Контрольна робота за творчістю Дж. Олдріджа, Р. Кіплінга – БИЛИНИ ТА БАЛАДИ

Тема. Контрольна робота за творчістю Дж. Олдріджа, Р. Кіплінга

Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на запитання, складати зв’язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей на прикладах кращих героїв літератури.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: літературна балада, оповідання, переклад, художня деталь, антитеза, анафора, символ, художній образ, художні засоби.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант І

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Основна проблема оповідання Дж. Олдріджа “Останній дюйм”:

А) взаємини батьків і дітей; б) охорона природи;

В) технічний прогрес та його наслідки; г) дружба та кохання.

2. “Останній дюйм” для посадки літака (за однойменним оповіданням Дж. Олдріджа) – це:

А) сигнал для диспетчерів аеродрому про надання смуги для посадки;

Б) запорука вдалої посадки;

В) сигнал небезпеки;

Г) межа, за якою треба стрибати з парашутом.

3. “Тобі, бідоласі, доведеться все робити самому, так уже сталося”,- сказав

Батько з оповідання Дж. Олдріджа “Останній дюйм” своєму синові. Йдеться про те, що Деві потрібно буде:

А) підтягти літак до води;

Б) перейти пустелю до найближчого оазису;

В) вести літак до аеродрому;

Г) зробити пліт і перепливти на сусідній острів

4. Камаль із твору Р. Кіплінга “Балада про Схід і Захід” порівняв себе і полковничого сина з:

А) двома тиграми; б) двома вовками;

В) двома шакалами; г) самотніми мисливськими псами

5. Основним художнім засобом, який використаний у вірші Р. Кіплінга

“Якщо…”, є:

А) анафора; б) антитеза;

В) алегорія; г) алітерація

Ключ: 1 – а); 2 – б); 3 – в); 4 – б); 5 – а).

6. Продовжте речення.

“Антитеза – це…”

Достатній рівень (2 бали)

7. Охарактеризуйте образ Бена з оповідання Дж. Олдріджа “Останній дюйм”.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань.

А) висловіть своє судження про проблему духовного випробування людини та її моральної стійкості у творах письменників та в нашому житті

Б) Продовжте історію Камаля та полковничого сина (за віршем Р. Кіплінга “Балада про Схід і Захід”).

Усього: 12 балів.

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1 . Малолітньому синові Бена з оповідання Дж. Олдріджа довелося самому вести літак, тому що:

А) це був подарунок батька йому на день народження;

Б) батько загинув, фільмуючи акул;

В) батько був тяжко поранений акулами;

Г) Деві порушив батьківську заборону і вирішив сам покататися на літаку

2. Головною думкою оповідання Дж. Олдріджа “Останній дюйм” є:

А) уславлення мужності та героїзму головних героїв твору;

Б) засудження жорстокого ставлення до природи;

В) утвердження віри у внутрішні можливості людини, сімейних цінностей;

Г) схвалення дій хлопчика, який урятував свого батька

3. “Кішка випередила його, і камера тільки злегка ковзнула по ній”. Ця кішка:

А) акула; б) тигриця;

В) пантера; г) домашня кішка

4. Конфлікт у творі Р. Кіплінга “Балада про Схід і Захід” стався через:

А) повстання афганців;

Б) украдену Камалем лошицю;

В) незадоволення індійців своїм становищем;

Г) відняту у місцевого населення отару овець

5. У рядках вірша Р. Кіплінга “Якщо…”

А як загубиш, все почнеш спочатку,

Зібравши речі в нову дальню путь… –

Використано як основний художній засіб:

А) порівняння; б) гіперболу;

В) метафору; г) анафору

Ключ: 1 – в); 2 – в); 3 – а); 4 – б); 5 – в) .

6. Продовжте речення.

“Анафора – це…”

Достатній рівень (2 бали)

7. Охарактеризуйте образ Деві з оповідання Дж. Олдріджа “Останній дюйм”.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань.

А) Висловіть своє судження про те, що таке сімейні цінності та як вони утверджуються у творі Дж. Олдріджа та в нашому житті

Б) Продовжте історію Камаля та полковничого сина (за віршем Р Кіплінга “Балада про Схід і Захід”).

Усього: 12 балів.

IV. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про О. С. Пушкіна

V. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа “Мікрофон”

– Продовжте речення.

“Найбільш складним для мене виявилося завдання.”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота за творчістю Дж. Олдріджа, Р. Кіплінга – БИЛИНИ ТА БАЛАДИ