Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором учнів і вчителя) – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ
Тема. Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором учнів і вчителя)
Мета: навчальна: допомогти учням зорієнтуватися в сучасному світовому літературному процесі, в поезії; показати її красу, глибину думки, естетичну привабливість; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення, навички виразного читання, аналізу поетичних творів, висловлення своїх думок і почуттів, асоціацій; виховна: сприяти формуванню любові до читання, до поезії, естетичних смаків.
Обладнання: портрети письменників, поетичні антології, відеоматеріали (за вибором учителя).
Теорія літератури: ліричний вірш, художні образи, художні засоби.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
– “Поезія – це завжди неповторність, Якийсь безсмертний дотик до душі”,- пише видатна українська поетеса Ліна Василівна Костенко. Гарна поезія – це ковток свіжої води в спрагу, відкриті після сну очі, промінчик сонця крізь туман, роздуми та враження на весь день, а то й далі. Але далеко не всі так сприймають поетичні твори, дехто їх узагалі не читає, вважаючи заняттям для слабких, сентиментальних, занадто мрійливих; можливо, й зовсім байдужий або й не підозрює про існування справжньої поезії. Сьогодні ми спробуємо відкрити для себе сучасну світову поезію як явище, що сповна відображає нашу різноманітну й складну дійсність, а також красу життя в усіх його проявах.
ІІІ. Застосування знань, умінь та навичок
1. Опрацювання статей підручників про польську письменницю Віславу Шимбовську, американського поета Боба Ділана
2. Виразне читання віршів В. Шимбовської “Долоня”, “Ланцюги”
3. Евристична бесіда
– Яке враження справили на вас ці твори?
– Про що вірш “Долоня”? Що в ньому незвичне?
– Чим особливі поезії Шимборської? (Парадоксальні, неочікувані закінчення творів)
4. Виразне читання поезії Б. Ділана “Лиш вітер тобі відповість”
5. Обмін враженнями
– Яке враження справив на вас цей твір?
– Наскільки актуальними є проблеми, у ньому висвітлені? Чи близькі вони вам, чи хвилюють, і якою мірою? (Зверніть увагу на антивоєнну тематику.)
6. Презентація підібраних віршів сучасної світової поезії – виразне читання, короткий аналіз, висловлення думок та вражень
(Можна звернутися до творчості популярних поетів – це австралійський автор Лес Вікс, американські Доктор Сьюз, Джон Чиарді, Шел Стівер-стейн та ін.)
IV. Закріплення знань, умінь та навичок
Робота в парах
– Складіть “віночок” улюблених поетичних рядків.
(Можна запропонувати послухати пісні на слова сучасних поетів.)
V. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи.
VI. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”
– Продовжте речення.
“Найбільше мене вразив вірш…”
ДОДАТОК
НІМЕЦЬКА ПИСЬМЕННИЦЯ ГЕРТА МЮЛЛЕР – ЛАУРЕАТ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ З ЛІТЕРАТУРИ ЗА 2009 РІК
Герта Мюллер народилася 17 серпня 1953 року в Румунії. У 1987 разом з чоловіком, письменником Ріхардом Вагнером, переїхала у ФРН. Виступала з лекціями в багатьох університетах. Живе в Берліні. Автор віршів, прози, есе. Лауреат багатьох літературних премій, як німецьких, так і загальноєвропейських, серед них – Дублінської (1998) та премії імені Франца Кафки (1999). Вірші, романи, оповідання й есе Герти Мюллер перекладені на багато європейських мов, а також на китайську та японську.
Вона – автор незвичайних колажних віршів, візуальної поезії.
Колаж Герти Мюллер
Related posts:
- Сучасна зарубіжна поезія. Ристо Раса – ЛІТЕРАТУРА ХХ-ХХІ ст. У ПОШУКАХ СЕБЕ І ВИСОКОГО ПОЛЬОТУ Мета: – Навчальна: ознайомити учнів із сучасною зарубіжною поезією; розкрити їм світ художній світ представників різних країн; – Розвивальна: етично та естетично розвивати учнів; активізувати їх читацьку активність та художнє сприйняття; – Виховна: виховувати толерантне ставлення до думки інших. Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування на їх основі вмінь і навичок. Обладнання: фотопортрети […]...
- Коли вже народився ти поетом, – за все відповідай у цім житті (Борис Олійник) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Коли вже народився ти поетом, – за все відповідай у цім житті (Борис Олійник) Поезія – це завжди політ фантазії, музика душі. Ніколи не пізно відчути себе причетним до світу поезії, збагнути свою спорідненість із натхненністю поета, разом з якою підносишся […]...
- “З журбою радість обнялась…” (за творчістю Олександра Олеся) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина “З журбою радість обнялась…” (за творчістю Олександра Олеся) Пісня “Сміються, плачуть солов’ї…” давно вже стала народною, але в неї є автор – український поет Олександр Олесь. На жаль, його творчість – це ще одна сторінка, зумисне вилучена у свій час із […]...
- Трагедія закоханого серця в ліричній драмі Івана Франка “Зівяле листя” – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Трагедія закоханого серця в ліричній драмі Івана Франка “Зівяле листя” Читання поезії Івана Яковича Франка – Великого Каменяра – це завжди свято, дотик до струн серця, чарівної краси рідного краю. Нікого не може залишити байдужим ніжність, гама почуттів, якими пронизана збірка […]...
- Контрольна робота. Сучасна література. Я і світ Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми; розвивати уміння застосовувати набуті знання практично; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Мотивація навчальної діяльності. III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Написати творчу роботу на одну із тем: · Порівняльна характеристика […]...
- Уславлення мужності й сили людського духу в поезії Лесі Українки – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Уславлення мужності й сили людського духу в поезії Лесі Українки …Так! Я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надіх таки сподіватись, Буду жити! Геть думи сумні! “Contra spem spero” Леся Українка… Ніжна, але така сильна духом, пройнята прометеївським […]...
- Творчість Остапа Вишні – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Творчість Остапа Вишні О. Вишня (справжнє ім’я та прізвище – Павло Губенко) – визначний український гуморист, представник сатиричної літератури, автор багатьох гуморесок і фейлетонів, “чародій сміху”. Під його гостре перо потрапляли підлабузники, хабарники, п’яниці, винищувачі природи; найкращі його гуморески та усмішки […]...
- Мої враження від повісті О. Кобилянської “Людина” – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Мої враження від повісті О. Кобилянської “Людина” (Мій улюблений твір) Чи замислювалися ви над тим, чому серед діячів української літератури так багато жінок? Мабуть, це риси національного характеру, а також традиція, яка тягнеться ще з давніх часів – княгині Ольги, Анни […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 5. СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. У КОЛІ ДОБРИХ ГЕРОЇВ Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми; розвивати уміння застосовувати набуті знання практично; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Мотивація навчальної діяльності. III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Виконання завдань за варіантами. IV. Підбиття підсумків уроку V. Домашнє […]...
- Я б побажав тобі когось отак любити, як я тебе люблю… (за поезією Василя Симоненка) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Я б побажав тобі когось отак любити, як я тебе люблю… (за поезією Василя Симоненка) Душевні сили людини невичерпні, коли їх освячує любов. Найвищим проявом любові, на мою думку, є материнська любов, любов дітей до своїх батьків, з якої природно випливає […]...
- Творчість Григорія Сковороди як відображення народних ідеалів і прагнень – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Творчість Григорія Сковороди як відображення народних ідеалів і прагнень У свідомість сучасників і нащадків Григорій Сковорода вввійшов як народний вільнодумний філософ, як мандрівний учитель життя. Висока освіченість не віддаляла його від простого народу, він прагнув бути “чорною сковородою, що пече білі […]...
- Інтимна лірика Дмитра Павличка – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Інтимна лірика Дмитра Павличка Із поезії Дмитра Павличка можна дізнатися багато про життя, погляди та переконання автора. Нужда, тяжка праця, освіта чужою мовою – це його життя. У дитячому серці жила Україна, Материнські веселі і журні пісні, Та за мову мужицьку […]...
- Філософські роздуми Г. Сковороди про людське щастя – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Філософські роздуми Г. Сковороди про людське щастя Лучче в пользу десять лет, Неж весь век без плода. Г. С. Сковорода Славетна постать нашого земляка Григорія Савича Сковороди в давній українській літературі – одна з найпомітніших, його творчість із плином часу дедалі […]...
- Айзек Азімов (1920-1992). “Фах” – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Айзек Азімов (1920-1992). “Фах” Мета: навчальна: зацікавити учнів творчістю А. Азімова; підготувати до сприйняття оповідання “Фах”; допомогти засвоїти поняття науково-фантастична література; розвивальна: розвивати образне, критичне мислення, навички виразного читання, стислого переказу твору; виховна: сприяти формуванню працелюбності, наполегливості, принциповості, прагнення до свідомого вибору майбутньої професії. Обладнання: портрет письменника, наочний матеріал до біографії, видання твору, ілюстративні […]...
- Мій улюблений твір Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки” – Анастасія Крупик – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Анастасія Крупик Мій улюблений твір Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки” Одного разу мама купила мені книгу тоді не дуже відомого ще для мене автора, а зараз справжнього володаря слова Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”. Перші ж прочитані сторінки викликали у мене щирий сміх, адже […]...
- “Хазяїн” Івана Карпенка-Карого – зразок української драматургії XIX ст. – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина “Хазяїн” Івана Карпенка-Карого – зразок української драматургії XIX ст. Наприкінц. XI. ст. в Україні відбувалися великі зміни, починали свій розвиток капіталістичні відносини, які дуже впливали на життя селян, на зміну дрібним власникам приходили великі капіталісти-землевласники, які нещадно експлуатували селян заради своєї […]...
- Правозахисний світогляд поета (за твором Василя Симоненка “Ти знаєш, що ти – людина”) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Правозахисний світогляд поета (за твором Василя Симоненка “Ти знаєш, що ти – людина”) Вірш “Ти знаєш, що ти – людина” входить до останньої прижиттєвої збірки поета “Земне тяжіння” (1964 р.). До неї ввійшли такі шедеври, як “Задивляюсь у твої зіниці”, “Лебеді […]...
- “Моя автобіографія” Остапа Вишні – шедевр української гумористичної літератури – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина “Моя автобіографія” Остапа Вишні – шедевр української гумористичної літератури Павло Михайлович Губенко (більше відомий нам як Остап Вишня) зумів утілити у своїх мудрих, дотепних, кмітливих, щирих і безпосердніх героях риси характеру українського народу, передати його ментальність. Тому багатьох струн душі людської […]...
- Автограф Всеволода Нестайка – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автограф Всеволода Нестайка Я був в гостях у бабусі і вона дала мені дуже гарну книжку з цікавою назвою: “Одиниця з обманом”. Я перегорнув сторінку і відразу запитав бабусю що це за надпис на книзі? Мені бабуся відповіла: це автограф знаменитого Всеволода Нестайка! Він […]...
- Контрольна робота за творчістю А. Азімова, Д. В. Джонс, за сучасною зарубіжною поезією – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Контрольна робота за творчістю А. Азімова, Д. В. Джонс, за сучасною зарубіжною поезією Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв’язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: виховувати на прикладах кращих героїв літератури повагу […]...
- “Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа” (мої роздуми над романом Ліни Костенко “Маруся Чурай”) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина “Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа” (мої роздуми над романом Ліни Костенко “Маруся Чурай”) Я вибрала долю собі сама. І що зі мною не станеться – У мене жодних претензій нема До Долі – моєї обраниці. Ліна […]...
- Роль пісні в пєсі І. П. Котляревського “Наталка Полтавка” – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Роль пісні в пєсі І. П. Котляревського “Наталка Полтавка” Тихий липневий вечір прилинув у місто, на оксамитовому небі спалахнули ясні зорі й таємничо повис золотий серп місяця. Виходиш у сад, вдихаєш медвяні пахощі липи, а на душі так урочисто, бентежно… Несподівано […]...
- Краса образу Наталки (за пєсою І. П. Котляревського “Наталка Полтавка”) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Краса образу Наталки (за пєсою І. П. Котляревського “Наталка Полтавка”) Наталка – дочка Терпилихи – головна героїня п’єси Івана Котляревського, вона живе зі своєю матір’ю в селі, куди вони переїхали після смерті батька. Дівчина напрочуд хороша, інші матері ставлять її за […]...
- Твір-роздум за переспівом Т. Г Шевченка “Плач Ярославни” – Ваколюк Вікторія – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Ваколюк Вікторія, 15 років Твір-роздум за переспівом Т. Г Шевченка “Плач Ярославни” Прекрасна Ярославна, як ті зорі, Дружина Ігоря красива, молода. Тонуло її серце в руськім горі – В поході русичам зустрілася біда. Князь Сіверський пішов війною На половчан, у спалені степи. Війна забрала […]...
- Зображення життя й побуту українського селянства в повісті Г. Ф. Квітки-Основяненка “Маруся” – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина Зображення життя й побуту українського селянства в повісті Г. Ф. Квітки-Основяненка “Маруся” Визначну роль у становленні нової української літератури відіграв наш славетний співвітчизник Г. Квітка-Основ’яненко, для свого часу він був справжнім знавцем української мови, виробленій на народній основі. У своїх творах, […]...
- Дозволь мені, мій вечоровий світе, упасти зерном в рідній стороні…. (Василь Стус) – Олена Акульшина – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Автор: Олена Акульшина “Дозволь мені, мій вечоровий світе, упасти зерном в рідній стороні….” (Василь Стус) Доля поета – тяжка доля. Не був устелений трояндами й шлях Василя Стуса, але й не був, завжди й однозначно, мученицьким, адже давно відомо, що кожна людина настільки вільна, […]...
- Твір-роздум за фразеологізмом Григорія Сковороди – Все те не наше, що нас покидає – Ваколюк Вікторія – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Ваколюк Вікторія, 15 років Твір-роздум за фразеологізмом Григорія Сковороди – Все те не наше, що нас покидає Все те не наше, що нас покидає, Тікає до інших, іде із життя, Безшумно у забуття поринає, Незрозуміле нам до пуття. Все те не наше, що нас […]...
- Діана Вінн Джонс (1934-2011). “Мандрівний замок Хаула” – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Діана Вінн Джонс (1934-2011). “Мандрівний замок Хаула” Мета: навчальна: зацікавити учнів жанром фентезі, творчістю Д. В. Джонс; допомогти навчитися визначати й оцінювати якість художнього твору; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, навички самостійної роботи з книгою, виразного читання, виділення ключових епізодів та елементів сюжету, висловлення своїх думок та вражень; виховна: сприяти формуванню […]...
- Підсумковий урок – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Підсумковий урок. Мета: навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити вивчене школярами протягом навчального року; учити порівнювати, самостійно оцінювати різні за жанрами й темами художні твори, обгрунтовувати свої твердження; розвивальна: розвивати образне, логічне та критичне мислення, навички літературознавчого аналізу; виховна: сприяти формуванню вдумливого, захопленого читача на кращих прикладах світової літератури. Обладнання: портретна галерея письменників, твори яких […]...
- М. Басьо. Виразне читання хоку напам’ять – ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ – II семестр Мета: за допомогою засобів виразного читання сприяти усвідомленню учнями глибинного змісту та художньої довершеності японських віршів; розвивати творчу уяву, навички виразного і вдумливого читання хоку напам’ять, уміння їх аналізувати, розкривати прихований зміст і висловлювати своє ставлення; виховувати допитливість, любов до природи, до людини, толерантне до неї ставлення, естетичні смаки. Обладнання: портрет письменника, збірки його віршів […]...
- Узагальнення і систематизація навчального матеріалу – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу Мета: навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити вивчене школярами протягом навчального року; учити порівнювати, самостійно оцінювати різні за жанрами й темами художні твори, обгрунтовувати свої твердження; розвивальна: розвивати образне, логічне та критичне мислення, навички літературознавчого аналізу; виховна: сприяти формуванню вдумливого, захопленого читача на кращих прикладах світової літератури. Обладнання: портретна галерея […]...
- Мацуо Басьо і японська класична поезія – Твір Зарубіжна література Пізнавати світ від народження до смерті, проникати в його таємниці й премудрості – властиво людям Сходу, різним його націям і народностям. Пошуком сенсу життя, причин його швидкоплинності й різноманіття його форм з давніх часів зайняті думки і японських філософів. Японія – країна найбагатшої культури, неосяжних знань, численних відкриттів, дивних традицій. Книга віршів для будь-якого японця […]...
- Позакласне читання. Корнелія Функе (нар. 1958). “Чорнильне серце” – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Позакласне читання. Корнелія Функе (нар. 1958). “Чорнильне серце”. Тема “оживлення” книги у творі. Образ Мегі – дівчинки, котра любить читати. Її пригоди й духовне випробування. Поєднання уявного і реального світів Мета: навчальна: розширювати кругозір учнів, їхній інтерес до читання; зацікавити творчістю письменниці; допомогти усвідомити ідейно-художній зміст твору та його суспільну значущість; розвивальна: розвивати навички […]...
- Твір-роздум за темою “Життєвий вибір сучасної людини, її можливість зберегти індивідуальність ( за твором “Білий кінь Шептало” Володимира Дрозда)” – Ваколюк Вікторія – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Ваколюк Вікторія, 15 років Твір-роздум за темою “Життєвий вибір сучасної людини, її можливість зберегти індивідуальність ( за твором “Білий кінь Шептало” Володимира Дрозда)” Мабуть, це дивно: у будні сірі В’їхати верхи на білім коні Та закрутити світ у вирі, Який придумав я, не вони. […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 ЗА ТЕМОЮ “ПОЕЗІЯ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.” (ТВІР) – ПОЕЗІЯ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст Мета (формувати компетентності): предметні (систематизовані та узагальнені знання про модернізм у літературі початку ХХ ст., його представників; творче мислення та писемне мовлення); ключові (інформаційні: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислювати; загальнокультурні: прагнення досягти високого результату). Тип уроку: урок контролю та корекції знань і творчих умінь. Обладнання: теми творів та рекомендації щодо їх написання […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...
- Д. В. Джонс “Мандрівний замок Хаула” – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Д. В. Джонс “Мандрівний замок Хаула”. Образ Софі, світ її мрій, бажань, жахів. Значення художнього прийому чаклунства у творі Мета: навчальна: зацікавити учнів жанром фентезі, творчістю Д. В. Джонс; допомогти навчитися визначати й оцінювати якість художнього твору за допомогою ігрової методики; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, навички самостійної роботи з книгою, […]...
- Ду Фу (712-770). Пісня про хліб і шовк, Весняний краєвид, Подорожуючи, вночі описую почуття (1-2 за вибором учителя). Зв’язок поезії Ду Фу з історичною реальністю. Вплив конфуціанства на світогляд поета. Національні образи, символи в ліриці митця. Образ ліричного героя, його сприйняття життя і природи, почуття, мрії, ідеали, дума про батьківщину – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: – Навчальна: продовжити ознайомлення з китайською лірикою епохи Тан; ознайомити учнів з життям та творчістю Ду Фу; показати зв’язок поета з історичною реальністю; простежити вплив конфуціанства на світогляд поета; продовжувати навчати учнів аналізувати поетичний текст; – Розвивальна: розвивати образне мислення; виховувати співчуття, доброту, гуманізм. – Виховна: виховувати інтерес до китайської поезії та культури. Тип […]...
- А. Азімов “Фах”. Образ Джорджа Плейтена – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. А. Азімов “Фах”. Образ Джорджа Плейтена. Проблема духовної реалізації людини. Розуміння сутності культури й освіти, призначення людини в сучасному світі. Утвердження сили людського інтелекту, самостійності мислення, творчої уяви, моральних цінностей Мета: навчальна: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору А. Айзімова; розвивальна: розвивати образне, критичне мислення, творчу уяву, навички пошуково-дослідницької роботи, ігрової навчальної діяльності; […]...
- Контрольна робота за темою “Сучасна література в юнацькому читанні” – Польща – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ Мета – формувати компетентності: Предметні (систематизовані й узагальнені знання про особливості сучасної зарубіжної літератури для молоді; писемне мовлення; естетичний смак); Ключові(інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислювати; загальнокультурну: творчі здібності; прагнення досягти високого результату; гуманістичний світогляд). Тип уроку: урок контролю й корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: картки із завданнями (2 варіанти). ПЕРЕБІГ […]...