ІВАН СИЛА (ІВАН ФІРЦАК) – УТІЛЕННЯ НЕПЕРЕМОЖНОГО ДУХУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ЙОГО ДОБРОТИ Й ЩИРОСТІ

Мета:

– навчальна: продовжувати роботу над твором О. Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили”, поглибити відомості учнів про Івана Фірцака як утілення непереможного духу українського народу;

– розвивальна: розвивати вміння характеризувати образи героїв, уміння висловлювати власні міркування про необхідність серйозного ставлення до здоров’я, до спорту, до чесності у спортивних змаганнях;

– виховна: формувати життєствердний настрій, оптимізм, бажання розвивати своє тіло, здобувати спортивні перемоги, досягати вершин у житті.

Обладнання: підручник, портрет О. Гавроша, фотографії Іван Фірцака.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

IV. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ

Конкурс “Ерудит”

1. Пригадаймо, де Іван Сила відкрив у собі нові можливості. (У цирку)

1. Легко розігнуть підкову,

Щоб скрутити в бублик знову. (Силачі)

2. Спритно зайчика за вуха

Він дістане з капелюха. (Фокусник)

3. У руках – гнучкі жердини,

А канат – замість стежини. (Канатохідці)

4. Що під руку попадає,

Догори усе злітає. (Жонглер)

5. Лясне батіжком – за мить

Лев на вухах вже стоїть. (Дресирувальник)

6. Насмішити він зуміє

Всіх, хто жарти розуміє. (Клоун)

Кросворд

Сформулюйте питання до слів у заповненому кросворді.

Бліцопитування ланцюжком

Перший учень ставить коротке питання другому. Другий – третьому, і так до останнього учня. Час на відповідь – кілька секунд, учитель має право зняти питання, яке не відповідає темі або недостатньо коректне. Кожен учень має право відмовитись від участі в бліцтурнірі, тому, щоб процедура не зірвалася, учитель з’ясовує наперед, хто з учнів хотів би взяти участь у цій дії.

Прийом “Моя теза”

Учні записують одним реченням на аркуші паперу головну ідею твору. Після цього згруповуються в пари й кожен учасник повинен за 45 секунд переконати партнера, що саме його теза важливіша за іншу. А далі пара на таких саме умовах переконує іншу про важливість уже їхньої спільної тези.

Міні-вікторина

1. Пригадати вітання/прощання, де згадано про здоров’я.

(“Здоровенькі були”, “Дай, Боже, здоров’я”, “Доброго Вам здоров’я”,

“Здрастуйте”, “Бувайте здорові”, “Йдіть здорові” тощо).

2. Робота в парах. Згадати прислів’я про здоров’я.

– Держи ноги в теплі, голову в холоді, живіт у голоді – не будеш хворіти, будеш довго жити.

– Держи голову в холоді, ноги в теплі – проживеш довгий вік на землі.

– Було б здоров’я – все інше наживемо.

– Здоровому все здорово.

– Старому та слабому годи, як малому.

– Найбільше багатство – здоров’я.

– Як нема сили, то й світ не милий.

– На похиле дерево і кози скачуть.

– Плохеньке порося і в Петрівку мерзне.

– Світ великий – було б здоров’я.

– Подивись на вид та не питай про здоров’я.

– Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

– Як на душі, так і на тілі.

– Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий.

– Весела думка – половина здоров’я.

– У здоровому тілі – здоровий дух.

Бесіда з учнями

– Розкажіть про дитинство Івана Сили.

– Чому Іван змушений був піти до цирку?

– Хто підтримував головного героя?

– Назвіть сучасних силачів України.

– Чому українці пишаються своїм видатним земляком?

– Чому О. Гаврош наполягає на тому, що його твір – це казка?

Робота зі схемою

Реальне у творі

Фантастичне у творі

Прийом “вузька спеціалізація”

Опис прийому. Учні на основі прочитаного тексту повісті отримують завдання переказати його з точки зору людини певної спеціалізації (спортивного тренера, директора цирку, агента поліції).

Робота з таблицею

Іван Сила

Зовнішні риси

Цитата з тексту

Риси вдачі

Цитата з тексту

V. ПІДСУМОК УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Дочитати твір.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ІВАН СИЛА (ІВАН ФІРЦАК) – УТІЛЕННЯ НЕПЕРЕМОЖНОГО ДУХУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ЙОГО ДОБРОТИ Й ЩИРОСТІ