Характеристика образу головного героя Климка Джури

Мета: допомогти учням усвідомити глибинний зміст повісті, розкрити образи героїв; розвивати навички характеристики образів, поглиблювати вміння висловлювати власні думки та враження; виховувати почуття щирості, відкритості, наполегливості в досягненні поставленої мети, відповідальності за свої вчинки.

Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.

Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору.

Боягуз, котрий переміг страх, –

Найсильніша людина у світі!

Леся Воронина

ХІД УРОКУ

I. Організація початку уроку.

Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.

II. Актуалізація та корекція опорних знань, умінь, навичок.

1. Клоуз-тести.

1. Зброя проти синьомордів, яку запропонував Климко батькам… (Мухи.)

2. Інструмент, який знайшов батько з хлопцями в піраміді… (Дримба.)

3. Під час гри на дримбі до піраміди зліталися… (хмари оскаженілих комах.)

4. Основна мета прибульців на Землі – це… (зробити з людей рабів, які працюватимуть на мушиних фермах.)

5. Климко назвав спосіб пересування пірамідою… (пірамідосерфінгом.)

6. Усі представники роду Джур втаємничені… (у прадавні секрети характерництва.)

7. Прибульці сховали бабусю Соломію в… (старому будиночку, де лагодять взуття.)

8. Помічником синьомордих прибульців серед людей виявився… (Сашко Кактус.)

9. Бабуся Соля дала рятівникам… (маленьку полотняну торбину із насінням квітів.)

10. На дні полотняної торбинки була… (записка від бабусі Соломії.)

11. Подумки Климко наказав прибульцям… (повертатися додому і ніколи не повертатися на Землю.)

12. Найуспішніший засіб від переляку бабуся клала… (в пиріжки для Климка.)

2. Гра “Впізнай героя”.

1. “… Одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів”. (Клим Джура.)

2. “лагідна старенька жіночка, котра весь час поралася на кухні й поливала квіточки у вазонах”. (Бабуся Клима.)

3. “винахідниця, яка створила машину часу й приготувала протиотруту від вірусу страху”. (Бабуся.)

4. “…засмага на їхніх обличчях була така густа, що вони стали схожими на кочівників пустелі – берберів.” (Тато й мама.)

5. “…про мою бабусю він говорить з величезною повагою й захопленням”. (Жук.)

6. “… він став схожий на гібрид жирафи з орангутангом. Тобто виріс одразу на дві голови й накачав м’язи, як у Шварценеггера!” (Сашко Смик.)

7. “… Один із хлопців – кругловидий, зі смішними, довгими, мов у зайця передніми зубами. А другий, чорнявий, з чорними як смола очима й густими насупленими бровами”. (Жук і Заєць.)

8. “…У великому басейні, встеленому водоростями й лататтям, у зручних кріслах сиділи дивовижні створіння”. (Синьоморди.)

9. “Він завжди понад усе любив гроші і владу. Після літніх канікул він не вилазив із салону ігрових автоматів – програвав щодня купу грошей…”. (Сашко Смик.)

10. “… перед нашестям синьомордів ми були цирковими акробатами”. (Жук і Заєць.)

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

1. Слово вчителя.

Хто з нас не уявляв хоч раз себе суперагентом, який рятує Всесвіт від прибульців? Хто з нас не мріяв про подорожі в часі і про розкриття неймовірних таємниць? Хто з нас не хотів би бути членом якогось таємного товариства? Товариства ТТБ! Мріяв про це і Клим Джура, звичайний український хлопчик, який одного чудового ранку опиняється в штабі Таємного Товариства Боягузів.

Та завдяки сміливості хлопчика Климка космічні прибульці переможені, засіб від страху знайдений. Климко Джура – справжній герой, але чи завжди він був таким? Сьогодні ми спробуємо простежити зміни в поведінці і характері головного героя, з’ясуємо, як йому вдалося побороти свій страх і з боягуза перетворитися на героя. Можливо, і нам колись доведеться зіткнутися з подібними ситуаціями, адже у житті буває по-різному. Однак ми завжди повинні залишатися гідними звання людини.

2. Учні записують тему уроку в зошити.

3. “Методика одного речення”. Робота з епіграфом.

Учитель. Поясніть слова епіграфа нашого уроку. Яким чином ці слова пов’язані з образом головного героя повісті – Климом?

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Заповнення “анкети” за біографією героя (робота в парах).

1

Прізвище та ім’я, по батькові персонажа

Джура Клим Миколайович

2

Місце проживання

3

Вік

4

Зовнішній вигляд

5

Риси характеру

6

Поведінка, вчинки

7

Заняття, уподобання

8

Стосунки з однолітками, дорослими, рідними

2. Складання інформаційного грона до образу Климка.

V. Первинне застосування нових знань.

Складання плану характеристики образу Климка.

Учитель. Щоб повніше охарактеризувати образ Климка, треба скласти план.

Орієнтовний план

1. Хто такий Климко Джура.

2. Вік хлопчика.

3. Зовнішній вигляд.

4. Поведінка, вчинки.

5. Заняття, уподобання.

6. Стосунки з однолітками, дорослими, рідними.

7. Риси характеру.

8. Моє ставлення до героя (що подобається, що ні).

VI. Самостійне застосування учнями знань.

Робота над усним твором – характеристикою героя.

VII. Підбиття підсумків уроку.

1. Стратегія “Мікрофон”.

Учитель. Як, на вашу думку, можна позбутися страху?

2. Оголошення результатів навчальної діяльності учнів на уроці.

VIII. Повідомлення домашнього завдання.

1. Обсяг домашнього завдання для обов’язкового виконання: Скласти запитання для взаємоопитування.

2. Обсяг домашнього завдання для виконання за бажанням:

► Для учнів високого рівня навченості: скласти кросворд за твором “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9”;

► Для учнів достатнього рівня навченості: написати твір “Як я ставлюся до Климка, героя повісті “Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9″, і як би я вчинив (вчинила) на його місці в складних ситуаціях”.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Характеристика образу головного героя Климка Джури