Контрольна робота за творчістю І. Карпенка-Карого та М. Коцюбинського
Тема. Контрольна робота за творчістю І. Карпенка-Карого та М. Коцюбинського
Мета: повторити й узагальнити відомості з тем, виявити рівень знань, умінь та навичок для їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам’ять, наполегливість, старанність, уміння висловлювати свої думки та їх аргументувати; виховувати на кращих моральних прикладах, зразки яких подаються у вивчених творах.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ü Вступне слово вчителя.
Українська література другої половини XIX століття представлена багатьма жанрами. На професійну основу став український театр й одразу ж вивів на сцену нових героїв – підприємливих селян, які прагнули до збагачення будь-якою ціною, будь-якими засобами – чесними та нечесними. Прозаїки зверталися до прикладів із минулого, які б давали сучасним та й майбутнім поколінням зразки високої духовності, що полягала в прагненні до свободи, у вмінні щиро й віддано кохати, виявляти мужність і силу духу в складних життєвих обставинах. Про це ви й поміркуєте у своїх творчих завданнях контрольної роботи.
II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ
ü Пояснення вимог до виконання тестових завдань.
ü Виконання контрольної роботи.
– ВАРІАНТ І
Початковий і середній рівні
1. До театру корифеїв НЕ входив
А М. Кропивницький
Б І. Карпенко-Карий
В М. Садовський
Г М. Коцюбинський
2. Калитці потрібно було багато грошей, щоб купити
А землю у Смоквинова
Б худобу у Жолудя
В знаряддя для пошуку
Г усе для весілля сина
3. Герасим не дав жінці коней поїхати до церкви, тому що
А коні були дуже норовисті
Б жалів худобу
В до церкви прийнято було ходити пішки
Г йому потрібно було їхати на станцію
4. Поневолений український народ М. Коцюбинський у творі “Дорогою ціною” порівнює
А з волом Б з туром
В з конем Г з биком
5. У плавнях пораненому Остапові довелося змагатися
А з гадюкою
Б з вепром
В з вовком
Г з диким собакою
6. Продовжте речення.
Трагікомедія – це…
Відповіді: 1Г, 2А, ЗБ, 4Б, 5В.
Достатній рівень
7. Визначте основні засоби сатиричного змалювання образу Герасима Калитки з твору І. Карпенка-Карого “Сто тисяч”.
Високий рівень
8. Виконайте одне із завдань.
А Напишіть невеликий твір “Краса глибокого почуття кохання у творі М. Коцюбинського та в сучасному житті”.
Б Складіть діалог з уявним опонентом про проблему бездуховності в часи, описані І. Карпенком-Карим, та її актуальність у сучасних умовах.
ВАРІАНТ ІІ
Початковий і середній рівні
1. Справжнє прізвище І. Карпенка-Карого
А В. Підпалий
Б І. Тобілевич
В П. Губенко
Г І. Рудченко
2. Герасим Калитка, герой твору І. Карпенка-Карого, розбагатів
А тяжко працюючи сам зі своєю родиною та наймитами
Б знайшовши скарб разом із Бонавентурою
В продавши разом із кумом Савкою душу нечистому
Г купивши за п’ять тисяч сто тисяч фальшивих грошей
3. Прізвище Калитка означає
А мішок
Б кишеня
В гаманець
Г торба
4. Урятувати пораненого Остапа в плавнях, що горіти, Соломії допомогли
А цигани
Б жандарми
В місцеві селяни
Г ворожка
5. Вільнолюбному характерові Остапа допомогли розвинутися
А нещаслива доля Соломії
Б розповіді діда
В романтичні книжки
Г знайомство з українською історією
6. Продовжте речення.
Комедія – це…
Відповіді: 1Б, 2А, ЗВ, 4А, 5Б.
Достатній рівень
7. Зробіть аналіз образу Соломії з твору М. Коцюбинського “Дорогою ціною”.
Високий рівень
8. Виконайте одне із завдань.
А Напишіть невеликий твір “Моральний вибір героїні твору М. Коцюбинського “Дорогою ціною” та сучасних людей у подібних екстремальних ситуаціях”.
Б Складіть діалог з уявним опонентом про проблему влади грошей – наскрізної та “вічної” у світовому мистецтві.
III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати повідомлення про О. Довженка.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
ü Інтерактивна вправа “Мікрофон”
– Найцікавішим для мене було завдання…