Урок-прем’єра книги
Окрім описаних вище, цікаві також уроки-реклами та уроки-прем’єри книг. Вони відчиняють дітям вікно у книжкове царство, допомагають їм вибрати потрібні твори з величезної кількості сучасних видань (серед яких, на жаль, багато низькопробних), глибоко проникнути у задум автора; навчають висловлювати власні думки з приводу прочитаного, оцінювати художній твір. Здебільшого, на уроці рекламуються дві книги (якщо книга велика, то можна рекламувати одну), а якщо ж книжки невеликі – дві-три). Перед проведенням такого уроку учні дають відповіді на питання анкети.
1. Чи легко вам самостійно вибрати в бібліотеці книгу для читання?
2. Чи користуєтесь ви каталогами?
3. Чи завжди ви задоволені своїм вибором?
4. Яка тематика вас найбільше приваблює?
5. Які книги, прочитані вами, запам’ятались і чому?
6. Про які книги ви хотіли б поговорити?
Проаналізувавши відповіді школярів та врахувавши вимоги програми, у тому числі щодо уроків позакласного читання та літератури рідного краю, учитель підбирає книги для реклами. Якщо це дві книги, то клас ділиться на дві групи, а якщо три – то на три: кожна з них рекламує свою книгу.
Учні дуже ретельно і грунтовно готуються до такого уроку, адже вони повинні зробити коротке і обов’язково цікаве повідомлення про автора; тоді, відповідно до правил рекламування, репрезентувати видання, демонструючи ілюстрації, наводячи висловлювання про книгу відомих людей, охарактеризувати проблематику твору, інсценізувати уривок з нього, зупинившись на найцікавішому місці:
“А що було далі… прочитайте книгу і дізнаєтесь!”
На домашнє завдання учням пропонується прочитати книгу, яка їх зацікавила.
Розширенню кругозору школярів, формуванню уміння застосовувати на практиці здобуті знання, зокрема, знаходити оригінальні вирішення різноманітних проблем і завдань, сприяють уроки-прем’єри книг.
Ось приклад такого уроку літератури за книгою Михайла Грушевського “Предок”(К.: Веселка, 1990). Програма з української літератури для загальноосвітніх навчальних закладів пропонує восьмикласникам для позакласного читання оповідання “Ясновельможний сват”, а програма середньої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням української літератури – оповідання “Предок”. Тому ближче знайомство школярів з даною книжкою буде необхідним і корисним. Доцільно відвести для цього дві години (спарені уроки).
Related posts:
- Підсумковий урок з теми Від слова – до книги – ПОХВАЛА КНИГАМ Мета. Перевірити засвоєння знань учнями з розділу “Похвала книгам!”, розвивати у дітей бажання читати книги, бути культурними, начитаними людьми. Виховувати у дітей культуру спілкування. Хід уроку I. Повідомлення теми і мети уроку. – Діти! Сьогодні урок у нас незвичайний. І присвятимо ми його тому, що ховається у загадці: Не кущ, а з листочками, Не сорочка, […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (за поезіями з книги Олександра Олеся “Княжа Україна”) – КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити учнів аналізувати, порівнювати, узагальнювати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого, прагнення пізнавати історію українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою В нас на ганку горобці – Крихти їм несу в руці. А […]...
- УРОК-ПІДСУМОК. СЕМЕСТРОВЕ ТА РІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ – Рідна Україна. Світ природи Мета: – повторити матеріал, вивчений за рік, перевірити рівень засвоєння знань учнів з тем за рік, уміння застосовувати здобуті знання практично; оцінити знання учнів; – розвивати увагу, пам’ять, образне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів відповідальність, об’єктивне ставлення до себе, повагу до багатств української літератури. Тип уроку: урок-підсумок. ПЕРЕБІГ […]...
- Твір “Мій улюблений урок – література” Варіант 1 У школі ми вивчаємо багато предметів, які дають нам інформацію про різні явища у світі. На уроках ми дізнаємося багато нового. Деякі предмети мені подобаються більше, деякі менше. Багато в чому через те, наскільки цікаво проходять уроки. Мій улюблений урок – література, і російська, і зарубіжна. Що мені особливо подобається, це те, що […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці, допомогти усвідомити зміст її твору; розвивати навички виразного читання, коментування змісту повісті. Очікувані результати: учні знають основні факти біографії О. Іваненко; виразно й усвідомлено читають історичну повість, розуміють її зміст, головні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. […]...
- БІБЛІЯ: СТРУКТУРА, СИМВОЛІЧНИЙ ЗМІСТ, КЛЮЧОВА ІДЕЯ КНИГИ – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: розповісти учням про структуру Біблії, її зв’язок із історією і міфологією народів Близького Сходу, ключову ідею книги, її символічний зміст; розвивати навички конспектування лекції, роботи в групі, уміння самостійно готувати повідомлення, користуючись різними джерелами інформації; виховувати інтерес до історії культури та літератури, повагу до культурних цінностей. Обладнання: запис епіграфа до уроку на дошці, видання […]...
- ПРЕМ’ЄРА КНИЖКИ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО “ПРЕДОК” – Урок-прем’єра книги Мета уроку: ознайомити учнів з книжкою Михайла Грушевського “Предок”, розкрити ще одну грань обдарування видатного вітчизняного історика і вченого – талант белетриста; сприяти вихованню у школярів інтересу до історії українського народу, почуття національної гордості і культу громадського обов’язку. Обладнання. Портрет М. Грушевського, фотоматеріали про його життя та діяльність, виставка творів, ілюстрації до них, підручники з […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. УРОК ЩИРОЇ ПОСМІШКИ. ВЕСЕЛІ ВІРШІ ГРИЦЬКА БОЙКА – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Грицька Бойка; розвивати творчі здібності учнів, образне мислення; виховувати доброзичливість, спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Розгадування кросворда 1. У давнину так називали людину, яка ходила по містах і селах та оспівувала подвиги козаків. (Кобзар) 2. Прозовий твір малого обсягу, […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 2 Мета: навчати учнів роботи з історичним текстом; розвивати навички характеристики літературних персонажів. Очікувані результати: учні виразно й усвідомлено читають повість, розуміють її зміст, основні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них; зображення пам’ятників першодрукарям, першодруків. Тип уроку: комбінований. […]...
- Твір: Чому читати книги – модно? Читати – це модно. Мабуть, ця фраза повністю описує сучасне ставлення до книги. У транспорті, на вулиці, в компанії, будинки – люди читають скрізь. Причому свою увагу вони приділяють не тільки гучним новинок, але і відомим класичним творам. Давайте розберемося, чому ж в наш час читати модно. Ні для кого не секрет, що зараз модно […]...
- Підсумковий урок. Сторінками улюблених книжок – ЛІСОВІ КАЗКИ – 2 КЛАС Мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів за вивченими темами, їх вміння орієнтуватися в жанрах зарубіжної літератури; розвивати вміння аналізувати твори, пізнавальний інтерес до книги як до джерела знань; виховувати любов до читання, бережливе ставлення до книжок. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Емоційне налаштування на урок Станьте, діти, підтягніться, Одне одному всміхніться. Сядьте всі […]...
- Книги у Київській Русі – ПОХВАЛА КНИГАМ Матеріал уроку. “Як жила книга за часів Київської Русі” (за Олександром Єфімовим). Мета. Продовжити ознайомлення учнів з історією створення книг, навчати дітей аналізувати думки твору, формувати уміння працювати з науково – популярними текстами, збагачувати словниковий запас, удосконалювати навички читання. Обладнання. Таблиця комбінацій приголосних (додаток 3), картки на розширення поля читання. Хід уроку І. Вправи на […]...
- КНИГИ ЗА КНЯЖОЇ ДОБИ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Іван Крип’якевич “Книги за княжих часів”. Мета. Продовжити знайомити учнів з історією створення книг, навчати дітей аналізувати думки твору; формувати уміння працювати з науково-популярними текстами; удосконалювати навички читання. Обладнання. Картки на розширення поля читання. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Гра “Віднови прислів’я”. – Прочитайте прислів’я. Чи мають вони зміст? […]...
- Підсумковий урок – ТВОРЧІСТЬ Б. ЛЕПКОГО ТА І. ГАСПРИНСЬКОГО Мета: перевірити рівень оволодіння учнями вміннями та навичками, передбаченими програмовими вимогами 10 класу; вдосконалювати вміння узагальнювати, робити висновки, давати відповіді у стислій формі, презентувати результати роботи за певний період часу, готувати та представляти виставки, текстовий супровід для них, виразно читати; виховувати інтерес до читання та вивчення літератури. Обладнання: виставки: “Моя домашня бібліотека”, “Виставка видань, які […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТВІЙ ДРУГ – КНИГА – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з історією виникнення паперу і книгодрукування; розвивати читацькі навички; виховувати бережливе ставлення до книги. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Вчіться, діти. Мудра книжка Скаже вам чогось багато З того, що колись було І посіяно й пожато. Я. Щоголів – До чого закликає поет? – Що допомагає […]...
- “Урок літератури в умовах 12-річної школи: 5-9 класи” – Рецензія на практико-оріентовану монографію кандидата педагогічних наук В. І. Шуляра Н. Волошина, Член-кореспондент АПН України, Доктор педагогічних наук, професор, Заступник директора Інституту педагогіки АПН України Реформування освітньої системи в Україні вимагає забезпечення її науково-методичними напрацюваннями, які допоможуть і майбутньому вчителеві літератури, й вчителеві-практику зреалізувати поставлену перед ними мету та завдання. Видання “Урок літератури в умовах 12-річної школи: 5-9 класи” Шуляра Василя Івановича представлено як практико-орієнтована […]...
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, зацікавити їх твором “Тореадори з Васюківки”; розвивати навички виразного читання, переказу прозового твору, коментування його, аналізу поведінки героїв, їхніх учинків. Очікувані результати: учні знають про життя відомого дитячого письменника В. Нестайка; виразно та вдумливо читають і переказують цікаві моменти твору; аналізують поведінку й учинки головних героїв трилогії […]...
- Твір на тему: “Книги в нашій родині” Твір “Книга в житті моєї сім’ї” почну з опису нашої бібліотеки. Представлена вона не окремою кімнатою, хоча, мені б дуже хотілося мати саме таку бібліотеку. Але, наша квартира невелика, тому бібліотека представлена окремою книжковою шафою, де і живуть джерела наших знань. Книги стоять на полицях і якщо у когось вони припадають пилом, то у нас […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Їжак та їжаченя Їздять по гриби щодня. Їжачиха помагає – Сироїжки їм збирає. 2. Гра “На гірку […]...
- Урок-зустріч з поезією На уроках літератури, присвячених вивченню поетичних творів, учитель повинен дбати, щоб учні не тільки опановували літературний матеріал, а й розвивали творче мислення, заглиблювалися в атмосферу пошуку. Тому слід підбирати такі завдання, які б стимулювали активність школярів, сприяли розвиткові творчих здібностей. Не і виразне читання поетичних творів, яке сприяє проникненню у світ зображуваного, відкриттю краси і […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення. Рецензія на твір – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: розвивати зв’язне писемне мовлення учнів; навчати робити узагальнення, висловлювати власну думку; сприяти формуванню власної точки зору, світогляду школярів; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; інформаційної: розвивати навички роботи із джерелами інформації; загальнокультурної: виховувати прагнення до літературної освіти, естетичний смак; розширювати кругозір школярів. Тип уроку: застосування навичок та […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. МАНДРІВКА ДО ЦАРСТВА КВІТІВ – Твори з науковою інформацією – У КРАЇНІ ЗНАНЬ Мета: вчити учнів свідомо сприймати художні тексти, визначати головну думку твору, давати характеристику дійовим особам, аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнювати; вдосконалювати основні навички читання; виробляти вміння добирати книги на задану тему; вчити працювати над прислів’ями, приказками; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у структурі твору; виховувати любов до природи, бажання пізнавати нове, читаючи книги. […]...
- КОРАН – ГОЛОВНА КНИГА ІСЛАМУ. БУДОВА КОРАНУ, ОХОПЛЕННЯ В НЬОМУ РІЗНИХ СФЕР ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: ознайомити учнів зі структурою Корану, розповісти про роль книги в повсякденному житті мусульман, проаналізувати сури Корану, порівняти сюжети Корану і Біблії; розвивати навички конспектування лекції, аналізу художнього тексту, порівняльного аналізу, роботи в парі; виховувати інтерес до традицій і культури Сходу, повагу до культур народів світу. Обладнання: хрестоматія, фотографії рукописного Корану, картки з завданням (одна […]...
- Навіщо потрібні книги? Існує думка, що книги читають у переважній більшості жінки, але це абсолютно не так. Чоловіки – далеко не виняток. Вони також читають, і для них є спеціальна література. Причому це далеко не сентиментальні, любовні романи з переживаннями. Це твори, в яких відчувається мужність, сила і мудрість. Навіщо людині потрібні книги? Не дивлячись на те, що […]...
- Навіщо потрібно читати книги? Деякі люди, особливо молоде покоління не розуміють, навіщо читати книги, коли можна дізнатись будь-яку інформацію з мережі або ЗМІ, не усвідомлюючи, що книга – це джерело знань. Вона містить у собі багатовіковий досвід, який переходить від одного покоління до іншого. Прочитавши книгу можна дізнатися багато нового і цікавого, що в свою чергу сприяє формуванню світогляду […]...
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 3 Мета: ознайомити учнів із новим розділом повісті; розвивати вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; розвивати навички виразного читання, переказу прозових творів. Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають повість; переказують уподобані ними фрагменти; характеризують героїв; висловлюють свої думки про їхні вчинки та поведінку. Теорія літератури: повість, дійові особи, характеристики героїв, головна […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ, ДІТИ – Оповідання – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи їх з творами про природу; розвивати вміння уважно слухати – розуміти читання вчителя та навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи, чуйність і доброту. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Прочитайте записану […]...
- Я. Стельмах. “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” урок 3 Мета: ознайомити учнів із новими пригодами двох друзів, розвивати навички виразного читання, переказу та коментування прозових творів пригодницького характеру; розвивати здатність до передбачення подій, фантазію школярів. Очікувані результати: учні виразно читають і переказують цікаві фрагменти твору; коментують їх, характеризують і порівнюють образи, визначають повчальні моменти. Теорія літератури: повість, пригодницький твір, сюжет та його елементи. Обладнання: […]...
- Твір-міркування “Навіщо потрібно читати книги” В епоху Інтернету і портативних гаджетів книги не є популярним і затребуваним джерелом пошуку інформації та нових знань. Хоча я вважаю, що абсолютно марно люди перестали приділяти увагу читання літератури. Адже книга – це не тільки цікаво, а й весело і дуже захоплююче. Коли відкриваєш перші сторінки твору, то з головою поринаєш в неймовірні пригоди […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ВІРШІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ – ЛІРИКА – КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ Мета: розширювати знання учнів про творчість українських поетів; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння аналізувати, співставляти прочитане; розвивати пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. Накрапає дощ (тихо). Дощ пускається сильніше (голосніше). Злива (голосно). Дощ слабшає (тихіше). […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА №1 ЗА ТЕМОЮ “СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ”. НАПИСАННЯ ТВОРУ – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань із вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, уміння концентруватися; виховувати акуратність, старанність. Обладнання: аркуші для написання чорнового та чистового варіантів твору. Перебіг уроку І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ Учитель пропонує учням обрати для опрацювання одну з тем. 1. Священні книги релігій: огляд. […]...
- ПРМ. Твір-роздум на тему Книги – морська глибина Мета: удосконалювати вміння і навички учнів писати твори на задану тему, добирати мовні засоби відповідно до задуму і форми висловлювання; розвивати зв’язне мовлення школярів, логічне мислення; прищеплювати вміння аргументовано відстоювати власну точку зору, спростовувати помилкові твердження; виховувати повагу до книги. Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Обладнання: виставка книг, пам’ятка “Як писати твір-роздум”. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ВІРШІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: розширювати знання учнів про творчість українських поетів; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння аналізувати, співставляти прочитане; розвивати пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. – Накрапає дощ (тихо). – Дощ пускається сильніше (голосніше). […]...
- Знайомі незнайомці – ВІД СЛОВА – ДО КНИГИ Літературне читання конспекти уроків 3 клас – посібник для вчителя – 2017 рік Матеріал уроку. Дмитро Білоус “Дивне розмаїття”, Нузет Умеров “Диктант”. Мета. Вчити правильно і свідомо читати тексти; розвивати мовну спостережливість, удосконалювати читацькі навички, виховувати любов до рідної мови і повагу до мов інших народів. Обладнання. Таблиця складів (додаток 1), виставка книг, картка для […]...
- Твір на тему – Чи потрібно читати книги? Сьогодні, у роки бурхливого інформаційного буму, гостро постає питання: чи потрібно читати книги? Багато людей, особливо молодих, схиляються до думки, що для розвитку особистості достатньо передивитись цікаві телепередачі, перечитати популярні газети й журнали, посидіти біля комп’ютера. Інші скільки живуть, стільки й черпають мудрість з творів класичної літератури. 1 для них проблеми, порушені в творах, актуальні […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “МАМО ЛЮБА, ДОБРА, МИЛА…” – СКРИНЬКА ЦІКАВИХ І ПОВЧАЛЬНИХ ІСТОРІЙ – ОПОВІДАННЯ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширити і поглибити знання учнів про значення матері в житті людини; формувати у дітей культуру почуттів; виховувати шанобливе ставлення до матері. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Жив жучок Між бур’янами, Жив без тата і без мами. Жив і жив, І не тужив, […]...
- Ніколай Антонов “Казка про житнє зеренце” – ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА – урок 4 – 2 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям та творчістю відомого болгарського поета Ніколая Антонова; розвивати та удосконалювати навички виразного читання; вчити засуджувати нерозумні рішення; виховувати стриманість, любов до праці. Обладнання: портрет Н. Антонов; малюнки горобців; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Емоційне налаштування на урок Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, Руку гарно піднімати, На занятті […]...
- Рей Дуглас Бредбері. “451&;deg; за Фаренгейтом”. Тема знецінення культури. Провідні мотиви твору – книги (читання), пожежі, тотального контролю, інакомислення тощо – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: розкрити тему знецінення культури, визначити провідні мотиви твору; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, ідейно-художнього аналізу твору; виховувати у старшокласників потребу в саморозвитку та самовдосконаленні; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в групі; інформаційної: розвивати навички роботи із джерелами інформації; […]...
- Чим відрізнялися стародавні книги від перших друкованих книг Сьогодні купити книгу не складе великої праці. Однак це не завжди було так, до чотирнадцятого століття книги були рідкістю, прості люди не могли і мріяти про полиці з книгами. Хоча потреба зберігати знання, досвід і думки на папері або якомусь іншому надійному носії виразно була і в другому, і в десятому столітті. Стародавні книги теж […]...
- Твір на тему “Роль книги в моєму житті” Сьогодні важко навіть уявити світ без книги. Нам прищеплюють любов до читання з раннього дитинства, книга здатна розкривати перед нами таємниці життя, давати корисні поради, допомагати розбиратися в собі і знаходити свій життєвий шлях. Найважливішим призначенням книги є збереження знань, які накопичуються століттями. Ці знання передаються наступному і наступному покоління – такий нескінченний ланцюг існує, […]...