УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “І ВКРИЛИСЬ ЛУКИ ЦВІТОМ, ВІТАЮЧИСЬ ІЗ ЛІТОМ” – СКРИНЬКА КАЗОК ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ – IІ семестр

Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам’ять, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Біля моря долілиць

Спину гріє хлопчик Гриць.

Перележав, перегріві

Горе Грицю – підгорів.

– Прочитайте скоромовку очима, за указкою – на швидкість, чистоту і правильність вимови.

2. Складовий аукціон

Лa – (ласка, лама, ластівка,…)

Ру – (рука, ручка, рубанок, рукав,…)

Ша – (шахи, шапка, шакал, шарада,…)

3. Читайте, запам’ятовуйте!

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні взувся

Срібна рибка пропливала,

Вона рака не впізнала.

Рак розсердився, роззувся

І додому повернувся.

Г. Чубач

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Відгадайте загадку.

– На деревах вишеньки,

А в траві – сунички.

Сонечко із висоти

Нам цілує щічки.

Вся земля теплом зігріта,

Бо до нас приходить… (літо).

– Сьогоднішній урок ми присвячуємо чудовій порі року – літу.

– Чи любите ви літо?

– За що ви його любите?

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

– Які книжки на виставці вам знайомі?

– Хто хоче ознайомити зі своєю книжкою?

– Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

– Як називається ця книжка?

– У ній один твір? Чи це збірка творів?

– Чи написано прізвище автора на обкладинці?

– Хто намалював ілюстрації до неї?

– Де видана книжка?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

– В якому вірші говориться про початок шкільних канікул? (Роман Завадовий “Кінчається наука в школі”)

– Прочитайте окличне речення.

– Кому вдячні діти?

– З чим автор порівнює крапельки роси? (Марія Познанська “Роса”)

Гра “Доберіть риму”

Влітку – квітку; краси – роси; краплина – перлина; горить – за мить; розтане – стане; увись – колись.

VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ ВАСИЛЯ ЧУХЛІБА “СТЕЖИНКА”

1. Гра “Рибки”

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

– Куди стежка повела Тетянку?

– Що вона бачила прямуючи стежкою?

– Кого зустріла Тетянка?

– Де живуть мурахи?

– Чим зайняті бджоли?

2. Робота в групах

Намалювати словесний малюнок до оповідання.

– Якими ви собі уявляєте гарбуза та гарбузиху з гарбузенятами?

Фізкультхвилинка

VII. ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ “ХТО НАЙКРАЩИЙ СПІВАК?” (за Романом Завадовичем)

1. Гра “Упізнай пташку”

Учитель демонструє малюнки пташок, а діти відгадують, хто це. (Слухання аудіо-запису голосів птахів.)

2. Самостійне мовчазне читання оповідання учнями

– Чий спів слухало пташине журі?

– Кого визнали переможцем?

– Чому горобеня мало іншу думку?

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

– Що видалося найбільш цікавим?

– Який висновок зробили для себе?

– З яким настроєм завершуєте урок?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “І ВКРИЛИСЬ ЛУКИ ЦВІТОМ, ВІТАЮЧИСЬ ІЗ ЛІТОМ” – СКРИНЬКА КАЗОК ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ – IІ семестр