Підсумковий урок з теми Від слова – до книги – ПОХВАЛА КНИГАМ

Мета. Перевірити засвоєння знань учнями з розділу “Похвала книгам!”, розвивати у дітей бажання читати книги, бути культурними, начитаними людьми. Виховувати у дітей культуру спілкування.

Хід уроку

I. Повідомлення теми і мети уроку.

– Діти! Сьогодні урок у нас незвичайний. І присвятимо ми його тому, що ховається у загадці:

Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита,

Не людина, а розповідає. (Книга)

– Для вас сьогодні – перший іспит, випробування, огляд знань з читання.

До нас завітав Клуб Веселих і Кмітливих. Тож успіхів вам на цьому уроці.

Будьте уважні й кмітливі, будьте радісні й веселі. Почнемо своє перше завдання із представлення команд.

(Парти у класі розставлено у два ряди одна проти одної, попереду сидить капітан).

II. Привітання команд.

1 команда – “Читайлики”.

Ми команда дуже сильна.

Знаєм все про книгу ми.

Перемогу в боротьбі завоюєм ми собі.

Наш девіз:

Хто книги шанує свої –

Хай той переможе в цій грі.

2 команда – “Всезнайки”.

Ми команда ще сильніша,

Книга для нас найсвятіша.

Проти вас ми будем грати,

Постараймось обіграти.

Наш девіз:

Чим важче завдання,

Тим дорожча перемога.

Учень.

Ми прийшли сюди сьогодні,

Щоб вести запеклий бій.

Тільки ні, не кулаками,

А в веселій дружній грі.

III. Конкурс “Прислів’я про книгу”.

1. Скласти прислів’я зі слів-розсипанок.

Кожна команда отримує по два конверти, в яких слова із прислів’їв на окремих картках.

Завдання, скласти слова так, щоб вийшло прислів’я.

Для 1 команди:

Книга

Зірки

Хороша

Сяє

Яскравіше

Без

Життя

Квітів

Без

Весна

Книжок –

Для 2 команди:

Книга

Сонця

Хороша

Світить

Яскравіше

Без

Життя

Зірок

Без

Небо

Книжок –

2. Пригадати прислів’я про книгу (яка команда назве більше).

IV. Конкурс “Кросворд”.

– Перевіримо вашу увагу під час читання творів розділу. Кожна команда отримує кросворд. Ви читаєте запитання, вписуєте відповіді. Хто швидше і правильно все згадає і запише, та команда зможе прочитати у виділеному стовпчику слово.

(У разі потреби діти можуть користуватися підручником.)

1. Невеличка книжечка, яка заведена на усіх читачів бібліотеки і в яку вписують дані про взяті книги. (Формуляр.)

2. Спеціально оброблена шкіра молодих тварин, яку колись використовували для письма. (Пергамент.)

3. Майстерня, фабрика, де виготовляють книги. (Друкарня.)

4. Який поет закликає: “Кожну літеру ціни, бо немає їй ціни”? (Білоус.)

5. Хто заснував першу бібліотеку в Київській Русі? (Ярослав Мудрий.)

6. У якому вірші Сонце перегортає сторінки й світло вливає в літери та слова? (“Соняшник”.)

7. Найстаріший дитячий журнал. (“Барвінок”.)

(Слово, яке вийшло у виділеному вертикальному стовпчику, – Федоров.)

V. Конкурс “Хто краще прочитає?”

– У якому творі розповідається про Івана Федорова? (“Друкар книг, перед тим небачених”.)

– Ви повинні показати, як умієте читати.

Діти читають текст по реченню “ланцюжком” (1 речення представник команди “Читайлики”, 2 речення – член команди “Всезнайки”, 3 речення – знову “Читайлики” і т. д.).

VI. Конкурс “Весела вікторина” (по 5 запитань кожній команді).

Команді “Читайлики”.

1. Чи можна з кози зробити козака? (Коза+к.)

2. В який горщик не можна налити води? (В розбитий.)

3. Яким гребінцем голову не розчешеш? (Півнячим.)

4. Що стоїть серед Києва? (Буква “є”.)

5. Що стоїть між книгою і зошитом? (Буква “і”.)

Команді “Всезнайки”.

1. Що потрібно зробити, щоб майка злетіла? (Майка – чайка.)

2. Якого каміння немає у морі? (Сухого.)

3. Якою косою не можна косити? (Дівочою.)

4. Як записати чотирма буквами “суха трава”? (Сіно.)

5. Чим закінчується день? (М’яким знаком.)

VII. Конкурс капітанів “Хто більше?”

Читання тексту “Наша мова” (за Аллою Коваль) за 1 хв.

VIII. Конкурс “Пам’ятка читача”.

За 2-3 хв команди повинні пригадати якнайбільше правил користування книгою. Виграє та команда, що назве більше правил.

IX. Підведення підсумків гри, визначення переможців.

– Ми поговорили з вами про книгу, про найвірнішу подругу. Книга – наш порадник, джерело багатьох добрих думок, почуттів, знань. Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, аби ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги. Тоді ви будете освіченими, вихованими, добрими людьми. Людина, яка любить і вміє читати, – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. І друзі ці – книги. Читайте і бережіть книги!

X. Робота в зошиті для тематичних робіт (с. 5-6; І-В, ІІ-В).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Підсумковий урок з теми Від слова – до книги – ПОХВАЛА КНИГАМ