Підсумок теми Байки – БАЙКИ

Матеріал уроку. Твори з розділу “Байки”.

Мета уроку. Перевірити засвоєння знань учнями з розділу “Байки”, розвивати у дітей навички читання, діалогічного і монологічного мовлення; виховувати бажання поповнювати свої знання, вивчати творчість Леоніда Глібова.

Обладнання. Картки, мовний матеріал.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Бесіда про особливості байки.

– Який розділ прочитали?

– Що таке байка? Хто найчастіше буває героями байки?

– Кого називають байкарем?

– З творчістю якого байкаря ознайомилися? (Леоніда Івановича Глібова.)

– Що ще він писав, крім байок? (Загадки і відгадки у віршованій формі, вірші, казки, акровірші.)

2. Розгадування кросворда.

1) До якого жанру можна віднести твори Л. Глібова “Котилась тарілочка”, “Бачити – не бачить”? (Загадки.)

2) Прочитайте, з якої це байки.

Хт_ в_н_н з н_х, хт_ н_ – с_д_ть н_н_м…

(“Лебідь, Щука і Рак”.)

– Продовжіть цей вислів. (“Та тільки хура й досі там”).

3) Прочитайте слова і пригадайте, з якого вони вірша.

(“Зимня пісенька”.)

4) Прочитайте таємний запис, ідучи по лініях, які з’єднують круги. З якого твору Л. Глібова вони взяті? (“Коник-стрибунець”.)

5) Як називається перший вірш Л. Глібова? (“Сон”.)

6) В якому селі народився Л. Глібов? (“Великий Поділ”.)

3. Повторення знань про Леоніда Глібова.

– Хто були батьки Леоніда Глібова?

– Як його називали в дитинстві?

– Коли поет почав писати перші вірші?

– Де прожив більшу частину життя? Ким працював?

– У якому журналі поет друкував багато творів для дітей?

– Як їх підписував?

– Твори яких ще жанрів є у творчому доробку Леоніда Глібова?

II. Підсумок з теми “Байки”.

1. Конкурс на кращого читця напам’ять байки “Лебідь, Щука і Рак”.

2. Інсценізація байок.

Діти у групах готуються та інсценізують одну з байок (“Чиж та Голуб” або “Коник-стрибунець”),

3. Робота в групах “Міркуємо, фантазуємо”.

Діти отримують картку з назвою вивченої байки. Придумують нову байку з іншими персонажами, назвою, але щоб повчальний висновок залишався тим самим.

4. Гра “Мікрофон”.

– Прочитані байки були написані понад сто років тому. Чим вони цікаві вам?

– Чи погоджуєтеся з висновками, які є в кожній байці?

– Які вислови з прочитаних творів запам’яталися?

– Які знаєте співзвучні з ними прислів’я?

III. Робота в зошиті для тематичних робіт (с. 17-19; І-В, ІІ-В).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Підсумок теми Байки – БАЙКИ