Контрольна робота за творчістю В. Скотта, В. Бикова, воєнних поетів – БИЛИНИ ТА БАЛАДИ

Тема. Контрольна робота за творчістю В. Скотта, В. Бикова, воєнних поетів

Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв’язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей на матеріалі фольклору та літератури.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: історичний роман, пейзаж, художній час, художній простір, художні образи, художні засоби, ліричний герой.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант І

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Седрік Сакс – це:

А) суперник Айвенго в боротьбі за руку Ровени;

Б) батько Айвєнго й опікун Ровени;

В) противник Айвєнго на рицарському турнірі;

Г) король саксів у вигнанні.

2. Коня й збрую для участі Айвенго в турнірі дістав:

А) Вамба; б) Гурт;

В) Ісаак; г) Седрік.

3. Події у повісті В. В. Бикова “Альпійська балада” відбуваються:

А) під час Другої світової війни; б) під час Першої світової війни;

В) у повоєнні часи; г) у наш час.

4. Іван із повісті В. В. Бикова “Альпійська балада” утік із полону, коли:

А) на завод налетіли бомбардувальники;

Б) робітники підірвали нерозірвану бомбу;

В) полонених вивели на вирубку лісу;

Г) полонених переводили з одного табору в інший

5. Джулія з повісті В. В. Бикова “Альпійська балада” урятувалася:

А) коли Іван перестріляв усіх їхніх переслідувачів;

Б) сховавшись за виступом скелі, а Іван пішов назустріч фашистам;

В) переодягнувшись у місцеву жительку;

Г) коли Іван скинув її в прірву на сніг

Ключ: 1 – б); 2 – в); 3 – а); 4 – б); 5 – г).

6. Продовжте речення.

“Художній час – це…”

Достатній рівень (2 бали)

7. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вірша К. І. Галчинського “Пісня про солдатів з Вестерплятте” або “Лист із полону”.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань.

А) Висловіть своє судження про значення культури, літератури в боротьбі за мир, демократичні та загальнолюдські цінності (на прикладі вивчених творів та власних спостережень)

Б) складіть порівняльну характеристику героїнь роману В. Скотта “Айвенго” Ровени та Ребеки.

Усього: 12 балів.

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Чорний Рицар – це:

А) лісовий розбійник Робін Гуд;

Б) найбагатший і найвпливовіший із норманських завойовників;

В) король Річард Левове Серце;

Г) претендент на руку й серце Ровени.

2. На щиті в Айвенго було написано:

А) “Позбавлений спадку”; б) “Вірність і відвага”;

В) “Відданий королю”; г) “Геть норманів-завойовників”.

3. Події повісті В. В. Бикова “Альпійська балада” відбуваються:

А) в Німеччині; б) в Білорусі;

В) в Австрії; г) в Італії.

4. Джулія з повісті В. В. Бикова “Альпійська балада” була:

А) італійською партизанкою; б) радянською розвідницею;

В) перекладачкою з німецької; г) селянкою з Білорусі

5. Іван з повісті В. В. Бикова “Альпійська балада” не врятувався від переслідувачів, бо:

А) його тяжко поранили й він не міг рухатися;

Б) захищав Джулію і не мав сили стрибнути в прірву;

В) вирішив повернутися на завод і продовжити підпільну боротьбу;

Г) своєю загибеллю хотів висловити усе своє презирство до ворогів

Ключ: 1 – в); 2 – а); 3 – в); 4 – а); 5 – б).

6. Продовжте речення.

“Художній простір – це…”

Достатній рівень (2 бали)

7. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вірша А. Маргул-Шпербера “Про назву концтабору Бухенвальд” або І. Вайсгласа “Круки”.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань

А) Висловіть своє судження про значення кохання, щирих людських стосунків у житті людей (на прикладі вивчених творів та власних спостережень)

Б) складіть порівняльну характеристику героїв роману В. Скотта “Айвенго” Бріана де Буагильбера та Айвенго

Усього: 12 балів.

IV. Домашнє завдання

Ознайомитись із оповіданням Дж. Олдріджа “Останній дюйм”.

V. Підбивання підсумків уроку

Інтерактивна вправа “Мікрофон”

– Продовжте речення.

“Найбільш складним для мене виявилося завдання…”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота за творчістю В. Скотта, В. Бикова, воєнних поетів – БИЛИНИ ТА БАЛАДИ