Контрольна робота за творчістю О. С. Пушкіна, Шолом-Алейхема, Олександра Гріна та творами авторів віршів про кохання – ДРУЖБА І КОХАННЯ
Тема. Контрольна робота за творчістю О. С. Пушкіна, Шолом-Алейхема, Олександра Гріна та творами авторів віршів про кохання
Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв’язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей.
Обладнання: тестові завдання.
Теорія літератури: вірш, повість, феєрія, художній образ, художні засоби.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
– Щире кохання, справжня дружба, підтверджена справами, світла мрія – що може бути кращим у житті людини? Про твори, герої яких підносять ці риси, ви й поділитеся знаннями та враженнями на контрольній роботі.
ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи
Варіант І
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Під час зустрічі випускників ліцею 19 жовтня 1825 року Пушкін був:
А) у ліцеї; б) у засланні;
В) на морі; г) у кругосвітній подорожі
2. Шимек утратив своє перше кохання через:
А) гордість; б) складні життєві обставини;
В) нерішучість; г) заздрість подруг Бузі.
3. Майбутню долю Ассоль напророкували:
А) Егль, збирач фольклору; б) циганка-ворожка;
В) батько; г) старий вугляр Філіп.
4. На селі до Лонгрена та його дочки ставилися:
А) з повагою за працьовитість;
Б) боялися, вважали, що вони пов’язані з нечистою силою;
В) зневажали через відлюдькуватість;
Г) любили за добру та веселу вдачу
5. У вірші Г. Гейне “Коли настав чудовий май…” ідеться про кохання:
А) нерозділене; б) трагічне;
В) взаємне, щасливе; г) таємне
Ключ: 1 – б); 2 – в); 3 – а); 4 – в); 5 – а) .
6. Продовжте речення.
“Феєрія – це…”
Достатній рівень (2 бали)
7. Розкажіть про День Ліцею та його роль у становленні Пушкіна як поета, про друзів письменника
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
А) Зробіть порівняльну характеристику Шимека з повісті Шолом-Алейхема “Пісня над піснями” і Грея з твору олександра Гріна “Пурпурові вітрила”, визначте схожість та відмінність цих героїв.
Б) Продовжте історію Ассоль та Грея, враховуючи особливості їхніх характерів, різні рівень освіти, виховання, соціальні статуси
Усього: 12 балів.
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Першим відвідати О. С. Пушкіна в Михайлівському приїхав:
А) Пущин; б) Кюхельбекер;
В) Горчаков; г) Дельвіг.
2. Найрадіснішим святом для Шимека та Бузі було:
А) Різдво; б) Пасха;
В) спас; г) вознесіння
3. Капітан Грей був сином:
А) багатих і знатних батьків;
Б) бідного рибалки;
В) потомственого моряка;
Г) Лонгрена.
4. Капітан Грей залишив сплячій Ассоль на знак дива:
А) кулон;
Б) шовкову хустку;
В) перстень;
Г) прекрасні шкіряні черевички
5. Вірш К. М. Симонова “Жди мене…” написаний:
А) під час Першої світової війни;
Б) у давні часи лицарства;
В) у мирний час;
Г) під час другої світової війни
Ключ: 1 – а); 2 – б); 3 – а); 4 – в); 5 – г).
6. Продовжте речення.
“Повість Шолома-Алейхема “Пісня над піснями” – це твір про.” Достатній рівень (2 бали)
7. Змалюйте образ автора у вірші О. С. Пушкіна “19 жовтня 1825 року”.
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
А) Зробіть порівняльну характеристику Ассоль з повісті Олександра Гріна “Пурпурові вітрила” і Бузі з твору Шолом-Алейхема “Пісня пісень”, визначте схожість та відмінність героїнь.
Б) Продовжте історію Шимека та Бузі, враховуючи особливості їхнього характеру, причину розлучення
Усього: 12 балів.
IV. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про письменників детективного жанру (див. наступний урок).
V. Підбиття підсумків уроку