Контрольна робота № 5. Тестові завдання. Всеволод Нестайко, Ярослав Стельмах, Леся Воронина

Мета: узагальнити знання учнів за вивченою темою, виявити

Рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу.

Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок.

Обладнання: бланки з тестовими завданнями.

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку.

1. Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.

2. Чергові учні роздають контрольні зошити та бланки з тестовими завданнями.

II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку та мотивація учіння.

1. Учні записують вид роботи в контрольні зошити.

2. Учитель розподіляє учнів на варіанти, пояснює, за яким принципом побудовані тести, якою кількістю балів вони оцінюються і як потрібно їх виконувати, наголошує на важливості результатів.

III. Виконання контрольної роботи.

І варіант

1. Іван Ревень і Павло Завгородній (персонажі з повісті Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”) мріяли, щоб про них

[ ] А написали в газеті

[ ] Б знав увесь світ

[ ] В транслювали по радіо і по телевізору

[ ] Г забули односельці

2. Яву (персонажа з повісті Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”) прозвали “Кукурудзою”, бо

[ ] А він любив саджати кукурудзу

[ ] Б заблукав у кукурудзі

[ ] В так прозивали його батька

[ ] Г любив їсти варені качани кукурудзи

3. “Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера” – це

[ ] А оповідання

[ ] Б пригодницька повість

[ ] В п’єса

[ ] Г новела

4. Фа-Дієзом (Ярослав Стельмах “Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера”) звали

[ ] А діда Трохима

[ ] Б дядька Гната

[ ] В Митька

[ ] Г Василя

5. Батьки Клима (персонажа твору Лесі Воронини “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”) працювали у

[ ] А Грузії

[ ] Б Індії

[ ] В Америці

[ ] Г Єгипті

6. Основна мета прибульців на Землі – це (Леся Воронина “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”)

[ ] А допомогти людям у науково-технічному прогресі

[ ] Б зробити з людей рабів, які працюватимуть на мушиних фермах

[ ] В переселити людей на іншу планету

[ ] Г знищити людей

Завдання на встановлення відповідності

7. Установіть відповідність між подією та іменем персонажа твору, у якому вона описана.

1 Він запропонував провести бій биків.

2 Розповів, що в озері живе якийсь страшний звір, що минулого року тут пропало теля, а на піску інколи видно величезні сліди.

3 Запропонував вибрати фараона, а потім поховати його. Із кавунів зробити піраміду.

4 Йому випало випробування чекати ввечері біля банку й грати жалісну пісеньку про байбачка.

А Стьопа (“Тореадори з Васюківки”)

Б Климко (“Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”)

В Ява (“Тореадори з Васюківки”)

Г Митько (“Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера”)

Г Василь (“Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера”)

Творчі завдання

8. Запишіть елементи сюжету повісті Лесі Воронини “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”.

9. Напишіть твір-мініатюру на тему: “Дружба та братство – дорожче багатства” (за твором Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”).

II варіант

1. Характер у Яви (персонажа з повісті Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”) був наче

[ ] А грунтовий шлях

[ ] Б міцна скеля

[ ] В сталь

[ ] Г золото

2. П’єса, яку вибрали на засіданні гуртка, називалася (повість Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”)

[ ] А “Котигорошко”

[ ] Б “Ревізор”

[ ] В “Сто тисяч”

[ ] Г “Безталанна”

3. Хлопців, головних героїв повісті Ярослава Стельмаха “Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера”, звали

[ ] А Митько і Сергій

[ ] Б Митько і Василь

[ ] В Митько і Сашко

[ ] Г Митько і Ванько

4. Ірина Семенівна, вчителька ботаніки, дала дітям завдання зібрати на канікулах

[ ] А гербарій рідного краю

[ ] Б колекцію корисних копалин

[ ] В колекцію комах

[ ] Г розповіді старожилів про природу рідного краю

5. Бабуся Соломія (персонаж твору Лесі Воронини “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”), прибиральниця у банку, створила

[ ] А сучасну швабру

[ ] Б машину часу

[ ] В космічний корабель

[ ] Г сонячну батарею

6. Вступити в “бій” з прибульцями хлопчика (персонажа твору Лесі Воронини “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”) змусило

[ ] А небезпека за життя бабусі

[ ] Б небезпека за власне життя

[ ] В небезпека за життя батьків

[ ] Г власна сміливість

Завдання на встановлення відповідності

7. Установіть відповідність між персонажами твору і їхньою характеристикою

1 дід Варава

2 Ірина Семенівна

3 Сашко Смик

4 Соломія

А “лагідна старенька жіночка, котра весь час поралася на кухні й поливала квіточки у вазонах”.

Б “… він став схожий на гібрид жирафи з орангутангом. Тобто виріс одразу на дві голови й накачав м’язи, як у Шварценеггера!”

В “…мисливець завзятий, на полюванні, коли стріляє, ліве око онучею зав’язує. Бо в нього ліве око без правого не примружується. Як ліве примружить – праве саме заплющується. Але ж і б’є з тою онучею, ох же ж і б’є!”

Г “Ну що я в порівнянні з кількома деревами – комаха!.. А в порівнянні із земною кулею?”

Г “…ой, хто не знав нашої…, міг би подумати, що цілісінькими днями ми тільки й сушили голову над тим, як би під її керівництвом ще глибше зрозуміти навколишній світ”.

Творчі завдання

8. Доведіть, що твір Лесі Вороніної “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9” є фантастичною, романтичною, багато – епізодичною повістю.

9. Напишіть твір-мініатюру на тему: “Дружба – це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити” (за твором Ярослава Стельмаха “Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера”).

IV. Підбиття підсумків уроку.

Чергові учні збирають контрольні зошити та бланки із завданнями.

V. Повідомлення домашнього завдання.

Повторити вивчені терміни з теорії літератури.





Контрольна робота № 5. Тестові завдання. Всеволод Нестайко, Ярослав Стельмах, Леся Воронина