ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “У КРАЇНІ ДАВНИНИ” – ВІД МІФУ ДО КАЗКИ – У КРАЇНІ ДАВНИНИ

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом “У країні давнини”; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 44)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Обличчям до обличчя”

Учні в парах переказують киргизьку народну казку “Злагода”.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Який розділ завершили вивчати?

– Яки види творів прочитали?

– Що об’єднує твори, подані у цьому розділі?

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ

1. Робота за рубрикою “Перевір свої досягнення” (с. 30)

2. Фізкультхвилинка

3. Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

1. Яку тварину найбільше шанували єгиптяни?

А) Бика;

Б) корову;

В) крокодила.

2. Як звуть у єгиптян бога Сонця?

А) Апоп;

Б) Ра;

В) Ісід.

3. Що означає ім’я Пандора?

А) Та, що думає потім;

Б) та, що всім обдарована;

В) та, що всім володіє.

4. З чого, за слов’янським міфом, бог створив першочоловіка?

А) 3 дерева;

Б) з піску;

В) з глини.

5. Який птах уродився з яєць, що зніс Сокіл-Род?

А) Лебідь;

Б) сокіл;

В) коршун.

6. Хто захопив у полон дівчину, яка перетворилася на тополю?

А) Татари;

Б) турки;

В) хазари.

7. Чим займався Кий?

А) Мисливством;

Б) перевозом;

В) полюванням.

8. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива?

А) Тополя;

Б) Пандора;

В) Либідь.

9. Чому сумував лебідь із притчі Леонардо да Вінчі?

А) Прощався із життям;

Б) летів у вирій;

В) прощався з лебідкою.

10.Яке дерево виросло із зернятка, що посадила Ганна?

А) Тополя;

Б) верба;

В) явір.

11. Де Ганна зустріла князенка?

А) У церкві;

Б) у лісі;

В) у селі.

12. Що найбільше засмучувало дідуся, який жив на березі Іссик-Кулю?

А) Що діти сваряться;

Б) що він часто хворіє;

В) що діти та внуки його не провідують.

Відповіді: 1а; 2б; 3б; 4в; 5а; 6б; 7б; 8в; 9а; 10б; 11а; 12а.

4. Робота в групах

– Пригадайте жанр твору.

“Пандора”

Легенда

“Лебідь”

Українська народна казка

“Злагода”

Притча

“Тополя”

Міф

5. Робота в парах. Гра “Хто це сказав?”

– “Тільки коли на землі не стане цього бога, пітьма і зло запанують над світом!” (Апоп. Єгипетський міф “Ра та Апоп”)

– “Батьку степе, поля рідні, порятуйте мене!” (Дівчина. Народна легенда “Тополя”)

– “Ач, нетіпаха, до кого рівнятися задумала!” (Баба. Українська народна казка “Золотий черевичок”)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що повторили на сьогоднішньому уроці?

– Що вам найбільше сподобалося?

– Які завдання викликали найбільший інтерес?

– З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання (с. 30).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “У КРАЇНІ ДАВНИНИ” – ВІД МІФУ ДО КАЗКИ – У КРАЇНІ ДАВНИНИ