Контроль навчальних досягнень. Вступ. Із пісенних скарбів (тестові завдання)
Мета. Перевірити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, логічне та образне мислення; виховувати почуття патріотизму, любов до усної народної творчості.
Обладнання: тестові завдання, виставка кращих ілюстрацій до творів.
Хід уроку
I. Повідомлення теми та мети уроку.
II. Мотивація навчальної діяльності школярів.
III. Основний зміст роботи.
1. Інструктаж до виконання роботи.
2. Виконання тестових завдань.
Високий рівень
Напишіть твір-мініатюру на одну з поданих тем:
– В піснях оживає історія мого народу.
– Значення пісенної спадщини українського народу.
– Моя улюблена пісня.
– Роль книги в моєму житті.
– Простота і мудрість коломийок.
Достатній рівень
I варіант
1. У чому подібність і відмінність літератури від інших видів мистецтва?
2. Тематика і види соціально-побутових пісень.
II варіант
1. Художню літературу називають мистецтвом слова, тому що…
2. Художні засоби соціально-побутових пісень.
Середній рівень
I варіант
1. Що таке коломийка?
2. Хто головний герой соціально-побутових пісень?
3. Назвіть відомі вам чумацькі пісні.
II варіант
1. Які особливості коломийок?
2. Назвіть відомі вам козацькі пісні.
3. Що таке анафора?
Початковий рівень
І варіант
1. Які пісні не належать до соціально-побутових:
А) рекрутські;
Б) історичні;
В) козацькі.
2. Коломийки складаються з… строф.
А) дворядкових;
Б) чотирирядкових;
В) шестирядкових.
3. Попереду козацького війська йде… (“Ой на горі да женці жнуть”):
А) Б. Хмельницький;
Б) Дорошенко;
В) Сагайдачний.
4. Пісня “Ой у степу криниченька” належить до… пісень.
А) козацьких;
Б) наймитських;
В) чумацьких.
5. З якої пісні подано рядки:
“Ой поїхав з України козак молоденький, –
Оріхове сіделечко, ще й кінь вороненький”?
А) “Стоїть явір над водою”;
Б) “Ой у степу криниченька”;
В) “Гомін, гомін по діброві”.
6. Який художній засіб є у поданому рядку: “Звелів собі посадити червону калину”?
А) епітет;
Б) порівняння;
В) постійний епітет.
II варіант
1. До соціально-побутових належать пісні:
А) козацькі, коломийки, чумацькі;
Б) чумацькі, козацькі, заробітчанські;
В) колискові, рекрутські, кріпацькі.
2. Який художній засіб вжитий у рядках:
“Мене, мати, огні знають, – Як я іду, – потухають”?
А) гіпербола;
Б) персоніфікація;
В) постійний епітет.
3. Який птах викрав миленького від молодиці?
А) грак;
Б) ворон;
В) орел.
4. У якому столітті виникли козацькі пісні?
А) XV ст.
Б) XVIII ст.
В) XIX ст.
5. Сагайдачного у творі названо:
А) розгубленим;
Б) байдужим;
В) необачним.
6. Чим наділяє турчин козака (“Гомін, гомін по діброві”)?
А) сріблом-злотом;
Б) дорогою зброєю;
В) кіньми.
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання. Підготувати біографію І. Франка.
Related posts:
- Контроль навчальних досягнень (тестові завдання) Б. Лепкого “Цвіт щастя”, Є. Гуцало “Сім’я дикої качки”, Л. Костенко “Чайка на крижині”, Л. Пономаренко “Гер переможений” Мета. Виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із вивчених тем, закріпити їх; розвивати пам’ять, логічне мислення, вміння застосовувати знання на практиці; виховувати пошану до творчої діяльності. Обладнання: питання для контролю за темою (різнорівневі). Тип уроку: контроль знань, умінь навичок. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Оголошення теми, мети уроку. III. Пояснення вчителем питань, які […]...
- Контроль навчальних досягнень (усне опитування). Творчість В. Голобородька, Л. Кисельова Мета. Здійснити контроль знання учнями змісту програмних творів, розвивати зв’язне мовлення, вміння ілюструвати визначення на прикладах творів, творчі здібності школярів; виховувати наполегливість, бажання досягати кращих результатів. Обладнання: картки з завданнями для усних відповідей, тексти виучуваних творів. Хід уроку I. Організаційна частина. II. Оголошення теми і мети уроку. III. Перевірка рівня навчальних досягнень учнів з тематичного […]...
- ПЛАНИ – СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ. КОЛОМИЙКИ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – 7 КЛАС 1.Поняття про художній світ твору. (Це реальний світ, пропущений крізь свідомість автора, змодельований його уявою. Це творче осмислення світу.) 2.Роль натхнення у роботі над твором мистецтва. (Натхнення – особливий стан митця, за якого у нього розігрується творча уява.) 3.Велика сила мистецтва. (Мистецтво робить людину людиною.) Жанрово-тематичне розмаїття українських народних пісень 1.Особливості народних пісень. (Існують в […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 2 1. Термін “фольклор” означає А народна мудрість Б докладна розповідь В глибокі почуття Г історична пам’ять Д кобзарська пісня А Б В Г Д 2. Закличність, оспівування природи, звеличування праці, радісний, піднесений настрій характерні для А історичних пісень Б дум В обрядових пісень Г балад Д суспільно-побутових пісень А Б В Г Д 3. Правильно […]...
- Контрольна робота № 1 (тестові завдання). Вступ. Світ фантазії, мудрості (міфи, легенди, перекази, народні казки) Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, сформованості умінь і навичок з теми; розвивати увагу, творчі здібності, уяву, логічне мислення, уміння застосовувати свої знання практично; виховувати уважність, охайність, спостережливість, відповідальність. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень. Засоби навчання: тестові завдання. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. II. Повідомлення мети перевірки знань та […]...
- Суспільно-побутові пісні – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Животрепетність, красу й мудрість народної творчості ми відкриваємо для себе змалку. Спочатку вона входить у наше життя через такі перлинки, як колискові, лічилки, дражнилки, мирилки, скоромовки, прислів’я, приказки, загадки, казки. Згодом відкривають нам свою неповторність народні пісні й думи, міфи, перекази, легенди, балади, притчі, байки. Через них ми доторкаємося серцем до багатої скарбниці духовності й […]...
- Контрольна робота № 1 (тестові завдання). Загадково прекрасна і славна давнина України (фольклор) Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, сформованості умінь і навичок з теми; розвивати увагу, творчі здібності, уяву, логічне мислення, уміння застосовувати свої знання практично; виховувати уважність, охайність, спостережливість, відповідальність. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень. Засоби навчання: тестові завдання. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. II. Повідомлення мети перевірки знань та […]...
- Доля козаків і чумаків у піснях – Зразок твору – СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ. КОЛОМИЙКИ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – 7 КЛАС На долю чоловіків завжди припадає нелегка праця: захищати свій дім, родину, Батьківщину. Це відобразилося у багатьох піснях, які продовжують жити і в наш час. Славні часи Запорозької Січі залишилися навік у козацьких піснях. Головним героєм цих пісень є козак – відважний захисник і охоронець спокою рідної землі. У деяких піснях, наприклад, “Ой на горі та […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ. КОЛОМИЙКИ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – 7 КЛАС 1.Коли були створені козацькі пісні? 2.Хто був героєм козацьких пісень? У цих піснях не згадувалися конкретні історичні особи, а лише рядові козаки, запорожці-січовики, хорунжі, сотники. 3.Яка тематика чумацьких пісень? 4.Про що йдеться у солдатських піснях? У них розповідається про те, як парубка чи молодого чоловіка насильно забирали на 25 років до армії. 5.У чому полягає […]...
- Короткий переказ – Гомін, гомін по діброві – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – СУСПІЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ Гомін, гомін по діброві, Туман поле покриває, Мати сина проганяє: “Іди, сину, геть від мене – Нехай тебе турки візьмуть!” “Мене, нене, турки знають – Мене кіньми наділлють!” Гомін, гомін по діброві. Туман поле покриває, Мати сина проганяє: “Іди, сину, геть від мене – Нехай тебе орда візьме!” “Мене, нене, орда знає – Сріблом, злотом […]...
- ЧУМАЦЬКІ ПІСНІ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Попрацюй у парі. Опрацюй статтю. На берегах підручника олівцем роби відомі тобі позначки. Обміняйся з однокласником/однокласницею думками про прочитане. З давніх-давен чумакування до Азовського та Чорного морів, на Дон було одним із найпоширеніших промислів в Україні. Чумаки (ще раніше їх називали солениками) їздили на південь по сіль, рибу, зерно, деревину, віск, дьоготь, прянощі тощо. Перша […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 ЗА ТЕМОЮ “ВСТУП. СВІТ ФАНТАЗІЇ, МУДРОСТІ” (МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ, НАРОДНІ ПЕРЕКАЗИ, НАРОДНІ КАЗКИ; ТВІР Г. ПАГУЛЯК (УРОКУ ПЧ № 1). ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ – Світ фантазії, мудрості Мета: – перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми; – формувати й розвивати вміння застосовувати здобуті знання практично, виконувати тестові завдання різних видів; – виховувати повагу до української літератури, прагнення більше знати й уміти. ТИП уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок. Обладнання: тестові завдання. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ […]...
- КОЗАЦЬКІ ПІСНІ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Попрацюй у парі. Опрацюй статтю. На берегах підручника олівцем роби позначки: ü відома інформація; – думав/думала інакше; + нова інформація; ? маю запитання. Обміняйся з однокласником/однокласницею думками про прочитане. Однією з героїчних сторінок нашого народу є боротьба українських козаків проти турецько-татарської навали та польської шляхти за свободу й незалежність. Зародження козацтва пов’язано з посиленням визискування […]...
- Додаток №1 – ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ “Види мовленнєвої діяльності” (підсумковий контроль на уроках розвитку мовлення) – Які види мовленнєвої діяльності притаманні людині: A) слухання, читання, говоріння, письмо; Б) говоріння, перекази, твори, письмо; B) слухання, говоріння, підслуховування, мовчання; Г) читання, письмо, монолог, діалог. – Які форми мовлення вам відомі: A) голосна, внутрішня, мовчазна; Б) усна, писемна; B) казкова, прозова, віршована; Г) діалогічна, полілогічна, прозова. – Які особливості притаманні усній формі мовлення: […]...
- Контрольна робота № 4 (тестові завдання). Рідна Україна. Світ природи Мета: перевірити набуті учнями знання, розвивати усвідомлення образного бачення світу як важливого чинника розвитку творчих здібностей людини; формувати бажання максимальної самореалізації в житті, виховувати любов до природи. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень. Засоби навчання: тестові завдання. Перебіг уроку I. Організаційний момент. II. Повідомлення мети перевірки та способів її проведення. _________________________________________________ _________________________________________________ III. Самостійне виконання […]...
- ОЙ У СТЕПУ КРИНИЧЕНЬКА – ЧУМАЦЬКІ ПІСНІ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Ой у степу криниченька, З неї вода протікає. (2) Гей, там чумак сиві воли пасе Та з криниці напуває. Воли ревуть, води не п’ють. Бо в Крим доріженьку чують. (2) Ой Бог знає, та Бог і відає. Де чумаченьки ночують. Ой ночують чумаченьки В чистім степу при долині, (2) Розпустили сірі воли пасти При зеленій […]...
- Коломийки – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Попрацюй у пар!. Виконай одне із завдань на вибір. 1. Пригадай, у яких творах календарної обрядовості поєднано поетичне слово, музику й танець. Розкажи про них детальніше. 2. Шумки, козачки, краков’яки, частівки, гопачки, чабарашки, дрібушки, коломийки – танцювальні пісні. Розкажи, про які з них тобі щось відомо. 3. Опрацюй статтю “Коломийки”. На берегах підручника олівцем роби […]...
- ВІДПОВІДЬ НА ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ У ФОРМАТІ ЗНО 1 варіант. 1 – Г; 2 – А; 3 – В; 4 – В; 5 – В; 6 – А; 7 – А; 8 – Г; 9 – В; 10 – В; 11 – Б; 12-В; 13-А; 14-В; 15-В; 16 – Б; 17 – Д; 18 – В; 19 – А; 20 – В; 21 […]...
- ОЙ НА ГОРІ ТА ЖЕНЦІ ЖНУТЬ – КОЗАЦЬКІ ПІСНІ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Ой на горі та женці жнуть. (2) А попід горою, Яром-долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, Гей, широкою, Козаки йдуть. Попереду Дорошенко (2) Веде своє військо, Військо запорізьке, Хорошенько. Гей, долиною, Гей, широкою. Хорошенько. А позаду Сагайдачний, (2) Що проміняв жінку На тютюн та люльку, Необачний. Гей, долиною. Гей, широкою, Необачний. “Гей, вернися, Сагайдачний, (2) Візьми […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 5 ЗА ТЕМОЮ “РІДНА УКРАЇНА. СВІТ ПРИРОДИ” (ТВОРЧІСТЬ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО, ГРИГОРА ТЮТЮНИКА, МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО ТВОРИ ПЧ № 4, ЛРК №№ 3, 4). ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ – Рідна Україна. Світ природи Мета: – перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми, уміння застосовувати здобуті знання практично; виконувати тестові завдання різних видів; – розвивати увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів почуття відповідальності; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці. Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок. Обладнання: тестові завдання. […]...
- СТОЇТЬ ЯВІР НАД ВОДОЮ – КОЗАЦЬКІ ПІСНІ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Стоїть явір над водою, в воду похилився; На козака пригодонька, козак зажурився. Не хилися, явороньку, ще ж ти зелененький, Не журися, козаченьку, ще ж ти молоденький! Не рад явір хилитися, вода корінь миє! Не рад козак журитися, так серденько ниє! Ой поїхав з України козак молоденький, – Оріхове сіделечко, ще й кінь вороненький. Ой поїхав […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО РОЗДІЛУ “УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ” – УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ У завданнях 1-10 виберіть одну правильну відповідь. 1. Оберіть рядок, у якому названі лише історичні пісні: А “Чи не той то хміль”, “Віють вітри, віють буйні…”, “Ой, у лузі червона калина похилилася” Б “Нова радість стала”, “Маруся Богуславка”, “Зажурилась Україна, бо нічим прожити…” В “За Сибіром сонце сходить”, “Максим козак Залізняк”, “Ой Морозе, Морозенку” Г […]...
- Контрольна робота № 2 (тестові завдання). Творчість М. Вороного, Т. Шевченка, Лесі Українки Мета: узагальнити знання учнів за вивченою темою, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: бланки з тестовими завданнями. ХІД УРОКУ І. Організація початку […]...
- Короткий переказ – Ой у степу криниченька – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – СУСПІЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ Ой у степу криниченька, З неї вода протікає. (2) Гей, там чумак сиві воли пасе Та з криниці напуває. Воли ревуть, води не п’ють. Бо в Крим доріженьку чують. (2) Ой Бог знає, та Бог і відає. Де чумаченьки ночують. Ой ночують чумаченьки В чистім степу при долині, (2) Розпустили сірі воли пасти При зеленій […]...
- Контрольна робота № 5. Тестові завдання. Всеволод Нестайко, Ярослав Стельмах, Леся Воронина Мета: узагальнити знання учнів за вивченою темою, виявити Рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: бланки з тестовими завданнями. ХІД УРОКУ І. Організація початку […]...
- Додаток №2 – ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ для контролю за засвоєнням літературознавчих понять розділу “Світ фантазії, мудрості” – Жанр усної народної творчості та художньої літератури, оповитий казковістю і фантазією, розповідь про якусь визначну подію чи улюблену народом особистість – це… А) міф; Б) переказ; В) легенда; Г) казка. – Вид фольклору, давні за походженням оповіді про богів, різних фантастичних істот, природні явища, чудеса, які відображають уявлення та вірування людей глибокого минулого і […]...
- Українська пісня – це бездонна душа українського народу (О. Довженко) – Зразок твору – СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ. КОЛОМИЙКИ – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – 7 КЛАС Відомий український письменник О. Довженко високо цінував народну пісню. Перед її красою схилялося багато видатних людей. Мабуть, немає жодної людини, яка б залишилася байдужою до цього дива. Справді, пісня супроводжує кожного з нас упродовж усього життя. Вона приходить до нас з легкою і ніжною маминою колисковою, огортає радістю і смутком у різні моменти життя, зігріває […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3 ЗА ТЕМОЮ “ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ”. ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. ТВОРЧІСТЬ ЛЕОНІДА ГЛІБОВА, ОЛЕКСАНДРА ОЛЕСЯ, ЗІРКИ МЕНЗАТЮК”. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми, вміння застосовувати здобуті знання практично; виконувати тестові завдання різних видів; – розвивати увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів почуття відповідальності; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці. Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок. Обладнання: тестові завдання. […]...
- Короткий переказ – Стоїть явір над водою – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – СУСПІЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ Стоїть явір над водою, В воду похилився; На козака незгодонька. Козак зажурився. Не хилися, явороньку. Ще ти зелененький! Не журися, козаченьку. Ще ти молоденький! Не рад явір хилитися – Вода корінь миє; Не рад козак журитися – Так серденько ниє! Ой поїхав в Московщину Козак молоденький – Оріхове сіделечко І кінь вороненький. Ой поїхав в […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 Мета: – навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем; – розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення; – виховна: виховувати старанність, відповідальність. Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь. Обладнання: тести. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ ІІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ IV. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ І […]...
- ЖАРТІВЛИВІ КОЛОМИЙКИ – Коломийки – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Ой смійтеся, дівчаточка, та й ви, молодиці, Посіяв я файку жита та цибух пшениці. На припічку молотив, у запічку віяв. Під припічком наорав, пшениці насіяв. Ой Іван-подолян ходив з посторонком, Вперезався комишем, підпирався ворком. Тримав став на печі, черпав воду саком, Ловив рибу грабельками, стріляв птахи маком. Як ся став запалив, риби погоріли, Попалені щупаки […]...
- ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ – Коломийки – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ Ой співанки-коломийки, в’язанку з них в’яжу. Як попросять заспівати, я ся не відкажу. Як я стану коломийки співати, співати. Засмієшся, і затужиш, і станеш гадати. Ой дрібонько коломийка, дрібонька, дрібонька, Одна мила, друга люба, третя солодонька. – Звідки мої співаночки! – питаються люди. В полонинах, буковинах ростуть вони всюди. Та я собі заспіваю, тоненько засвищу, […]...
- Тестові завдання 1. Який з-поміж перелічених творів починається рядками: “Зброю співаю і мужа, що перший з надмор’їв троянських, долею гнаний нещадно, на берег ступив італійський…”? А “Іліада” Б “Одіссея” В “Божественна комедія” Г “Енеїда” 2. У яку добу з’явився твір, головний герой якого виголосив: “Не думайте, що то з сваволі й гордощів мовчу я, – в грудях […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1. ВСТУП. КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми; розвивати уміння застосовувати набуті знання практично; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Мотивація навчальної діяльності. III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Виконання завдань за варіантами. IV. Підбиття підсумків уроку V. Домашнє […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 9 1. В’ються хмелем арабески. Миготять камеї, фрески… Віршовий розмір поезії М. Вороного “Блакитна Панна” А ямб Б хорей В дактиль Г амфібрахій Д анапест А Б В Г Д 2. Герої твору “Пам’яті тридцяти” П. Тичини загинули в історичний період А Національно-визвольної війни під проводом Б. Хмельницького Б боротьби Центральної Ради з більшовиками В Другої […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 6 1. “Чоловічок сей був у короткій старенькій свитині, у полотняних штанях, чоботи шкапові протоптувані – і пучки видно. Хіба по шаблі можна б догадуватися, що воно щось не просте: шабля аж горіла од золота; да й та на йому була мов чужа”. Це – герой роману П. Куліша “Чорна рада” А Яким Сомко Б Іван […]...
- Контрольна робота № 1. “Вступ. Календарно-обрядові, колискові пісні та стрілецькі пісні, пісні літературного походження” Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою їхньої корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення. Очікувані результати: учні знають різновиди обрядових пісень; призначення й особливості колискових; пояснюють відмінності між народними піснями й піснями літературного походження; відрізняють стрілецькі пісні від інших видів пісень; пояснюють художні особливості пісень; коментують їхній […]...
- Короткий переказ – Ой на горі та женці жнуть – ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ – СУСПІЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ Ой на горі та женці жнуть, А попід горою, Попід зеленою, Козаки йдуть. Гей, долиною, Гей, широкою, Козаки йдуть. А попереду Дорошенко Веде своє військо. Веде запорізьке Хорошенько! Посередині пан хорунжий1. Під ним кониченько, Під ним вороненький Сильне-дужий! А позаду Сагайдачний, Що проміняв жінку На тютюн та люльку. Необачний! “Гей, вернися, Сагайдачний, Візьми свою жінку. […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 12 1. До “Празької школи” входив А І. Багряний Б І.-Б. Антонич В І. Франко Г М. Куліш Д Є. Маланюк А Б В Г Д 2. “Стилет чи стилос?” – ця проблема, поставлена Є. Маланюком, синонімічна до вислову А зброя чи слово Б зло чи добро В життя чи смерть Г прощення чи кара Д […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 1 1. Твір Остапа Вишні “Сом” А гумористичний Б іронічний В сатиричний Г саркастичний Д гротескний А Б В Г Д 2. Найвищою точкою розгортання сюжету епічного твору є А експозиція Б кульмінація В епілог Г перипетії Д розв’язка А Б В Г Д 3. Принципу зростання не порушено у переліку епічних жанрів А новела, оповідання, […]...