В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 1
Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, зацікавити їх твором “Тореадори з Васюківки”; розвивати навички виразного читання, переказу прозового твору, коментування його, аналізу поведінки героїв, їхніх учинків.
Очікувані результати: учні знають про життя відомого дитячого письменника В. Нестайка; виразно та вдумливо читають і переказують цікаві моменти твору; аналізують поведінку й учинки головних героїв трилогії “Тореадори з Васюківки”.
Теорія літератури: повість, пригодницький твір.
Обладнання: портрет письменника, ілюстративні матеріали до біографії; видання твору, ілюстрації до нього; фрагменти фільму “Тореадори з Васюківки”.
Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Як добре, коли в тебе є вірний друг, з яким можна знайти для себе найцікавіше заняття, потрапити в пригоду, поділитися радістю й тривогою. Саме такими друзями й були Ява та Павлусь, із ними ми познайомимося на сьогоднішньому та наступних уроках.
Актуалізація опорних знань учнів Перевірка домашнього завдання.
(Виразне читання, переказ і коментування казки “Говорюща риба”.)
Евристична бесіда.
– Чи мрієте ви побувати в інших країнах, познайомитися зі звичаями інших народів?
– Куди саме ви б помандрували й чому?
– Чи любите ви пригоди, небезпечні ситуації?
– Чи хотілося вам щось винайти, удосконалити, зробити життя своїх близьких і рідних комфортнішим?
– Чи хотілося б вам зробити сміливий, благородний учинок, урятувати когось?
III. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
Розповідь учителя про українського дитячого письменника В. Нестайка. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
Виразне читання розділів повісті В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” (першу з трьох умовних частин – про метро під свинарником, про підготовку до кориди – до слів “Наступного ранку ми зустрілися на шляху…”). Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
Евристична бесіда.
– Чи сподобався вам твір? Чим саме?
– Що здалося вам просто смішним, а що дуже смішним? Чому?
– Як ви гадаєте, чим скінчаться пригоди хлопців?
Робота з літературознавчим словником.
Повість – епічний прозовий твір, у якому детально розповідається про багато подій із життя дійових осіб.
Пригодницький твір – це твір, у якому описуються незвичайні
Та небезпечні події, із захопливим, динамічним сюжетом.
Закріплення знань, умінь і навичок Завдання пошуково-дослідницького характеру.
1) Доведіть, що твір В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” – пригодницька повість.
2) Назвіть інші пригодницькі твори української та світової літератури. (Твори М. Твена, Дж. Ролінг, Дж. Лондона, Жуля Берна та ін.)
Домашнє завдання
Уміти розповідати про письменника; знати зміст розділів, уміти їх переказувати, коментувати ключові епізоди, характеризувати героїв.
Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
– Мені найбільше запам’яталося те…
Related posts:
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 3 Мета: ознайомити учнів із новим розділом повісті; розвивати вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; розвивати навички виразного читання, переказу прозових творів. Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають повість; переказують уподобані ними фрагменти; характеризують героїв; висловлюють свої думки про їхні вчинки та поведінку. Теорія літератури: повість, дійові особи, характеристики героїв, головна […]...
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 2 Мета: ознайомити учнів із новими пригодами героїв повісті В. Нестайка; розвивати поняття романтичного й пригодницького, навички виразного читання, аналізу твору, характеристики героїв. Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають повість; переказують найцікавіші моменти; визначають тему, головну думку твору; характеризують образи; висловлюють свою думку про прочитане. Теорія літератури: гумор, комічне, пригодницький твір, характеристика героїв. Обладнання: портрет […]...
- В. Нестайко Тореадори з Васюківки. Мрія і дійсність у творі Мета: продовжити опрацювання змісту твору, простежити, як зображується мрія і дійсність у стосунках і поведінці героїв; розвивати культуру зв’язного мовлення, формувати активну життєву позицію; прищеплювати повагу до дружби, працьовитості. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет В. Нестайка, підручник, учнівські ілюстрації до твору, “Дерево порад”. Все, що існує на світі, колись було мрією. […]...
- В. Нестайко Тореадори з Васюківки. Смішне, комічне, романтичне у творі Мета: виявити особливості смішного, комічного, романтичного В пригодницькому творі, характеризувати вчинки героїв; розвивати вміння виразно читати, грамотно висловлювати свої думки, виділяти з інформації головне; виховувати активну життєву позицію, позитивні риси характеру. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет В. Нестайка, підручник, ілюстрації учнів до твору, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки). Коли людина сміється, […]...
- Пригодницька повість В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” – твір з української літератури Всеволод Нестайко – видатний дитячий письменник, твори якого відомі в Україні та світі. Повість “Тореадори з Васюківки” є дуже цікавою, у ній розповідається про пригоди двох кмітливих та веселих хлопців. Твір “Тореадори з Васюківки” – за своїм жанром пригодницька повість. Пригодницька література має певні особливості, які вирізняють її з-поміж інших. У центрі уваги читача знаходиться, […]...
- Скорочено – ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО – 6 КЛАС ( Фрагменти ) Хлопчик Ява Реня із другом вирішили прорити метро під свинарником. І туди впала п’ятипудова, плямиста свиня Манюня. Тож дідусь дуже сварив хлопців і звелів їм закопувати яму. Взагалі, у Яви уся сім’я дуже цікава: батько грає на скрипці; мати – депутат райради, ланкова кукурудзоводів; дід Варава – найкращий мисливець. Є в них […]...
- Всеволод Нестайко. Тореадори з Васюківки. Пригодницький захоплюючий сюжет повісті (продовження) Мета: ознайомити учнів із новими пригодами героїв повісті В. Нестайка; розвивати навички виразного читання, аналізу поведінки та вчинків персонажів, їхнього морального вибору у різних життєвих ситуаціях; виховувати товариськість, вірність у дружбі, оптимістичне світобачення. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет В. Нестайка, підручник, учнівські ілюстрації до твору. ХІД УРОКУ I. Організація початку уроку. […]...
- Всеволод Нестайко – відомий у світі український дитячий письменник. Тореадори з Васюківки Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом В. Нестайка; розпочати роботу над аналізом його пригодницького твору, виявити ідейно-тематичну спрямованість твору, особливості назви; розвивати вміння толерантно і аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; узагальнювати, порівнювати, робити власні висновки, формувати естетичні смаки школярів; виховувати почуття пошани до творчості В. Нестайка, позитивних рис характеру; інтерес до […]...
- Короткий переказ – Тореадори з Васюківки – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО (фрагменти) Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич Дід лає онука, який разом із другом вирішив прорити метро під свинарником, а туди провалилася п’ятипудова, плямиста, як геограма карта, свиня Манюня. Дідусь звелів хлопцям закидати яму. У Яви (від Вані – він у дитинстві так,.мабуть, вимовляв) Реня вся сім’я інтересна. Батько на скрипці грає, […]...
- ПЕРШОПРИЧИНИ НАПИСАННЯ ТРИЛОГІЇ ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ Все почалося з того, що якось на початку шістдесятих років минулого століття Всеволод Нестайко поїхав із групою київських письменників і журналістів на полювання. А ввечері до багаття мисливців прибився сільський хлопчик на ймення Ява, дуже самостійний і меткий. А незадовго до цього художник Василь Євдокименко, який проілюстрував чимало книжок Всеволода Нестайка і […]...
- Робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Всеволод Нестайко – відомий у світі український дитячий письменник. Тореадори з Васюківки. Захоплюючий сюжет, мрія і дійсність, смішне, комічне, романтичне в його пригодницькій повісті для дітей Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю В. Нестайка, зацікавити ними, розкрити особливості твору “Тореадори з Васюківки”, його пригодницький характер; розвивати навички виразного читання, переказування й коментування прозового твору; формувати вміння аналізувати поведінку героїв, їхні вчинки, вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку; виховувати позитивні риси характеру, активну життєву позицію, оптимістичний світогляд. Тип уроку: урок […]...
- Мій улюблений твір Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки” – Анастасія Крупик – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Анастасія Крупик Мій улюблений твір Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки” Одного разу мама купила мені книгу тоді не дуже відомого ще для мене автора, а зараз справжнього володаря слова Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”. Перші ж прочитані сторінки викликали у мене щирий сміх, адже […]...
- Шкільний твір на тему – Світ пригод і фантазії у повісті В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” Друзі справжні – мов брати рідні Народна мудрість Справжнім чарівником художнього слова можна назвати українського письменника Всеволода Нестайка. Сам він вважає, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна. Тому й став дитячим письменником, щоб у творах повертатися у дитинство, догратися, досміятися. Повість “Тореадори з Васюківки” теж про гру, вигадку, фантазію. Романтика щоденних пригод так […]...
- ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – Всеволод НЕСТАЙКО (народився 1930р.) – ПРИРОДА І РОМАНТИКА (Уривки з трилогії про пригоди двох друзів) ЧАСТИНА ПЕРША (яку розповідає Павлуша Завгородній) Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурудзо та його вірного друга й однокласника Павлуші Завгороднього в школі, удома та на безлюдному острові поблизу села Васюківки Розділ перший Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакєвич – От знайди біда, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо […]...
- Тореадори з Васюківки – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО – скорочено Частина перша, яку розказує Павлуша Завгородній. Надзвичайні пригоди Робінзона Курузо та його вірного друга і однокласника Павлуші Завгороднього у школі, дома і на безлюдному острові поблизу села Васюківки Розділ І Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич. Дід лає онука, який разом із другом Явою вирішив прорити метро під свинарником, в яку провалилася п’ятипудова плямиста […]...
- ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – Всеволод Нестайко (1930) – ПРИКМЕТИ ВЕСНИ ( Скорочено) Частина перша, розділ І МЕТРО ПІЛ СВИНАРНИКОМ. ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ. СОБАКЕВИЧ – От знайдибіда1, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо такого втру маку2 – тиждень чухатимешся! Вилазь, чуєш! – Діду! – жалібно озивається він. – Давай-давай! – Діду! – Ще жалібніше повторює мій друг, – ви одійдіть за хату, ми виліземо. Бо […]...
- ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО (Народився 1930 р.) – ПРИГОДИ І РОМАНТИКА (Скорочено) ЧАСТИНА ПЕРША, Яку розказує Павлуша Завгородній НАДЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ РОБІНЗОНА КУКУРУЗО ТА ЙОГО ВІРНОГО ДРУГА І ОДНОКЛАСНИКА ПАВЛУШІ ЗАВГОРОДНЬОГО В ШКОЛІ, ДОМА ТА НА БЕЗЛЮДНОМУ ОСТРОВІ ПОБЛИЗУ СЕЛА ВАСЮКІВКИ РОЗДІЛ І Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич – От знайдибіда, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо такого втру маку – тиждень чухатимешся! Вилазь, […]...
- Контрольна робота № 5. Тестові завдання. Всеволод Нестайко, Ярослав Стельмах, Леся Воронина Мета: узагальнити знання учнів за вивченою темою, виявити Рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: бланки з тестовими завданнями. ХІД УРОКУ І. Організація початку […]...
- Зразок шкільного твору – ПРИГОДИ МАЛЕНЬКИХ МРІЙНИКІВ (за твором В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”) – 6 КЛАС ПРИГОДИ МАЛЕНЬКИХ МРІЙНИКІВ (за твором В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”) Приклади планів творів Варіант 1 1. Всеволод Нестайко – чарівник літератури. 2. Пригоди Яви та Павла. 3. Дитинства світ прекрасний. Варіант 2 1. “Тореадори з Васюківки” крізь часи й покоління. 2. Маленькі мрійники й завзяті експериментатори. 3. Не забувається ніколи дитинство. ЕПІГРАФИ ДО ТВОРУ Його […]...
- ДРУЖБА – ТО НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО ПРОСТО ОЛЕСЬ ДРУГ – Урок 2 – Оповідання – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити роботу над оповіданням Всеволода Нестайка “Просто Олесь друг”; формувати читацькі навички; навчати визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням; розвивати образне мислення, творчу уяву, мовне чуття; виховувати почуття дружби. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором: – накрапає дощ (тихо); […]...
- Шкільний твір на тему – Мрії та дійсність у трилогії “Тореадори з Васюківки” В. Нестайка Всі ми родом із дитинства. І в кожного у дитинстві були мрії. Хто мріяв стати видатним актором, хто – рішучим і мужнім міліціонером, а хто видатним льотчиком. Не полишили ці мрії і наших головних героїв – Яву Реня і Павлушу Завгороднього. Багато майбутніх професій перебрали вони у своїй уяві, але найбільшою мрією їхнього життя була […]...
- ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО (нар. 1930) ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО Всеволод Зіновійович Нестайко народився ЗО січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім’ї службовця. Коли Всеволоду було три роки, разом з іншими січовими стрільцями, загинув його батько. Йшов страшний 1933 рік і сім’я, рятуючись від голоду, переїхала до родичів у Київ. Тож все своє свідоме життя Всеволод Нестайко прожив […]...
- Контрольна робота №4. “Творчість Е. Андієвської, В. Нестайка” Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою корекції; розвивати творчу уяву, пам’ять, уміння висловлювати свої погляди на авторські ідеї та художні образи. Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють визначати елементи сюжету й жанрові ознаки, коментувати найяскравіші епізоди, характеризувати героїв, висловлювати власні судження про проблеми, порушені у творі. Теорія літератури: неримований […]...
- ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО. ШУРА І ШУРКО – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: розширити знання учнів про життєвий і творчий шлях Всеволода Нестайка, ознайомити з його оповіданням “Шура і Шурко”; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити аналізувати прочитане, висловлювати оцінні судження щодо вчинків дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати відповідальність за свої вчинки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Клас! До праці мерщій! Всі перешкоди здолати зумій. […]...
- ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО. ТРОЄ ЗА ПАРКАНОМ (Скорочено) – Жанри прози – У КРАЇНІ ДИТИНСТВА Розробки уроків – ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр – (за підручником В. О. Науменко) – 2015 рік Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю дитячого письменника Всеволода Нестайка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; формувати вміння працювати над текстом, аналізувати його зміст, оцінювати вчинки персонажів твору; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву учнів; […]...
- НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО “ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС” – СКРИНЬКА СМІХУ – ОПОВІДАННЯ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю В. Нестайка; вдосконалювати читацькі навички, розвивати вміння характеризувати дійових осіб, розрізняти у пригоді комічне, смішне і небезпечне; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Чок-чок-чок – ось червоний бурячок. Чу-чу-чу – я капусту посічу. Щок-щок-щок – […]...
- ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО. ІЗ СМІХОМ ТРЕБА БУТИ ОБЕРЕЖНИМ… ГАЛИНА МАЛИК. МАВПИНІ ІМЕНИНИ – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: ознайомити учнів з гумористичними творами; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати морально-етичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправа для формування швидкої реакції на слово Гра “Слухай! Називай якомога більше слів” Читаю – … (книгу, газету, журнал…). Зачитався – … (повістю, казкою, оповіданням…). […]...
- Я. Стельмах. “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” урок 3 Мета: ознайомити учнів із новими пригодами двох друзів, розвивати навички виразного читання, переказу та коментування прозових творів пригодницького характеру; розвивати здатність до передбачення подій, фантазію школярів. Очікувані результати: учні виразно читають і переказують цікаві фрагменти твору; коментують їх, характеризують і порівнюють образи, визначають повчальні моменти. Теорія літератури: повість, пригодницький твір, сюжет та його елементи. Обладнання: […]...
- Всеволод Нестайко – дитячий письменник План 1. Біографічні відомості про В. З. Нестайка. 2. Твори письменника для дітей. 3. Повість-казка “В Країні сонячних Зайчиків”. 1.Біографічні відомості про В. З. Нестайка Більше сорока років працює в дитячій літературі Всеволод Нестайко – цікавий прозаїк, який добре знає тонку і жадібну до незвичайного душу юного читача, його смаки й уподобання і який вважає […]...
- Я. Стельмах. “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” урок 2 Мета: ознайомити учнів із новими розділами повісті; прищеплювати любов до образного слова; розвивати навички виразного читання, переказу, визначення елементів сюжету прозового твору. Очікувані результати: учні знають зміст опрацьованих розділів, уміють їх переказувати, аналізувати, висловлювати свою думку з приводу прочитаного, визначати жанрові ознаки. Теорія літератури: повість, елементи сюжету, гумор. Обладнання: портрет письменника, ілюстративні матеріали до біографії; […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці, допомогти усвідомити зміст її твору; розвивати навички виразного читання, коментування змісту повісті. Очікувані результати: учні знають основні факти біографії О. Іваненко; виразно й усвідомлено читають історичну повість, розуміють її зміст, головні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. УРОК ЩИРОЇ ПОСМІШКИ. ВЕСЕЛІ ВІРШІ ГРИЦЬКА БОЙКА – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Грицька Бойка; розвивати творчі здібності учнів, образне мислення; виховувати доброзичливість, спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Розгадування кросворда 1. У давнину так називали людину, яка ходила по містах і селах та оспівувала подвиги козаків. (Кобзар) 2. Прозовий твір малого обсягу, […]...
- Урок розвитку мовлення. Протистояння митця Балтазара та філістера Цахеса Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати прагнення володіти художнім словом; розвивати критичне мислення і толерантне ставлення до думок інших. Обладнання: шкала для проведення “Кутків”. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення; комбінований. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання Ознайомлення із тезисними планами до твору “Над якими проблемами життя спонукала мене […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 2 Мета: навчати учнів роботи з історичним текстом; розвивати навички характеристики літературних персонажів. Очікувані результати: учні виразно й усвідомлено читають повість, розуміють її зміст, основні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них; зображення пам’ятників першодрукарям, першодруків. Тип уроку: комбінований. […]...
- Ніколай Антонов “Казка про житнє зеренце” – ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА – урок 4 – 2 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям та творчістю відомого болгарського поета Ніколая Антонова; розвивати та удосконалювати навички виразного читання; вчити засуджувати нерозумні рішення; виховувати стриманість, любов до праці. Обладнання: портрет Н. Антонов; малюнки горобців; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Емоційне налаштування на урок Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, Руку гарно піднімати, На занятті […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. УРОК-СЕМІНАР “ОБРАЗИ РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТИ У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ” – ВІДРОДЖЕННЯ Мета: ознайомити учнів із відомими творами різних видів мистецтва, створеними за мотивами трагедії Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, навчити писати рецензію на кінофільм; розвивати навички роботи в групі, підготовки проектів, усне та письмове мовлення, вміння обстоювати власну думку, загальнокультурну ерудицію; виховувати естетичний смак, прищеплювати думку про здатність літератури впливати на інші види мистецтва, тісний взаємозв’язок між […]...
- Підсумковий урок. Сторінками улюблених книжок – ЛІСОВІ КАЗКИ – 2 КЛАС Мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів за вивченими темами, їх вміння орієнтуватися в жанрах зарубіжної літератури; розвивати вміння аналізувати твори, пізнавальний інтерес до книги як до джерела знань; виховувати любов до читання, бережливе ставлення до книжок. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Емоційне налаштування на урок Станьте, діти, підтягніться, Одне одному всміхніться. Сядьте всі […]...
- Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 – фантастична, романтична, багатоепізодна повість про виховання гідності та мужності – Урок 2 Мета: розкрити поняття про фантастичну, романтичну, багатоепізодну повість; розвивати навички виразного читання, переказування твору, вільного висловлення думки; формувати вміння простежувати сюжет епічного твору; виховувати активну життєву позицію, наполегливість у досягненні поставленої мети. Тип уроку: урок формування вмінь і навичок. Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, плакат з прислів’ями, приказками до теми, ілюстрації до твору, сигнальні картки […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №4. КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА П’ЄСОЮ ДЖ. Б. ШОУ ПІГМАЛІОН – НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ Мета: провести з учнями засідання круглого столу, обговорити проблемні питання морально-етичного та філософського характеру, пов’язані зі змістом п’єси “Пігмаліон”; розвивати усне мовлення, вміння формулювати та обстоювати власну думку, коректно вести дискусію, навички виступу перед аудиторією, роботи в групі; прищеплювати високі моральні якості, повагу до чужої думки. Компетентності, що формуються: предметні – уміння вести полеміку щодо […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...