу, пам’ять; активізувати словник школярів; уміння раціонально використовувати навчальний час; виховувати в дітей найкращі риси характеру людини на прикладі героїв прочитаного […]...
- “Геній” Мо Яня – історія талановитого юнака, який наполегливо шукає спосіб убезпечити людей від руйнівних землетрусів. Гуманістична сутність образу й духовна стійкість героя твору на шляху до мети. Зміни у сприйманні Цзян Дачжі однокласниками, уплив героя на пробудження їхньої свідомості. Міфологічні алюзії у творі – Китай – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ Мета – формувати компетентності: Предметні (знання творчості нобелівського лауреата у галузі літератури Мо Яня; навички сприймання інформації на слух; уміння аналізувати образи героїв літературного твору; культуру мовлення; аналітичне мислення; любов до мистецтва; естетичний смак); Ключові (уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; комунікативну: навички роботи в колективі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: […]...
- А. ЧАЙКОВСЬКИЙ “ЗА СЕСТРОЮ”. ХАРАКТЕРИСТИКА ОБРАЗУ ПАВЛУСЯ Мета: опрацьовуючи ідейно-художній зміст VII-ІХ розділів твору, також звернути увагу на особливості використання фольклорних мотивів і засобів у повісті; охарактеризувати образ головного героя твору Павлуся Судака; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, враження; формувати кругозір, світогляд; виховувати почуття любові до рідної землі, своєї родини; поваги до історичного […]...
- Характеристика образу Івана Вишенського (поема І. Франка “Іван Вишенський”) – Зразок твору – Т. ШЕВЧЕНКО, І. ФРАНКО, ЛЕСЯ УКРАЇНКА – СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС Ставлення до реального Івана Вишенського з боку літературознавців та істориків суперечливе. Бібліографу і літературознавцю Володимиру Полеку належить таке висловлювання про Вишенського: “Захищаючи своє прагнення для спасіння тільки власної особи, Іван Вишенський пішов далі – він зрікся не тільки цього світу, а й рідного народу”. Доктор філологічних наук Володимир Погребенник побачив у цьому образі зовсім інше: […]...
- Трагікомічне звучання образу головного героя комедії І. Карпенка-Карого “Мартин Боруля” – Зразок твору – І. КАРПЕНКО-КАРИЙ, М. СТАРИЦЬКИЙ – УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ – УКPAЇHCЬKA ЛІТЕРАТУРА – 10 КЛАС Народна мудрість говорить: знайся кінь з конем, а віл з волом. Це висловлювання слід розуміти так: не намагайся дорівнятися до тих людей, з якими у тебе немає спільних інтересів, або до людей відмінного від твого соціального рівня. Не бажай неможливого чи неприйнятного для себе, бо навряд чи виграєш, а от втратити можеш, багато. Яскравим підтвердженням […]...
- І. ФРАНКО “ЗАХАР БЕРКУТ”.ХАРАКТЕРИСТИКА ОБРАЗУ ТУГАРА ВОВКА Мета: охарактеризувати образ Тугара Вовка, його прибічників, добираючи переконливі факти, обгрунтування; зробити ідейно – художній аналіз VII, VIII розділів повісті; сприяти виробленню в учнів навичок аналізувати образи в художніх творах; розвивати увагу, активний словник школярів, пам’ять, уміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; виховувати зневажливе ставлення до зрадників народу, Батьківщини, жорстокості, підступності; прищеплювати любов до […]...
- ЛЕСЯ ВОРОНИНА (Народилася 1955 p.) – ПРИГОДИ І РОМАНТИКА Народилася я в Києві, українська мова рідна від народження. Назвали Лесею (на честь Лесі Українки), та в паспортному столі не захотіли записувати, сказали: “Таково імені ноту”, а Леся, мовляв, – похідне від Лариси або Олександри, тож мама записала мене Оленою. Та я все життя – Леся. Мама моя була перекладачем художніх творів, тато – із […]...
- Характеристика образу Соломії (за складеним планом) Тема. УРЗМ №7. Характеристика образу Соломії (за складеним планом): “Романтичність, мужність і сила волі української жінки”. Мета: навчити учнів аналізувати образ Соломії, складати план характеристики персонажа; удосконалювати навички викладати власні думки; розвивати творчу уяву, аналітичне мислення, спонукати до словесної творчості. Обладнання: дитячі малюнки до твору “Дорогою ціною”, ілюстрації українських художників, таблиця “Прийоми зображення літературних персонажів”, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення (усно). Образ Климка Мета. Вчити характеризувати образ головного героя епічного твору, використовуючи ілюстрації до повісті, розвивати образне мислення. Виховувати здатність співпереживати, гуманізм. Обладнання: Тютюнник Г. Климко. – К.: Веселка, 1989 р, (ілюстрації художника В. Савадова). Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання. Учні зачитують виписані вдома портрети (опис, порівняння, враження). Климко. – Портрет-опис. “Климко йшов босий, у куцих штанчатах, […]...
- Шкільний твір на тему – Моє ставлення до головного героя роману Марка Твена “Пригоди Тома Сойера” Твори американського письменника Марка Твена пройняті світлом і добрим гумором. Відомими героями Марка Твена стали Том Сойер і Гекльберрі Фіни. В образі головного героя – Тома Сойера – Марк Твен (Семюель Ленгхорн Клеменс) зобразив самого себе у дитинстві. Основою повісті стали реальні події, що відбулися з письменником у роки його дитинства, тому повість має автобіографічний […]...
- Образ головного героя в повісті Гоголя “Тарас Бульба” Гоголь доклав великих зусиль для написання повісті “Тарас Бульба”. Старання повінчалися успіхом, цей твір – один їх кращих творінь письменника. У повісті розповідається про боротьбу українського народу за свободу, рівність і незалежність. Головний герой Тарас Бульба постає перед нами мужньою людиною з сильним характером. Він завжди знає чого хоче і не зраджує своїм принципам. Це […]...
- МЕТОНІМІЯ ЯК ЗАСІБ СТВОРЕННЯ СЕМАНТИЧНОГО ОБРАЗУ В УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ ЗАГАДКАХ Прийом метонімічного перенесення є досить поширеним в українській мові, проте досліджень явища метонімії на основі малих фольклорних жанрів, зокрема загадок, до цього часу не існує. Тому ми зробили спробу такого аналізу на основі українських народних загадок. Так, на основі різних відношень між предметами можна виділити наступні типи метонімічних перенесень у загадках. І. Відношення суміжності: 1)вживання […]...
- Адріан Моул – персонаж і символ. Еволюція, формування характеру й цінностей головного героя “Таємного щоденника Адріана Моула” С. Таунсенд. Авторська іронія. Жанр щоденника – Велика Британія – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ Мета – формувати компетентності: Предметні (знання творчості нобелівської лауреатки в галузі літератури С. Таунсенд; навички сприймання інформації на слух; уміння аналізувати образи героїв літературного твору; культуру мовлення; аналітичне мислення; любов до мистецтва; естетичний смак); Ключові (уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; комунікативну: навички роботи в колективі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: […]...