УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЗИМОНЬКО-СНІГУРОЧКО, НАША БІЛО-ГРУДОЧКО – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр

Мета: розвивати навички свідомого виразного читання; розкривати характерні ознаки зими; учити учнів бачити і відчувати красу природи; виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ба-ба-ба, ба-ба-баї

Он на березі верба!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу!

Доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Сидить голуб на вербі!

Би-би-би, би-би-би!

Голуб полетів з верби!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу!

Я люблю свою вербу!

2. Дихальні вправи

Вдих – носом.

Видих – ротом.

Вдих – ротом.

Видих – носом.

Вдих – носом.

Видих – ротом із промовлянням голосних звуків.

Вдих – носом.

На видиху промовляти речення:

– Настала зима!

– Ми любимо читати.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Відгадайте загадку.

– Сніг біленький і м’який –

Подивитись любо.

І дерева, й малюки

Одягають шуби.

Листя і трави нема,

Бо до нас прийшла… (зима).

– Сьогоднішній урок присвячений чарівниці зимі.

IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розглядання ілюстрацій та репродукцій картин зимової тематики

– Яка пора року зображена на всіх цих картинах?

– Які кольори переважають?

– Назвіть кольори зими.

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Вірш Іванни Блажкевич “Взимку”

– Про що просять дітей горобці?

– А синички?

– Хто допоміг пташкам? Як саме?

– Як ви охарактеризуєте Василька?

2. Гра “З якого вірша рядки?”

– Льодком тоненьким скована,

Спинилася ріка. (В. Бичко “Зима”)

– Ой мороз, який мороз!

Всіх пташок проймає дрож. (І. Блажкевич “Взимку”)

– У руках стара мітла,

Із вуглинок очі. (Т. Коломієць “Ліпим бабу снігову”)

3. Гра “Назвіть зимові місяці”

– Про які з них ви читали вірші?

– Хто їх автор? (Михайло Литвинець “Грудень”, Тамара Коломієць “Січень”)

Фізкультхвилинка

VI. РОБОТА НАД ОПОВІДАННЯМ О. КОПИЛЕНКА “ЇДАЛЬНЯ ДЛЯ ПТАХІВ”

1. Читання оповідання вчителем (І частина)

– Доберіть заголовок до цієї частини

2. Самостійне читання учнями оповідання (II, III частини)

– Що вирішили зробити хлопці?

– Прочитайте опис пташиної їдальні.

– Де вони повісили годівничку?

– Хто прилітав до годівнички?

– Як пташки дякували юним помічникам?

– Чого вчить нас це оповідання?

VII. РОБОТА НАД ПРИСЛІВ’ЯМИ

Робота в групах. Гра “Хто швидше згадає прислів’я?”

Прийшов грудень -… літо без хліба.

Лютий лютує -… приніс студень.

Сонце блищить, а… красну весну чує.

Січень без снігу -… мороз тріщить.

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чи сподобався вам урок?

– Чого корисного навчилися?

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

– Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою “Тарас Шевченко”. Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЗИМОНЬКО-СНІГУРОЧКО, НАША БІЛО-ГРУДОЧКО – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр