Підсумковий урок – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ

Тема. Підсумковий урок.

Мета: навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити вивчене школярами протягом навчального року; учити порівнювати, самостійно оцінювати різні за жанрами й темами художні твори, обгрунтовувати свої твердження; розвивальна: розвивати образне, логічне та критичне мислення, навички літературознавчого аналізу; виховна: сприяти формуванню вдумливого, захопленого читача на кращих прикладах світової літератури.

Обладнання: портретна галерея письменників, твори яких вивчалися у 7-му класі; книжкова виставка; учнівські ілюстрації до вивчених творів.

Теорія літератури: оригінал, переклад, переспів, билина, народна балада, гіпербола, символ, історичний роман, літературна балада, оповідання, вірш, повість, образ автора, повість-феєрія, детектив, оповідач, розповідач, точка зору, новела та її різновиди, фентезі, художність, художні образи, художні засоби, сюжет, композиція.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації навчального матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку

Звернення вчителя до учнів

– “Серед книг, як серед людей, можна потрапити в гарне і погане товариство”,- писав Гельвецій, французький літератор і філософ XVIII століття. Думаю, що герої творів світової літератури, прочитаних у цьому навчальному році, та їхні автори були для нас гарним товариством. “Значення письменника визначається тим, як він діє на нас, які почуття, думки та вчинки викликають його книги, збагачують вони нас знаннями чи читаються як кумедний набір слів”,- стверджував відомий російський письменник К. Г. Паустовський. Чим же запам’‎яталися нам прочитані книги, чого навчили, над чим змусили задуматися, про це – на уроці.

ІІІ. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу, підбиття підсумків роботи за навчальний рік

1. Визначення переможців у номінаціях (можна таємним голосуванням)

Номінації

– Кращий читач класу (за бібліотечними формулярами, читацькими щоденниками) (розповідає про кількість прочитаних книг, їхню тематику);

– кращий ілюстратор художніх творів (за учнівськими малюнками) (представляє свої кращі малюнки);

– кращий знавець літератури (за результатами вікторини, бажано письмової);

– найкмітливіший учень класу (за результатами розгадування кросвордів, чайнвордів, головоломок);

– найкращий декламатор віршів (за результатами конкурсів та оцінювання протягом року);

– автор кращих відеопрезентацій

(Можна провести нагородження й в інших номінаціях, наприклад “Кращий актор”, “Краща інсценівка” тощо.)

2. Конкурс “Угадай твір”

Методичний коментар. Кожен учень (або бажаючі) підходять до “чарівної скриньки (мішечка)” й отримують якусь річ або малюнок

– Розкажіть про цю річ (малюнок) – з якого твору, якого автора, кому з героїв належить, яку роль відіграла.

– Гусла (билина “Садко”).

– Стріла (балада про Робіна Гуда).

– Рукавичка (балада Ф. Шиллера “Рукавичка”).

– Золотий ріжок (В. Скотт “Айвенго”).

– Літак “Остер” (Дж. Олдрідж “Останній дюйм”).

– Модель парусника (Олександр Грін “Пурпурові вітрила”).

– Шматок пергаменту (Е. А. По “Золотий жук”).

– Змія (А. Конан Дойл “Пістрява стрічка”).

– Листок плюща (О. Генрі “Останній листок”).

– Черепахові гребінці (О. Генрі “Дари волхвів”).

– Павутинка (Р. Агутакава “Павутинка”).

– Замок (Д. В. Джонс “Мандрівний замок Хаула”).

3. Розгадування кросворда навпаки

– Придумайте формулювання до понять.

Підсумковий урок   СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ

IV. Домашнє завдання

Читати книги за рекомендованим списком, поданим у підручнику (або з програми)

V. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа “Мікрофон”

– Продовжте речення

“Я бажаю своїм однокласникам…”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Підсумковий урок – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ