ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗАВДАННЯ ЗІ СКРИНЬКИ ПОЕЗІЇ – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати творчі здібності учнів, уміння висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Сидів горобець на сосні,

Заснув – і упав уві сні.

Якби не упав уві сні,

Сидів би він ще на сосні.

– Прочитайте повільно, швидко, дуже швидко.

– Прочитайте радісно, сумно, сердито.

2. Звуконаслідувальна вправа. Гра “Що як звучить?”

Так колесо свистить пробите: с-с-с.

Сичить гусак старий сердитий: с-с-с.

Вода тече, співає в кранику: с-с-с.

Свистить завжди окріп у чайнику: с-с-с.

3. Робота над чистомовкою

Ічка-ічка-ічка – ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка – пливла по річці качка.

Єчки-єчки-єчки – знесла вона яєчки.

Чат-чат-чат – навиводить каченят.

Чить-чить-чить – плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці – попливуть разом по річці.

4. Гра “Гусениця”

– Роз’єднайте слова, прочитай прислів’я. Поясніть їх значення.

– Хтонежалієприроду, тойшкодитьсамсобі.

– Природаодномумати, другому-мачуха.

5. Гра “Блискавка”

Зірка зірка сірка зірка зірка

Клітка квітка клітка клітка клітка

Сніжок сніжок сніжок стіжок сніжок

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

– Хто краще прочитає вірш?

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми повторимо твори зі скриньки поезії. Перевіримо свої знання і вміння.

V. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Завдання зі скриньки поезії 1. Робота в групах

– Прочитайте початкові рядки поезій Анатолія Григорука (про півника) і Грицька Бойка (про кота). Додайте до них по два власних рядки, щоб утворити веселі вірші.

ТЕРЕМОК ДЛЯ КУРЧАТОЧОК

Взяв когутик молоток:

– Цоки-цок! Цоки-цок!..

(Я будую теремок

Для усіх своїх діток –

Для усіх своїх діток –

Для курчаточок.)

КІТ-РИБАЛКА

Кіт-рибалка у човні

Мріє на світанні…

(От якби зловить мені

Карася в сметані.)

Фізкультхвилинка

2. Добирання рими до слів

Калина… (дівчина, малина, журавлина, Марина…)

Верба… (журба, боротьба, стрільба…)

Зоря… (моря, короля, буря…)

3. Складання віршованих рядків за поданими римами

– З небес летять сніжиночки,

Падають на зелені ялиночки,

Легенькі, як пушиночки.

– Сіли хлопці з вудками біля ріки,

Натягали окунів з води,

Принесли їх сюди.

– 3 гір на долину

Біжить, вирує вода,

Срібляста, прозора,

Як світ молода.

4. Складання вірша

– Який настрій може мати поезія, рядки якої закінчуються словами: усміхається, вінком, умивається, пеньку?

– Складіть вірш, додавши до цих слів такі: а сонце, он зайчик, в зеленому, на теплому.

Он зайчик усміхається

На теплому пеньку.

А сонечко вмивається

В зеленому вінку.

5. Гра “Скільки рядків?”

– Визначте, скільки рядків у вірші, записаному як звичайний текст. Доведіть свою відповідь.

Дощик, дощик, ти вже злива!

Плаче груша, плаче слива.

Ти періщить заходився,

Соловейко застудився.

А тепер лежить під пледом,

П’є гарячий чай із медом.

– Прочитайте вірш, роблячи паузи наприкінці кожного рядка.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?

– Чи сподобалося вам бути поетами?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Спробувати скласти власний вірш.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗАВДАННЯ ЗІ СКРИНЬКИ ПОЕЗІЇ – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр