Контрольна робота за творчістю Е. А. По, А. Конан Дойла, О. Генрі, Г. Уеллса, Р. Акутагава – СВІТОВА НОВЕЛА

Тема. Контрольна робота за творчістю Е. А. По, А. Конан Дойла, О. Генрі, Г. Уеллса, Р. Акутагава

Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв’язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей. Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: літературна балада, оповідання, переклад, художня деталь, антитеза, анафора, символ, художній образ, художні засоби.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку

Звернення вчителя до учнів

– Детективні історії, розслідування, кохання, фантастика, екзотичні краї, глибокі філософські роздуми – усе це присутнє у вивчених нами творах. Ваше завдання – оцінити їх, висловити свої думки та враження, показати свою обізнаність щодо шедеврів світової класики.

ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант І

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Поштовхом до початку пошуків піратського скарбу героєм у новелі Е. А. По є знайдені:

А) карта; б) криптограма;

В) заповіт; г) щоденник

2. “Спілка рудих” в однойменній новелі А. Конан Дойла була заснована:

А) як прикриття для пограбування банку;

Б) щоб видобувати золото з відходів виробництва;

В) для культурно-просвітницької роботи;

Г) для розслідування резонансних злочинів

3. Образ із творів О. Генрі, побудований на основі антитези нікчема – герой,- це:

А) Берман; б) Сью;

В) Джонсі; г) Джім.

4. Точки зору дорослого і дитини висвітлюються в новелі:

А) “Чарівна крамниця” Г. Уеллса; б) “Дари волхвів” О. Генрі;

В) “Останній листок” О. Генрі; г) “Золотий жук” Е. А. По.

5. Ідеєю новели Р. Акутагава “Павутинка” є:

А) уславлення сміливості, рішучості та відважності;

Б) необхідність наполегливо йти до поставленої мети;

В) утвердження торжества моральної справедливості;

Г) засудження жорстокості та обману

Ключ: 1 – б); 2 – а); 3 – а); 4 – а); 5 – в).

6. Продовжте речення.

“Оповідач у художньому творі – це…”

Достатній рівень (2 бали)

7. Схарактеризуйте образ Леграна з новели Е. А. По “Золотий жук”.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань.

А) На прикладах прочитаних творів доведіть, що людяність і здатність відчувати чужий біль не залежать від статків і соціального стану людини.

Б) Складіть діалог Вільяма Леграна та Шерлока Холмса про методи їхнього розслідування

Усього: 12 балів.

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Твір Е. А. По “Золотий жук” названий так тому, що:

А) знайдений скарб піратів був великим зливком золота, відлитим у формі жука;

Б) малюнок із зображенням золотого жука наштовхнув героя на думку про пошук скарбів піратів;

В) при ловитві золотого жука був знайдений шматок пергаменту із зашифрованим місцем скарбу;

Г) золотий жук – це прикраса пані, яка розповіла героєві про скарб піратів і ймовірне місце його знаходження.

2. Пістрява стрічка в однойменній новелі А. Конан Дойла – це:

А) яскравий шарф вітчима;

Б) плямиста змія;

В) мотузка, якою огороджують місце пригоди, аварії;

Г) хвіст молодої тигриці

3. У новелі О. Генрі “Дари волхвів” гребінець і ланцюжок:

А) показали силу кохання; б) посварили героїв;

В) познайомили героїв; г) стали предметом злочину

4. Коли Джип, малюк із новели Г. Уеллса “Чарівна крамниця”, узяв продавця за палець, батько відчув:

А) тривогу; б) ревнощі;

В) радість; г) задоволення

5. Співзвучним головній думці новели Р. Акутагава “Павутинка” є прислів’‎я:

А) сім раз відмір, а раз – відріж;

Б) любиш кататися, люби і санчата возити;

В) поспішиш – людей насмішиш;

Г) скільки вовка не годуй, а він усе в ліс дивиться

Ключ: 1 – в); 2 – б); 3 – а); 4 – б); 5 – г) .

6. Продовжте речення.

“Розповідач у художньому творі – це…”

Достатній рівень (2 бали)

7. Охарактеризуйте образ Шерлока Холмса із творів А. Конан Дойла.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань.

А) на прикладах прочитаних творів доведіть, що письменники одними з найкращих людських почуттів вважають самовіддане кохання, співчуття та милосердя

Б) Складіть діалог доктора Ватсона та Джупітера про свого господаря чи компаньйона та методи їхніх розслідувань

Усього: 12 балів.

IV. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про етапи освоєння землянами космосу

V. Підбиття підсумків уроку


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота за творчістю Е. А. По, А. Конан Дойла, О. Генрі, Г. Уеллса, Р. Акутагава – СВІТОВА НОВЕЛА