С. Руданський. Співомовки “Запорожці у короля”, “Свиня свинею”
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із біографією письменника С. Руданського та його співомовками, допомогти зрозуміти викривальний пафос цих творів; розвивати навички виразного й усвідомленого читання алегоричних творів, виділяти їхні головні думки, характеризувати героїв та порівнювати їх.
Очікувані результати: учні вміють розповідати про основні факти біографії С. Руданського; знають особливості співомовок; пояснюють їхній викривальний зміст; характеризують і порівнюють героїв співомовок; висловлюють власну думку про важливість почуття гумору.
Теорія літератури: гумореска, співомовка, інверсія.
Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до біографії, видання творів.
Тип уроку: комбінований.
І. Актуалізація опорних знань учнів
Перевірка домашнього завдання.
(Розповідь про письменника; виразне читання й аналіз співомовок.)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Запорожці здавна славилися своєю дотепністю, почуттям гумору, умінням “виходити сухими із води”. І цю їхню здатність прославив у своїх творах-співомовках відомий український поет С. Руданський.
ІІІ. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
2. Виразне читання співомовки “Запорожці у короля”.
3. Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
4. Евристична бесіда.
– Спираючись на знання з історії, скажіть, у яких справах могли запорожці приїхати до польського короля?
– Чому “ляхи препогані” щедро пригощали козаків?
– Яку думку мали королівські прислужники, подаючи козакам спочатку сметану?
– Чи сподобалася вам ця співомовка? Чим саме?
5. Виразне читання співомовки “Свиня свинею”.
6. Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
7. Евристична бесіда.
– Чи сподобалася вам ця співомовка? Чим саме?
– Який вид усної народної творчості ліг в основу співомовки?
– Яка головна думка співомовки?
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
1. Завдання пошуково-дослідницького характеру.
1) На основі співомовки С. Руданського “Запорожці у короля” схарактеризуйте козаків; наведіть приклади, які б підтверджували їхні риси характеру.
(Кмітливість і розум – козаки придумали, як поїсти сметану й не осоромитися при цьому.
Гордість, завзятість – не дали ляхам і королю перехитрити й поставити себе в незручне становище.
Тактовність – розгадавши підступність ляхів, козаки тактовно похвалили сметану, придумали дотепний вихід зі становища. Хоробрість – козаки не побоялися позмагатися з королівськими наближеними в кмітливості.)
2) Охарактеризуйте героїв співомовок С. Руданського.
(Дотепні, кмітливі, не бояться сильних світу сього, жартівливі, оптимісти.)
V. Домашнє завдання
Уміти виразно читати й аналізувати співомовки.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
– Найсмішнішим у співомовках мені здалося те…
Related posts:
- Степан Руданський. Запорожці у короля, Свиня свинею. Висміювання моральних вад, негативних рис характеру, авторська симпатія до простої людини, до її розуму, кмітливості, почуття гумору, вміння посміятися над власного безпорадністю, вміння відстояти свою гідність Мета: продовжити знайомити учнів зі співомовками письменника, допомогти дітям побачити зв’язок гумористичного відображення дійсності із серйозними історичними фактами; розвивати навички виразного читання, аналізу ліричних творів, пошуково-дослідницької роботи, самостійного пошуку інформації; виховувати почуття гумору, спостережливість, допитливість. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: портрет С. Руданського, підручник, репродукція картини І. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. […]...
- С. Руданський. Співомовки “Добре торгувалось”, “Гуменний” Мета: ознайомити учнів із біографією письменника С. Руданського та його співомовками, допомогти зрозуміти викривальний пафос цих творів; розвивати навички виразного й усвідомленого читання алегоричних творів, виділяти їхні головні думки, характеризувати героїв та порівнювати їх. Очікувані результати: учні вміють розповідати про основні факти біографії С. Руданського; знають особливості співомовок; пояснюють їхній викривальний зміст; характеризують і порівнюють […]...
- ЗАПОРОЖЦІ У КОРОЛЯ – Степан Руданський (1834-1873) – ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ Приїхали запорожці, Короля вітають, Король просить їх сідати, Козаки сідають. Сидять собі. В них жупани1 Все кармазинові2, І самі такі храбренні, Вуса прездорові. Задивились на ті вуса Ляхи препогані. “Що б їм, – кажуть, – дати їсти? Даймо їм сметани!” Поставили їм сметани, Їсти припрошають, Але наші запорожці Разом відмовляють: “Славная у вас сметана!.. Тілько […]...
- Скорочено – ЗАПОРОЖЦІ У КОРОЛЯ – СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ – 6 КЛАС Приїхали запорожці, Короля вітають, Король просить їх сідати, Козаки сідають. Сидять собі. В них жупани Все кармазинові, І самі такі храбренні, Вуса прездорові. Задивились на ті вуса Ляхи препогані. “Що б їм, – кажуть, – Дати істи? Даймо їм сметани!” Поставили їм сметани, Їсти припрошають, Але наші запорожці Разом відмовляють: “Славная у вас сметана!.. Тілько […]...
- ЗАПОРОЖЦІ У КОРОЛЯ – СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ – ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ Приїхали запорожці, Короля вітають, Король просить їх сідати, Козаки сідають. Сидять собі. В них жупани1 Все кармазинові2, І самі такі храбренні. Вуса прездорові. Задивились на ті вуса Ляхи препогані. “Що б їм, – кажуть, – дати їсти? Даймо їм сметани!” 1 Жупани – старовинний верхній чоловічий одяг. 2 Кармазин – старовинне дороге темно-червоне сукно. Малюнок […]...
- Степан Руданський. Коротко про письменника. Співомовки С. Руданського – унікальне явище у світовій культурі. Добре торгувалось Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю С. Руданського, співомовкою як літературним жанром; розкрити різноманітність тематики творів С. Руданського та їхні художні особливості, виробляти вміння характеризувати героїв і порівнювати їх; розвивати культуру мовлення, пам’ять, увагу, спостережливість; формувати навички виразного читання; виховувати любов до поетичного народного слова, гумору як ознаки духовного здоров’я людини. Тип уроку: урок […]...
- СПІВОМОВКИ – СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ Невеликий обсягом сюжетний вірш гумористично-сатиричного змісту називається співомовкою. Цей жанр ліро-епесу виник на основі віршової обробки народних анекдотів, казок, приказок. Особливості змісту й композиції, характерні для народних анекдотів, бачимо й у співомовках : тут описується якийсь один комічний або трагікомічний випадок; подія зображується стисло, розвивається динамічно; розв’язка несподівана, часом – вражаюча; основних дійових осіб – […]...
- Співомовки Степана Руданського – твір з української літератури Степан Руданський придумав один із жанрів гумору – співомовки. Це дотепні, динамічні, сюжетні твори з використанням різноманітних засобів гумору та сатири і побудовані на якомусь народному анекдоті, приказці чи казковому мотиві. Співймовки С. Руданського можна поділити на три групи: ті, що викривають служителів церкви; ті, у яких висміюються вади характеру людей; у яких висміюють панів. […]...
- Степан Руданський. Коротко про письменника. Співомовки С. Руданського – унікальне явище у світовій культурі. Добре торгувалось, Гуменний Мета: ознайомити учнів із багатогранною творчістю С. Руданського, вчити виразно й усвідомлено читати твори, вміти тлумачити терміни “гумореска”, “співомовка”, “інверсія”, розуміти вияв народної мудрості у гуморесках, викривальний пафос співомовок, визначати іронічне ставлення до негативних рис характеру, вміти виокремити основну думку кожного твору, характеризувати героїв і порівнювати їх, пояснювати зв’язок історичних фактів із їх гумористичним відображенням […]...
- Славні запорожці (твір-опис за картиною І. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”)- ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – 6 клас Славні запорожці (твір-опис за картиною І. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”) Яке чудове українське сонце! Які веселі в нас люди! Нічого не змінилося в українському характерові за кількасот років. Щоб упевнитися в цьому, не треба подорожувати машиною часу. Досить ще раз поглянути на картину видатного художника Іллі Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. Так, […]...
- Вічно живі співомовки Степана Руданського Н. Подранецька, Вчитель української мови та літератури Рівне Мета: поглибити знання учнів про творчий доробок Степана Руданського; розвивати читацькі навики школярів, уміння глибше розуміти засоби творення комічного, аналізувати, визначати ідейне спрямування, художні особливості співомовок; удосконалювати художнє читання; виховувати уміння бачити і чути кмітливе слово, користуватися ним у власному мовленні, розуміти жарт. Тип уроку: урок сприйняття […]...
- Степан Руданський (1834-1873) – КРОКУЄ ОСІНЬ ЗОЛОТА Степан Руданський справді заслуговує на найдорожчий у світі титул – титул народного поета. Максим Рильський Степан Руданський народився 7 січня 1834 року в с. Хомутинцях на Вінниччині у родині сільського священика. Закінчив Кам’янець-Подільську духовну семінарію. На Поділлі зібрав майбутній письменник два зшитки українських народних пісень. Усупереч волі батьків вступив до Петербурзької медико-хірургічної академії, де навчався […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу; ознайомити з угорською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна розминка Запросимо тишу: ц-ц-ц. Вітерець у лісі: ш-ш-ш. Прилетіли птахи: шук-шук-шук. Заспівав […]...
- КОЗАК І КОРОЛЬ – СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ – ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ Став багатий колись пан Короля благати, Щоб король йому зволив1 Воєводство дати. А король йому й сказав: “Відгадай три штуки. Відгадаєш – тоді на! А як ні – на муки! Перша штука: скільки зір В небі серед літа? Друга штука: покажи Середину світа! Третя штука: угадай, Що думати буду? І от тобі цілий рік Для […]...
- СПІВОМОВКА. ІНВЕРСІЯ – ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ Усі свої твори Степан Руданський називав співомовками. Три книжки рукописних збірок його поезій мають назву “Співомовки козака Вінка Руданського” (грецьке слово стефанос перекладається як вінок). Чому поет саме так називає свої віршові твори? С. Руданського турбувало тільки одне: до твору необхідний ще й музичний супровід, бо поезія має виконуватися співомовкою під акомпанемент кобзи чи бандури. […]...
- Гумористичні твори. Гумористичне і сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки та ін.). Велика роль гумору в житті українців Мета: дати поняття про гумор та сатиру, їхню роль у нашому житті; домогтися розуміння учнями ролі гумору в житті українців; виробляти вміння розрізняти жанри гумористичних творів; розвивати пам’ять, образне мислення; виховувати кращі людські якості. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: збірки творів письменників-гумористів, жартівливі малюнки, “Дерево пізнань”, таблиця “Жанри гумористичних творів”. Теорія літератури: […]...
- Ми легко стати запорожцем? (За переказом “Прийом у запорожці”) – Зразок твору – СВІТ ФАНТАЗІЇ, МУДРОСТІ, МІФИ І ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 5 КЛАС Славні лицарі-запорожці покрили себе вічною славою. Немає, напевно, жодної людини, яка б не знала про відвагу, мужність, сміливість козаків. А майже кожний хлопчисько того часу мріяв податися, за дніпровські пороги й стати одним із відчайдухів. Але не всіх підряд брали козаки у своє товариство. Спочатку бажаючого перевіряли на кмітливість, товариськість, уміння не розгубитися у складній […]...
- Ганс Крістіан Андерсен “Нове вбрання короля” (донська казка) – НЕ СТОМЛЮЙСЯ РОБИТИ ДОБРО – 2 КЛАС Мета: ознайомити дітей з життєвим і творчим шляхом данського письменника; вчити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати навички виразного читання з відповідною інтонацією, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Данії; портрет письменника; виставка книг; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент – Подивіться мені в очі. Погляньте […]...
- Утвердження громадської активності трудівника – I варіант – 8 клас – СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ У Ялті є могила з рожевого мармуру. Тут спить вічним сном Степан Руданський – добра інтелігентна людина, справжній лікар, дотепний сатирик, цікавий ліричний поет. У творчім доробку Руданського – співомовки, приказки, пісні. Твори поета різні, але всі вони мають народнопоетичну основу. Герої творів Руданського – прості працьовиті люди. Знедолені від народження, вони наділені і розумом, […]...
- Контрольна робота № 6. “Творчість Л. Глібова, С. Руданського, П. Глазового” Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення. Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють його коментувати, характеризувати героїв, висловлювати свої думки про них, визначати художні засоби. Теорія літератури: гумор, сатира, байка, алегорія, мораль. Обладнання: тестові завдання у двох варіантах. Тип […]...
- Календарно-обрядові пісні літнього циклу. “У ржі на межі”, “Ой біжить, біжить мала дівчина”, “Проведу я русалочки до бору” (русальні); “Заплету віночок”, “Ой вінку мій, вінку”, “Купайло, Купайло!” (купальські); “Маяло житечко, маяло”, “Там у полі криниченька” (жниварські) Мета: ознайомити з календарно-обрядовими піснями літнього циклу; розвивати вміння виразно та вдумливо читати їх, коментувати їхній зміст; формувати прагнення вивчати оригінальну народну творчість. Очікувані результати: учні розповідають про календарні обряди літнього циклу; розрізняють основні ознаки русальних, купальських і жниварських пісень; виразно та вдумливо читають народні пісні, коментують їх. Теорія літератури: повтори (рефрен), анафора. Обладнання: збірки […]...
- СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ (1834-1873) СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ Степан Васильович Руданський народився 6 січня 1834 р. в селі Хомутинцях Вінницького повіту на Поділлі в родині сільського священика. У Степана було троє братів: Григорій, Олександр та Юхим. Усі вони виростали разом із селянськими дітьми, говорили їхньою мовою, співали їхніх пісень, засвоювали їхні звичаї. Батько всіма силами намагався вивести дітей в люди. […]...
- Якими я уявляю собі запорожців (за твором І. Нечуя-Левицьного “Запорожці”) – твір з української літератури Багато творів художньої літератури та народних дум, переказів та легенд присвячено Запорозькій Січі й запорожцям. Спираючись на їхні образи, змальовані в літературі, кожен з нас створює собі певний образ козака. Якими я уявляю собі запорожців? Спробую відповісти на це питання. Як відомо, запорожці жили в Січі, Окремих будинків вони не будували, а жили в куренях, […]...
- Гумористичне і сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки та ін.). Велика роль гумору в житті українців Мета: розкрити значення гумору для українського народу; навчити визначати відмінності гумористичного та сатиричного зображення; дати поняття жанрів гумористичних творів; сформувати вміння конструювати тексти та створювати словесні й художні образи; розвивати творчу уяву; виховувати повагу до надбань рідного народу; формувати активну життєву позицію. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Форма проведення уроку: урок – творча лабораторія. […]...
- Виразне читання напам’ять байки Л. Глібова “Щука” Мета: розвивати пам’ять, навички виразного читання напам’ять гумористичних творів, викликати інтерес до гуморесок. Очікувані результати: учні добре знають напам’ять текст самостійно обраних для вивчення гуморесок, уміють коментувати їхній зміст, виділяти художні засоби та прийоми, цікавляться творами гумористичної літератури. Теорія літератури: інтонація, темп, пауза, логічний наголос. Обладнання: портрет письменників; видання творів, ілюстрації до них. Тип уроку: […]...
- Класний контрольний твір (письмово) – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: перевірити вміння учнів писати роботи творчого характеру на основі вивченого матеріалу; розвивати навички зв’язного писемного мовлення; формувати творче мислення учнів; виховувати навички раціонального використання навчального часу, інтерес до наслідків власної праці. Теорія літератури: модернізм, неоромантизм, драма-феєрія, ліричний цикл, ліричний герой, драма. Обладнання: теми творів. Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь. ПЕРЕБІГ УРОКУ I. […]...
- Шкільний твір на тему – Радощі і біди народу (за творами Степана Руданського) Степан Руданський народився в 1834 році в селищі Хомутинці на Вінниччині в родині сільського священика. Він закінчив бурсу, Камянець-Подільську духовну семінарію. Потім усупереч волі батька вступив до Петербурзької” медико-хірургічної академії. Майбутній письменник жив дуже бідно, і під час навчання в Петербурзі захворів на сухоти. Тоді він поїхав працювати лікарем до міста Ялта. Його дуже шанували […]...
- Утвердження громадської активності трудівника – IІ варіант – 8 клас – СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ Творчість С. Руданського в українській літературі посідає важливе місце. Його творча спадщина велика і багатогранна, але найвиразніше його талант проявляється в ліриці. Щодо своїх ліричних творів Руданський вживав жанрове визначення “пісні”. І це не випадково. Впадає в око близькість лірики українського поета до фольклору. Але все рівно він не вдавався до стилізації під народну творчість, […]...
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, зацікавити їх твором “Тореадори з Васюківки”; розвивати навички виразного читання, переказу прозового твору, коментування його, аналізу поведінки героїв, їхніх учинків. Очікувані результати: учні знають про життя відомого дитячого письменника В. Нестайка; виразно та вдумливо читають і переказують цікаві моменти твору; аналізують поведінку й учинки головних героїв трилогії […]...
- Шкільний твір на тему – Роздуми запорожців про долю України в творі І. Нечуя-Левицького “Запорожці” Тече вода в синє море. Та не витікає; Шука козак свою долю, А долі немає. Народна пісня Героїчну сторінку в історії України вписали запорозькі козаки. Вони – славні сини нашої Батьківщини, які боронили її землі і народ від ворога. Про сміливість козаків складали легенди, перекази, пісні. В одній з давніх легенд розповідається, як оточені зусібіч […]...
- Карпо Летючий – гідний “потомок славних запорожців (за фантастичною казкою І. Нечуя-Левицького “Запорожці”) XIX століття. Злиденні сірі будні українського народу. Заборона на все українське, знищення Запорозької Січі, навіть мови рідної. За розмови українською мовою в духовному училищі, в якому навчався майбутній письменник І. Нечуй-Левицький, можна було “удостоїтися” таблички на шию з написом: “За мужичі слова”. Та знущання царських посіпак над українською мовою не витравили з душі юного бурсака […]...
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 3 Мета: ознайомити учнів із новим розділом повісті; розвивати вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; розвивати навички виразного читання, переказу прозових творів. Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають повість; переказують уподобані ними фрагменти; характеризують героїв; висловлюють свої думки про їхні вчинки та поведінку. Теорія літератури: повість, дійові особи, характеристики героїв, головна […]...
- Опис за картиною І. Ю. Рєпіна “Запорожці пишуть лист турецькому султану” – учнівський твір Російський живописець Ілля Юхимович Рєпін писав свою знамениту картину дуже довго. І, кажуть, нею він виразив народне вільнолюбство. Мені здається, художник не просто виразив – він оспівав вільнолюбство, прославив і козацьке молодецтво, і незломлений дух народу. У Запорозьку Січ прийшов лист – турецький султан пропонував запорожцям іти на службу до нього. От запорожці і вирішили […]...
- Аналіз казки “Нове вбрання короля” Казка “Нове вбрання короля” – один з найяскравіших прикладів філософської казки, казки для дорослих. Адже в цій казці немає ніякого чаклунства, немає ні фантастичних чудовиськ, ні фей, ні дивних перетворень. Головними персонажами виступають обманщики-кравці, які використовують у своїх інтересах негативні якості дурного короля і його придворних. Повідомивши всьому королівського двору про нібито чудодійні властивості тканини, […]...
- ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Твори з розділу “Сторінками історії України”. Мета. Систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати повагу до минулого. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Систематизація і узагальнення знань учнів. 1. Робота в парах. Відповіді на запитання, підготовлені вдома. 2. Гра “Мій герой – найкращий”. Діти розповідають, чому вони вважають обраних персонажів […]...
- Робота над поминками, допущеними в контрольній роботі. Позакласне читання № 3. Свято українського гумору Мета: викликати в учнів інтерес до читання творів українських письменників-гумористів, розширити знання учнів про гумор у літературі; розвивати культуру зв’язного мовлення школярів і їхню творчу уяву; виховувати найкращі моральні якості, вміння критично ставитися до хиб, негативних учинків людей. Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Засоби навчання: бібліотечка творів письменників-гумористів, учнівські малюнки до гуморесок. […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання та аналіз поезій Байрона Мета: навчати виразного читання поетичних творів; перевірити якість заучування поезій напам’ять; розвивати пам’ять та артистизм; учити презентувати власні ілюстрації, виховувати прагнення передавати своє бачення поезії у зорових образах; розвивати навички публічного виступу, творчі здібності учнів. Обладнання: учнівські ілюстрації до творів Байрона. Тип уроку: Виразне читання. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Творчість Байрона була […]...
- ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ – У кожного є співуча пір’їнка – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Твори з розділу “Світ дитинства в літературі”. Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати повагу до минулого. Хід уроку I. Систематизація і узагальнення знань учнів. Виконання завдань, що у підручнику на с. 185. II. Контроль навчальних досягнень. Робота в зошиті для […]...
- Виразне читання гумористичних творів – за розділами “З української прози” та “Український гумор та сатира” Тема. КР № 6 за розділами “З української прози” та “Український гумор та сатира”. ВЧ № 4. Виразне читання гумористичних творів. Мета: перевірити знання учнів з розділів “З української прози” та “Український гумор та сатира”; удосконалити вміння виразно читати гумористичні твори; розвивати навички володіння словом; виховувати почуття гумору. Обладнання: збірники гумористичних творів, ілюстрації до них, […]...
- ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ – ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Матеріал уроку. Твори з розділу “Видатні українські письменники”. Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого виразного читання; виховувати повагу до минулого. Хід уроку І. Систематизація і узагальнення знань учнів. Виконання завдань, що у підручнику на с. 115. ІІ. Контроль навчальних досягнень. Робота в зошиті для тематичних робіт. […]...