Контрольний письмовий твір “Що значить служити Богові і людям?”
Тема. ПРЗМ № 6. Контрольний письмовий твір “Що значить служити Богові і людям?”.
Мета: удосконалити вміння висловлювати власну думку, добирати матеріал до твору, продумувати композицію; розвивати логічне мислення; сприяти поповненню словникового запасу учнів; виховувати культуру писемного мовлення.
Обладнання: словники синонімів, антонімів; тлумачний словник; для кожного учня пам’ятка для успішного написання твору; ілюстрації на релігійну та патріотичну тематику.
Хід уроку
І. Повідомлення теми та очікуваних результатів уроку.
1. Перевірка домашнього завдання.
(Вчитель заслуховує усні висловлювання учнів на тему: ” Чи можна одночасно служити Богові і людям?” та разом з учнями визначає, чи розкрито тему, чи вдало підібрано цитати, приклади, вносить свої пропозиції щодо покращення прослуханих висловлювань.)
2. Робота з пам’яткою для успішного написання твору.
(Вчитель роздає кожному учневі пам’ятку, пропонує ознайомитись із нею та використати під час роботи.)
(Матеріал для вчителя. Пам’ятка для успішного написання твору. “Обирайте тему не найлегшу, а ту, яка викликає у вас інтерес, хвилює.
– Продумайте основну думку твору і намагайтеся все підпорядкувати розкриттю її, по змозі доберіть до твору епіграф.
– “Продумайте композицію, складіт. план або схему твору.
– Починайте роботу цікавим вступом, пов’язаним з темою.
– Стежте за логічною послідовністю у викладі матеріалу в основній частині.
– Тему розкривайте глибоко і всебічно, наводьте конкретні факти для підтвердження своїх думок.
– Правильно цитуйте, але не переобтяжуйте роботу великими цитатами.
– Пишіть охайно, правильною літературною мовою, просто.
– Пам’ятайте, що читач має відчувати ваше ставлення до того, про що ви пишете.
– У висновку постарайтеся зробити самостійні узагальнення (За В. І. Цимбалюком).
3. Ознайомлення учнів зі словниками та правилами користування ними під час написання твору.
4. Написання контрольного твору.
II. Підбиття підсумків.
III. Домашнє завдання.
Опрацюйте статтю підручника про письменника Володимира Дрозда; підготуйте відповіді на запитання до неї.
Related posts:
- Класний письмовий контрольний твір на одну із тем (за вивченими творами українських письменників) Мета. формувати в учнів уміння та навички логічно висловлювати власні думки на письмі, стимулювати до творчої діяльності. Ти. уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку I. Організаційна частина. II. Перевірка засвоєних знань. III. Повідомлення теми і мети уроку. Оголошення тем для написання твору. 1. Трагічні події історії України 20-30-х років XX ст. на сторінках творів […]...
- Контрольна робота № 3. Письмовий твір за творчістю Володимира Винниченка, Станіслава Чернілевського, Ірини Жиленко Мета: удосконалювати вміння учнів писати творчі роботи на запропоновану тему, яка охоплює знання учнями змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності дітей, образне мислення, пам’ять, вміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати любов до рідної землі. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. ХІД УРОКУ I. Організація початку уроку. Привітання, […]...
- Контрольний письмовий твір “Громадянська позиція людини як один із проявів духовності” Тема. ПРЗМ № 3. Контрольний письмовий твір “Громадянська позиція людини як один із проявів духовності”. Мета: визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріал оцінити їх уміння аналізувати та синтезувати набуті знання, аргументувати свою позицію; розвивати мовлення, пам’ять, мислення виховувати громадянську свідомість. Обладнання: виставка творів Т. Шевченка, таблиця “Структура твору-роздуму”. Епіграф. Ми не лукавили з тобою, Ми […]...
- Письмовий контрольний твір за вивченою темою “Творчість М. Булгакова, Р. М. Рільке, Г. Аполлінера, Ф. Гарсія Лорки” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – І семестр Мета: повторити, узагальнити вивчене; розвивати зв’язне писемне мовлення учнів, уміння виділяти головне й деталі, висловлювати свої думки, аналізуючи художні твори, обгрунтовувати власні твердження; виховувати найкращі людські якості. Обладнання: художні тексти. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення, контроль і корекція знань, умінь та навичок. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності учнів II. Основний […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4 ЗА ТВОРЧІСТЮ М. КОЦЮБИНСЬКОГО (КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР) – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Мета (формувати компетентності): Предметні (вдосконалення вмінь учнів писати твори-роздуми на основі систематизованих та узагальнених знань про творчість М. Коцюбинського; Ключові: уміння вчитися: розвиток творчих здібностей учнів, уміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, наводити відповідні аргументи; загальнокультурну: розвиток логічного мислення, пам’яті, прищеплення інтересу до наслідків власної праці; громадянську: виховання почуття пошани до творчості письменника, культурного […]...
- Контрольний твір за творчістю О. Пушкіна та М. Лермонтова Мета: розвивати письмове зв’язне мовлення та творчі здібності учнів; узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; виховувати прагнення досягти високого результату. Тип уроку: контроль знань і творчих умінь. ХІД УРОКУ І. Повідомлення теми та мети уроку – Ознайомлення із запропонованими темами для написання творів Теми для творів I. Зображення життєвих ідеалів героїв роману О. […]...
- Контрольний твір Прийшла любов непрохана й неждана (за лірикою В. Симоненка) Мета. формувати вміння та навички логічно висловлювати власні думки, робити самостійні висновки; дати можливість заглибитись у художній світ інтимної лірики В. Симоненка, пройнятись настроями ліричного героя, зрозуміти красу поезії митця. Тип уроку. урок розвитку зв’язного мовлення. Обладнання. критерії оцінювання письмових висловлювань (Програма. Українська література. 5-11 класи. – К., Шкільний світ, 2001.) Хід уроку I. Організаційна […]...
- Контрольний тематичний твір за творчістю О. Довженка Мета. оцінити рівень розуміння та творчого підходу одинадцятикласників у висвітленні проблем, порушених у творах О. Довженка; формувати уміння і навички логічно висвітлювати власні думки, робити самостійні висновки. Тип уроку. урок розвитку зв’язного мовлення учнів. Обладнання. літературно-критичні матеріали дослідників творчості О. Довженка, критерії оцінювання письмових висловлювань (Програма Українська література. 5-11 класи.” – К., 2001). Хід уроку […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР – ТЕАТР КОРИФЕЇВ. ТВОРЧІСТЬ ІВАНА КАРПЕНКА-КАРОГО Мета (формувати компетентності): Предметні: вдосконалення вмінь учнів писати твори-роздуми на основі систематизованих та узагальнених знань про театр корифеїв та творчість І. Карпенка-Карого; Ключові: уміння вчитися: розвиток творчих здібностей учнів, уміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, наводити відповідні аргументи; загальнокультурну: розвиток логічного мислення, пам’яті, прищеплення інтересу до наслідків власної праці; громадянську: виховання почуття пошани до […]...
- УРОКУ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИЧНИЙ УМІНЬ № 2. ПИСЬМОВИЙ ТВІР ЗА ТВОРЧІСТЮ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ТА ЛЕСІ УКРАЇНКИ – Світ української поезії Мета: розширити знання учнів про особливості складання твору-роздуму в художньому стилі, виявити рівень обізнаності за певною темою, виробити систему поглядів на твори Лесі Українки та Тараса Шевченка; розвивати творчу уяву, комунікативні навички учнів, уміння самостійно мислити, аргументовано доводити свою думку, глибоко й усебічно розвивати тему, оперувати лінгвістичними поняттями й категоріями; виховувати почуття глибокої пошани й […]...
- Контрольний твір за творчістю Й. В. Гете Мета: Розвивати письмове зв’язне мовлення та творчі здібності учнів; виховувати інтерес до аналізу літературних творів; учити аргументувати власну точку зору; провести контроль знань з теми “Життя та творчість Й. В. Гете”. Тип уроку: урок контролю. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети уроку II. Ознайомлення з темами для творів Теми для творів 1. Проблема вибору в трагедії […]...
- РЗМ № 3. Письмовий твір-роздум про зв’язок минулого із сучасним Заповіти наших предків Мета: навчати учнів висловлювати власні думки щодо прочитаного, міркувати над злободенними проблемами суспільства; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати стійку громадянську позицію. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь. Засоби навчання: пам’ятка “Як працювати над твором-роздумом”. Епіграф до уроку: Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...
- Класний контрольний твір (письмово) – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: перевірити вміння учнів писати роботи творчого характеру на основі вивченого матеріалу; розвивати навички зв’язного писемного мовлення; формувати творче мислення учнів; виховувати навички раціонального використання навчального часу, інтерес до наслідків власної праці. Теорія літератури: модернізм, неоромантизм, драма-феєрія, ліричний цикл, ліричний герой, драма. Обладнання: теми творів. Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь. ПЕРЕБІГ УРОКУ I. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 4. ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ. “МИКИТА КОЖУМ’ЯКА – НАШ НАЩАДОК І НАШ ГЕРОЙ”. НЕВЕЛИКИЙ ПИСЬМОВИЙ ТВІР-КАЗКА – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – навчати школярів висловлювати власні версії пригод Микити Кожум’яки; закріпити знання, які учні здобули на попередніх уроках; – розвивати творчу уяву, логічне мислення, фантазію, вміння грамотно викладати свої міркування, поєднуючи їх з фактичним матеріалом; – виховувати істинну любов до Батьківщини, прагнення присвятити своє життя Україні. Тип уроку: урок розвитку мовлення. Обладнання: підручник. Вітчизна – […]...
- РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР-РОЗДУМ Мета: вдосконалювати вміння школярів писати твори-роздуми на запропоновану тематику, яка охоплює знання учнями змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності, спостережливість, логічне мислення, уміння зіставляти, узагальнювати, робити власні висновки, обгрунтовувати, вмотивовувати свої судження; виховувати пошану до мистецтва літературного слова, культури рідного краю; прищеплювати пунктуальність, інтерес до наслідків власної праці. Тип уроку: застосування […]...
- РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. ПИСЬМОВИЙ ТВІР “МОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ У ЖИТТІ” (ЗА ПОЕЗІЯМИ В. СИМОНЕНКА) Мета: вдосконалювати вміння учнів писати творчі роботи на запропоновану тематику; перевірити, як вони осмислили і опанували ідейний зміст програмових віршів В. Симоненка; розвивати творчі здібності, спостережливість, логічне мислення, пам’ять, увагу учнів; їх уміння зіставляти, узагальнювати, робити власні висновки, обгрунтовувати, умотивовувати свої судження; виховувати пошану до мистецтва літературного слова, культури рідного краю; прищеплювати пунктуальність, інтерес до […]...
- Тематичне оцінювання за творчістю Р. Бернса та Марка Твена. Письмовий переказ із творчим завданням – СВІТ ДИТИНСТВА Й МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ В ЛІТЕРАТУРІ – II семестр Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про творчість письменників; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю та їхньої корекції; розвивати навички письмово переказувати епізоди великого прозового твору, зіставляти основні думки та проблеми; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення; виховувати високі моральні якості, повагу до загальнолюдських цінностей. Обладнання: завдання до переказу із творчим закінченням. […]...
- Читацький практикум. Імпресіоністичний твір. Ключі до прочитання. Есе як форма рефлексії про прочитане (письмовий твір) – ІМПРЕСІОНІЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ М. КОЦЮБИНСЬКОГО Мета: повторити особливості творів, написаних у імпресіоністичній манері; формувати літературну компетентність учнів; навчати їх необхідності розглядати кожний твір у контексті літературного процесу; розвивати творчі здібності старшокласників, уміння давати власну оцінку культурно-мистецьким явищам, навички роботи із джерелами інформації; виховувати прагнення до літературної освіти, естетичний смак. Теорія літератури: імпресіонізм. Обладнання: презентація “Есе”. Тип уроку: застосування навичок та […]...
- Контрольна робота № 4. Твір на одну із тем за творчістю Оксани Іваненко, Емми Андієвської Мета: удосконалювати вміння учнів писати творчі роботи на запропоновану тему, яка охоплює знання учнями змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності дітей, образне мислення, пам’ять, вміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати любов до рідної землі. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: підручники, стенд “Основні вимоги до учнівського […]...
- Розвиток комунікативних умінь. Класний контрольний твір – УКРАНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ІІ пол. ХІХ ст. РЕАЛІЗМ. ТВОРЧІСТЬ І. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО, ПАНАСА МИРНОГО Мета: перевірити вміння створювати тексти на основі вивченого матеріалу, висловлюючи власні думки, спираючись на досвід і почуття та використовуючи відповідні зображувально-виражальні засоби; формувати творче мислення учнів; виховувати навички раціонального використання навчального часу, уміння критично оцінювати результати своєї роботи, інтерес до наслідків власної праці. Теорія літератури: соціально-побутова повість, соціально-психологічний роман, художній тип, особливості типізації героїв. Обладнання: […]...
- Контрольний твір за творчістю І. П. Котляревського Мета: удосконалювати вміння учнів зв’язно висловлювати власні думки про творчість І. П. Котляревського; розвивати навички стислого письмового викладу своїх думок; виховувати вміння відстоювати людську гідність, власні принципи; формувати активну життєву позицію. Хід уроку І. Мобілізація уваги учнів. Актуалізація опорних знань. 1. Слово вчителя. Хміль на Дубі Дивився якось Хміль аж до верхів’я Дуба І, зиркнувши […]...
- РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР ПРО РОЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПІСНІ В ЖИТТІ НАРОДУ Мета: виконуючи письмову роботу (контрольний твір), перевірити знання учнів про народні соціально-побутові пісні, їх особливості і призначення; вміти грамотно висловлювати власні думки щодо ролі народних пісень в житті українців; розвивати творчі здібності школярів, їх пам’ять, логічне мислення, вміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, відповідні обгрунтування; формувати кругозір, світогляд; виховувати любов до народної пісні, повагу […]...
- Контрольний твір за темою “Постмодернізм”, “Творчість Г. Гарсія Маркеса, М. Павича, П. Коельо” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ КІНЦЯ XX – ПОЧАТКУ XXI СТ. – IІ семестр Мета: підсумувати й узагальнити вивчене; розвивати писемне зв’язне мовлення, уміння висловлювати свої думки, аргументувати їх прикладами й цитатами з тексту, власними спостереженнями; виховувати найкращі людські якості. Обладнання: тексти вивчених творів. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Мотивація навчальної діяльності учнів III. Розвиток зв’язного мовлення 1. Інструктаж до […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 4. ПИСЬМОВИЙ ТВІР ЗА ТВОРЧІСТЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ – ОБРАЗНЕ СЛОВО ПОЕТИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ Мета (формувати компетентності): Предметні: удосконалення вмінь учнів писати твори-роздуми; зв’язне письмове мовлення; Ключові: розвиток творчих здібностей учнів, уміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, наводити відповідні аргументи; загальнокультурну: розвиток логічного мислення, пам’яті, прищеплення інтересу до наслідків власної праці; громадянську: прищеплення почуття пошани до творчості класиків української літератури. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь та навичок. […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4 ЗА ТЕМОЮ “РІДНА УКРАЇНА. СВІТ ПРИРОДИ. ТВОРЧІСТЬ Т. ШЕВЧЕНКА, С. ВАСИЛЬЧЕНКА, П. ТИЧИНА, Є. ГУЦАЛА”.ПИСЬМОВИЙ ТВІР “МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ГЕРОЙ” – Рідна Україна. Світ природи Мета: – повторити, узагальнити вивчене, перевірити знання учнів; – розвивати писемне мовлення учнів, уміння виділяти головне й деталі, висловлювати свої думки, аналізуючи художні твори, обгрунтовувати власні твердження; – виховувати найкращі людські якості. Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Тестові завдання 1. Установіть відповідність […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР-РОЗДУМ ЗА РОМАНОМ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “ЗЛОЧИН І КАРА” – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: систематизувати й узагальнити вивчене, виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в групі; інформаційної: […]...
- (РМ) Контрольний твір-роздум за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього, художній текст. Тип уроку: розвиток мовлення. ХІД УРОКІВ I. Організаційний момент II. Оголошення теми та […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2. ПИСЬМОВИЙ ТВІР ЗА ТВОРЧІСТЮ ПРОЗАЇКІВ І. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО ТА ПАНАСА МИРНОГО – ВСТУП. РЕАЛІСТИЧНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА. ТВОРЧІСТЬ І. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО, ПАНАСА МИРНОГО Мета (формувати компетентності): Предметні: досконалення вмінь учнів писати твори-роздуми на основі систематизованих та узагальнених знань; Ключові: уміння вчитися: розвиток творчих здібностей учнів, уміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, наводити відповідні аргументи; загальнокультурну: розвиток логічного мислення, пам’яті, прищеплення інтересу до наслідків власної праці; громадянську: виховання почуття пошани до творчості письменників, минулого. Тип уроку: урок розвитку […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР-РОЗДУМ ЗА РОМАНОМ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО ЗЛОЧИН І КАРА – СИСТЕМА УРОКІВ ЗА ТЕМОЮ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА Мета: ■ Формування предметних компетентностей: систематизувати й узагальнити вивчене учнями; виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення самопізнання та самовдосконалення; ■ Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в […]...
- Контрольна робота № 5 (твір-роздум). Пригоди і романтика (твори В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониной) Мета: учити письмово створювати власні висловлення, підпорядковувати їх темі та основній думці, добирати мовні засоби відповідно до стилю й типу мовлення; розвивати усне мовлення школярів, логічне мислення; прищеплювати вміння аргументовано відстоювати власну точку зору, спростовувати помилкові твердження; виховувати зацікавлення творами української літератури. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: тексти творів В. […]...
- УМР № 2. Письмовий план для твору-характеристики персонажа твору. Усний твір-характеристика головного персонажа твору Мета: навчити учнів висловлювати та аргументувати думки, підтверджуючи цитатами з тексту, характеризувати поведінку головного героя твору за планом; розвивати логічне та образне мислення; плекати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь. Засоби навчання: підручник, мультимедійна дошка. Епіграф до уроку: У кожної людини три характери: той, який приписують; Той, який вона сама собі приписує, […]...
- Контрольна робота № 5 (твір). Рідна Україна. Світ природи Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тематику, яка охоплює знання учнів змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності школярів, уміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати пошану до мистецтва літературного слова, культури рідного краю. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Інтерактивна вправа […]...
- (РМ) Контрольний твір-роздум за романом Стендаля “Червоне і чорне” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: викликати інтерес учнів до життя й творчості письменника; розкрити роль України у долі митця; розвивати навички сприйняття інформації на слух, уміння готувати повідомлення та презентувати їх, визначати головне, висловлювати свої думки та відстоювати їх; виховувати оптимістичне світосприйняття, естетичні смаки. Оснащення: портрет письменника, ілюстрації до його біографії, виставка книжок митця, творів про нього. Тип уроку: […]...
- Твір “Людям потрібен мир” Бажання жити в мирі і спокої природно для будь-якої нормальної людини. Війна – це не тільки біль і зруйновані будинки. Це страх, це нерви натягнуті до межі, маса різних поневірянь і обмежень. Не вірте тим, хто каже, ніби в момент смертельної небезпеки людина згадує своє минуле. Ні – перед лицем смерті людина думає про майбутнє: […]...
- Мій письмовий стіл (твір-опис) – учнівський твір У більшості моїх друзів є власний письмовий стіл. У мене теж є. Хоча деякі дотепер роблять уроки за партою. Не подобається мені вона. Мій стіл майже історичний. Його подарував моєму дідусеві друг, від’їжджаючи з міста. Цей стіл дубовий, дуже важкий, але весь якийсь теплий, ніжний. Я люблю іноді провести рукою по його поверхні, ніби погладити. […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 З ТЕМИ “УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ”. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР – Вступ. Усна народна творчість Мета: вдосконалювати вміння школярів писати твори-роздуми, систематизувати та узагальнити їхні знання про народні думи та пісні; розвивати творчі здібності учнів, їхнє логічне мислення, пам’ять, уміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, наводити відповідні аргументи; виховувати почуття любові до рідного краю, його культурних надбань, повагу до захисників Вітчизни; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці. Обладнання: портрети […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу – ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ – II семестр Мета: викликати в учнів інтерес до читання книг про природу, до теми стосунків людини і природи; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, вміння викладати власні думки та обгрунтовувати їх; виховувати любов до природи та бережливе до неї ставлення. Обладнання: фотовиставка домашніх улюбленців, різних квітів, рослин, відеоматеріали. Теорія літератури: описи різних видів – пейзаж, портрет, опис […]...
- Твір на тему “Допомога людям” У наш непростий час в повсякденній суєті і своїх особистих справах і проблемах ми досить часто не помічаємо, що деяким людям потрібно наша допомога. Допомога людям – це справи від чистого серця, вчинки, які допомагають іншим, подолати хворобу, впоратися з горем і смутком і різними іншими проблемами в житті. Але не всі з нас мають […]...
- Твір на тему – Чи потрібна людям війна? Чи потрібна людям війна, чи приносить вона користь не одній людині, а цілому народові? На це запитання відповідь намагалися дати люди не одного покоління протягом багатьох століть. Ще з давніх-давен люди відвойовували один у одного землі, майно, бо хотіли створити на певній території свою державу. Але ті війни, що відбулися в XX столітті, були не […]...