Контрольна робота № 3. Письмовий твір за творчістю Володимира Винниченка, Станіслава Чернілевського, Ірини Жиленко

Мета: удосконалювати вміння учнів писати творчі роботи на запропоновану тему, яка охоплює знання учнями змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності дітей, образне мислення, пам’ять, вміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати любов до рідної землі.

Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. Організація початку уроку.

Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.

II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку та мотивація учіння.

1. Слово вчителя про основні вимоги до учнівського твору.

– Визначте обсяг матеріалу, який охоплює тема, щоб не відхилятися від неї.

– Продумайте основну думку вашого твору і намагайтесь усе підпорядкувати її розкриттю, по можливості доберіть до твору влучний епіграф.

– Складіть повний та чіткий план і дотримуйтесь його під час написання твору.

– Намагайтесь оригінально почати роботу, щоб одразу зацікавити нею читача, звертайте увагу на те, щоб вступ був пов’язаний з темою.

– Подумайте, який стиль відповідатиме темі твору, намагайтесь писати охайно, грамотно, дотримуйтесь абзаців.

– Правильно цитуйте, але не переобтяжуйте свою роботу великими цитатами.

– Пам’ятайте, що читач мусить відчути ваше ставлення до того, про що ви пишете.

– Дотримуйтесь правильної пропорційності частин твору.

– У висновках намагайтесь зробити самостійні узагальнення.

2. Повідомлення тем для написання твору-роздуму.

– Коли бажаєш пізнати ціну людини, підведи її до чужої біди або до чужої радості.

– Усі дороги ведуть до батьківського дому.

– Шлях до щастя. Який він?

3. Учні записують одну з тем у зошит.

III. Виконання контрольної роботи.

IV. Підбиття підсумків уроку.

Чергові учні збирають зошити із написаним контрольним твором.

V. Повідомлення домашнього завдання.

1. Обсяг домашнього завдання для обов’язкового виконання:

– повторити теоретичні відомості провіршові розміри ямб, хорей

– прочитати оповідання Б. Харчук “Бабуня”.

2. Обсяг домашнього завдання для виконання за бажанням:

– для учнів високого рівня навченості: скласти кросворд за вивченою темою.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота № 3. Письмовий твір за творчістю Володимира Винниченка, Станіслава Чернілевського, Ірини Жиленко