Контрольна робота № 5 (твір-роздум). Пригоди і романтика (твори В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониной)

Мета: учити письмово створювати власні висловлення, підпорядковувати їх темі та основній думці, добирати мовні засоби відповідно до стилю й типу мовлення; розвивати усне мовлення школярів, логічне мислення; прищеплювати вміння аргументовано відстоювати власну точку зору, спростовувати помилкові твердження; виховувати зацікавлення творами української літератури.

Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.

Засоби навчання: тексти творів В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониної, учнівські ілюстрації до них.

Перебіг уроку

І. Установчо-мотиваційний етап.

Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.

Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

II. Операційно-пізнавальний етап.

Оголошення теми твору (спроектовано на дошку).

“Кожна пригода – до мужності дорога, а мрія у кожного в серці живе” (за вивченими творами В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониної).

Слово вчителя.

Завдання сьогоднішнього уроку – письмово висловити свої думки на тему “Кожна пригода – до мужності дорога, а мрія у кожного в серці живе”. Нагадаю, що тип мовлення твору – роздум. Як відомо, цей тип спричиняє певні труднощі, адже у своїх творах учні часто збиваються на переказ змісту твору, не висловлюючи свого враження від прочитаного. Завдання твору-роздуму – дати відповідь на запитання чому?.

Самостійне складання учнями плану твору.

Написання учнями твору.

Написання твору на чернетці.

Редагування твору і переписування його начисто.

III. Контрольно-рефлексивний етап.

Інтерактивна вправа “Мікрофон”.

– Як ви оцінюєте свою роботу на уроці? роботу класу?

– Що ви взяли для себе на майбутнє із сьогоднішнього уроку?

IV. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.

– Підготувати виразне читання улюбленої гуморески.

– Випереджувальне завдання: учні-біографи готують повідомлення та презентації про життя Уласа Самчука; учні-літературознавці – розповідь про роман “Волинь”; учні-декламатори – виразне читання фрагментів твору; учні-художники – ілюстрації до першого розділу роману (Орієнтовний матеріал – у конспекті наступного уроку).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.00 out of 5)

Контрольна робота № 5 (твір-роздум). Пригоди і романтика (твори В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониной)