(РМ) Контрольний твір-роздум за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр
Мета: виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення.
Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього, художній текст.
Тип уроку: розвиток мовлення.
ХІД УРОКІВ
I. Організаційний момент
II. Оголошення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності
III. Розвиток мовлення
1. План роботи
1) Оголошення тем для написання творів
2) Інструктаж; коментування вчителем тем твору
3) Виконання роботи
2. Теми для творів
1) Істинні й хибні мотиви злочину Раскольнікова (за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”).
2) Суперечливість теорії “крові по совісті” та образу Родіона Раскольнікова з роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.
3) “Злочин і кара” Ф. Достоєвського як поліфонічний роман ідей.
4) Специфіка образу Петербурга у романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.
5) Світоглядно-естетичні позиції Ф. Достоєвського, їх новаторське втілення в його творчості.
3. Орієнтовний план до твору “Істинні й хибні мотиви злочину Раскольнікова (за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”)”
I. Вступ. Духовні шукання російського суспільства в 60-х рр. XIX століття.
II. Основна частина.
1. Шлях Родіона Раскольнікова від убивства до почуття “безкінечної любові”:
А) обставини життя головного героя;
Б) шлях удосконалення світу в розумінні Раскольнікова; теорія “надлюдини”;
В) покарання героя за вбивство від людей і від самого себе.
2. Воскресіння “загиблої душі” головного героя роману, прихід до християнської моралі.
III. Висновок. Небезпека для людства індивідуалістичної свідомості; утвердження життя як вищої цінності людини.
IV. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи (тестування).
V. Підбиття підсумків уроку
Related posts:
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР-РОЗДУМ ЗА РОМАНОМ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “ЗЛОЧИН І КАРА” – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: систематизувати й узагальнити вивчене, виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в групі; інформаційної: […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. КОНТРОЛЬНИЙ ТВІР-РОЗДУМ ЗА РОМАНОМ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО ЗЛОЧИН І КАРА – СИСТЕМА УРОКІВ ЗА ТЕМОЮ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА Мета: ■ Формування предметних компетентностей: систематизувати й узагальнити вивчене учнями; виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення самопізнання та самовдосконалення; ■ Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в […]...
- Співвідношення “злочину” і “кари”, семантика й символіка назви роману “Злочин і кара” Ф. Достоєвського – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: систематизувати й узагальнити вивчене; простежити пошуки ідеалу автором роману та його героями; показати значення роману як філософсько-психологічного, поліфонічного твору; розвивати навички узагальнення, виокремлення головного й деталей, висловлювання своєї думки та її доведення; виховувати потребу у творенні добра, у дотриманні загальнолюдських моральних норм. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: систематизація […]...
- Роман Ф. Достоєвського “Злочин і кара” як утілення нового поліфонічного типу художнього мислення – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст, особливості жанру роману; розвивати навички переказування частин твору, коментування та аналізування, уміння висловлювати свої думки з приводу почутого й прочитаного, обгрунтовувати їх; виховувати учнів у кращих гуманістичних традиціях. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Мотивація навчальної діяльності […]...
- Філософські, соціальні, психологічні й морально-етичні ідеї роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: допомогти учням глибше засвоїти провідні ідеї твору, виражені в художніх образах; розвивати навички визначення основних думок, висловлювання та обгрунтування своїх міркувань; виховувати високі моральні якості. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: формування вмінь та навичок. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Мотивація навчальної діяльності Учитель. “Кожна людина мусить бути […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Урок-диспут за романом ф. Достоєвського “Злочин і кара” Мета: перевірити рівень розуміння учнями змісту роману, здатність логічно мислити; ознайомити з правилами проведення дискусії; розвивати зв’язне мовлення, навички вести бесіду на задану тему, аргументувати власну думку, застосовувати вміння аналізувати та синтезувати; формувати здібність відстоювати власну точку зору; виховувати толерантність, повагу до оточуючих. Обладнання: підручник; текст роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” (мовою оригіналу або […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – СТЕНДАЛЬ, О. ДЕ БАЛЬЗАК, Ч. ДЕККЕНС – ВСТУП ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – 10 клас 1. Достоєвський – творець соціально-психологічного та філософського роману в російській літературі. 2. Втілення філософських, етичних й естетичних поглядів Ф. Достоєвського у романі “Злочин і кара”. 3. Розвінчання теорії агресивного індивідуалізму (“тварь я дрожащая или право имею”) в романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”, 4. Етичний потенціал роману “Злочин і кара” (співчуття до “знедолених і ображених”.) […]...
- Соціальні і філософські джерела бунту Раскольникова (за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”) – шкільний твір 10 клас СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПРОЗА XIX СТОЛІТТЯ Одна з основних тем творчості Ф. М. Достоєвського – тема взаємин людини й ідеї. У більшості його романів є персонажі, одержимі якою-небудь ідеєю, що живуть тільки нею, що підкоряють їй усі дії й у результаті руйнують і своє життя, і життя інших людей. Роман “Злочин і кара” був задуманий […]...
- Ф. М. Достоєвський. Життєвий і творчий шлях митця. Творчість Ф. М. Достоєвського як одна з вершин російської та всесвітньої літератури. Філософські, етичні й естетичні погляди письменника та їх утілення в художніх творах – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: ознайомити з основними віхами життя й творчості Ф. Достоєвського, його світоглядними позиціями та морально-етичними переконаннями, зацікавити творами письменника; розвивати вміння сприймати інформацію на слух, лаконічно висловлювати власні думки з приводу почутого, навички роботи з книгою; виховувати гуманізм, цілеспрямованість, почуття справедливості. Оснащення: портрет письменника, ілюстрації до біографії, виставка творів. Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу. […]...
- ЗЛОЧИН І КАРА Ф. ДОСТОЄВСЬКОГО В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ТА КІНО – Федір Достоєвський 1821-1881 – РОСІЯ – РОМАН XIX століття Відомий російський художник І. Глазунов написав багато картин до творів Ф. Достоєвського, зокрема й до роману “Злочин і кара”. На портреті Родіон Раскольников виглядає відчуженим, заглибленим у свої думки. На другому портреті Раскольников зображений перед убивством старої лихварки. За спиною в нього – тридцять сходинок, що ведуть до його комірчини. І. Глазунов. Родіон Раскольников. Ілюстрація […]...
- РОМАН Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО ЗЛОЧИН І КАРА ЯК УТІЛЕННЯ НОВОГО ПОЛІФОНІЧНОГО ТИПУ ХУДОЖНЬОГО МИСЛЕННЯ, ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ, ЖАНР, ОСОБЛИВОСТІ КОМПОЗИЦІЇ – СИСТЕМА УРОКІВ ЗА ТЕМОЮ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА Мета: ■ Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з історією створення роману “Злочин і кара”; розкрити творчу історію роману, характеристику епохи, систему образів; виховувати особистість, здатну орієнтуватися у світі духовних цінностей і в ситуаціях навколишнього життя, що вміє приймати рішення і нести відповідальність за свої вчинки; ■ Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність учнів; […]...
- Двійники й антиподи Родіона Раскольникова (за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”) – шкільний твір 10 клас СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПРОЗА XIX СТОЛІТТЯ Роман Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – це “психологічний звіт одного злочину”, вчиненого Родіоном Раскольниковим. І хоча головним героєм є Раскольников, у романі наведена ціла система образів його двійників і антиподів. Усі вони – люди складні і суперечливі. Ідеї і принципи кожного з них таємно або явно знаходять втілення […]...
- Розвінчання теорії агресивного індивідуалізму (“тварь дрожащая или право имею”) в романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – СТЕНДАЛЬ, О. ДЕ БАЛЬЗАК, Ч. ДЕККЕНС – ВСТУП ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – 10 клас У романі “Злочин і кара” письменник глибоко проникає в душу злочинця, і за ідеєю вбивства заради любові до людей, влади заради добрих справ, вбивства за покликанням совісті, відкриває найстрашнішу і найважливішу для нього ідею – “ідею Наполеона”, ідею влади заради влади, ідею, що поділяє людство на дві нерівні частини: більшість – “тварь дрожащая” і меншість […]...
- РОМАН Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “ЗЛОЧИН І КАРА” ЯК УТІЛЕННЯ НОВОГО ПОЛІФОНІЧНОГО ТИПУ ХУДОЖНЬОГО МИСЛЕННЯ, ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ, ЖАНР, ОСОБЛИВОСТІ КОМПОЗИЦІЇ – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з історією створення роману “Злочин і кара”; охарактеризувати епоху, систему образів; виховувати особистість, здатну орієнтуватися у світі духовних цінностей і в ситуаціях навколишнього життя, приймати рішення і нести відповідати за свої вчинки; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в колективі; інформаційної: формувати […]...
- Контрольна робота “Вступ. Із літератури реалізму. Творчість Стендаля, О. де Бальзака, Ф. Достоєвського, Л. Толстого” Мета: перевірити рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; сприяти актуалізації набутих знань; розвивати вміння застосовувати знання на практиці, зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти вихованню самостійності, вміння сконцентрувати увагу. Обладнання: тестові завдання. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ Виконання учнями контрольної роботи Початковий рівень 1. У яких роках XIX століття у […]...
- Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ “ЗЛОЧИН І КАРА”. СИМВОЛІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ОБРАЗУ СОНІ МАРМЕЛАДОВОЇ. ПОЛІФОНІЗМ РОМАНУ ДОСТОЄВСЬКОГО – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: показати, у чому письменник вбачає джерело оновлення життя, як вирішує питання “Що робити, щоб змінити наявний лад?”; розглянути сцени, у яких звучить протест письменника проти нелюдяності суспільства; осмислити останні сторінки роману, відповісти на запитання “Як відбувається відкриття Раскольниковим християнських цінностей через любов до Соні?”; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну […]...
- Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА. СИМВОЛІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ОБРАЗУ СОНІ МАРМЕЛАДОВОЇ. ПОЛІФОНІЗМ РОМАНУ ДОСТОЄВСЬКОГО – СИСТЕМА УРОКІВ ЗА ТЕМОЮ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА Мета: ■ Формування предметних компетентностей: показати учням, у чому письменник вбачає джерело оновлення життя, як розв’язує питання “Що робити, щоб змінити наявний лад?”; розглянути сцени, у яких звучить протест письменника проти нелюдяності суспільства; осмислити останні сторінки роману, відповісти на питання: “Як відбувається відкриття Раскольниковим християнських цінностей через любов до Соні?”; ■ Формування ключових компетентностей: уміння […]...
- Критика за романом Достоєвського “Злочин і кара” “У всьому є межа, за яку перейти небезпечно; бо раз переступиш, повернутись назад неможливо “(Ф. М. Достоєвський). (За романом Ф. М. Достоєвського “Злочин і кара”) Це висловлювання російського класика якнайкраще відображає сенс його психологічного роману “Злочин і кара”. Якась межа, яку можуть безкарно з позицій власної совісті переступати лише обрані, впродовж сюжету розбурхує свідомість головного […]...
- “Я не стару вбив… я себе вбив…” (за романом Ф. М. Достоєвського “Злочин і кара”) – шкільний твір 10 клас СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПРОЗА XIX СТОЛІТТЯ Герой роману Ф. М. Достоєвського “Злочин і кара” Родіон Раскольников учинив злочин: убив бабку-лихварку і її сестру Лизавету. Що ж стало причиною цього злочину? Тяжкий стан родини? Так. Убогість, що довела героя до хвороби і розпачу? І це теж. Але все-таки головна причина – у створеній самим же Раскольниковим […]...
- Образ Петербурга в романі Достоєвського “Злочин і кара” План Образ Петербурга в російській літературі 17-19 століть. Петербург Достоєвського. Ідейно-художній сенс образу міста в романі. Петербурзькі нетрі. Петербург – співучасник злочину Раскольнікова. Події в романі Ф. М. Достоєвського “Злочин і кара” відбуваються в Петербурзі. Цей твір іноді називають “петербурзьким романом”. До образу Петербурга зверталися поети, починаючи з 12-го століття. Вперше поетичний образ міста був […]...
- Євангельські мотиви в романі Достоєвського “Злочин і кара” Біблія належить усім: як віруючим так і атеїстам. Це книга людства. Ф. Достоєвський План Вплив Біблії на розвиток світової художньої культури. Використання біблійних мотивів у романі “Злочин і кара”. Зв’язок ідейно-художнього змісту твору з євангельськими мотивами. Зв’язок біблійних образів з головними героями роману. Невипадкові слова, деталі, цифри. Роль Біблії в житті людини. Біблія – книга, […]...
- Жіночі образи в романі Достоєвського “Злочин і кара” У романі Ф. М. Достоєвського “Злочин і кара” безліч образів, які часто суперечать один одному, є контрастними. Жіночі образи також розкриваються по-різному, допомагаючи читачеві побачити суспільство того часу з усіх боків. Центральним і, поза всякими сумнівами, найбільш значущим жіночим образом у романі є образ Соні Мармеладової. З цією героїнею автор також пов’язує біблійні мотиви, оскільки […]...
- Лужин і Свидригайлов – породження капіталізму (за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”) – шкільний твір 10 клас СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПРОЗА XIX СТОЛІТТЯ Для Ф. М. Достоєвського капіталізм – це суспільство, де є не тільки просто багаті і бідні, але і люди, які абсолютно втратили себе в цьому житті, які вже ніколи не піднімуться з дна. Прикладом може служити хоча б родина Мармеладових. У крику Катерини Іванівни, у її розповіді про минуле […]...
- Над якими етичними проблемами спонукав мене замислитись роман Ф. Достоєвського “Злочин і кара”? – шкільний твір 10 клас СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПРОЗА XIX СТОЛІТТЯ Прочитано роман. Перегорнуто останню його сторінку, але тривожне почуття, викликане читанням роману “Злочин і кара”, не залишає мене, бо проблеми, які підіймає автор твору Федір Михайлович Достоєвський, не можуть залишити байдужою жодну людину. “Злочин і кара” – один із видатних творів світової літератури і разом із тим – один […]...
- Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ. ТВОРЧІСТЬ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО ЯК ОДНА З ВЕРШИН РОСІЙСЬКОЇ ТА ВСЕСВІТНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ. ФІЛОСОФСЬКІ, ЕТИЧНІ Й ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ ПИСЬМЕННИКА ТА ЇХ УТІЛЕННЯ В ХУДОЖНІХ ТВОРАХ – СИСТЕМА УРОКІВ ЗА ТЕМОЮ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА Мета: ■ Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з основними віхами життя й творчості Ф. М. Достоєвського, його світоглядними позиціями та морально-етичними переконаннями; зацікавити творами письменника; розвивати вміння сприймати інформацію на слух, лаконічно висловлювати власні думки з приводу почутого, навички роботи з книгою; виховувати гуманізм, цілеспрямованість, почуття справедливості; ■ Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну […]...
- СИСТЕМА ОБРАЗІВ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО ЗЛОЧИН І КАРА. РОЗКРИТТЯ СКЛАДНОСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ЛЮДИНИ. ДВІЙНИКИ РАСКОЛЬНИКОВА – ЛУЖИН І СВИДРИГАЙЛОВ, ЇХНЯ РОЛЬ У РОМАНІ – СИСТЕМА УРОКІВ ЗА ТЕМОЮ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ ЗЛОЧИН І КАРА Мета: ■ Формування предметних компетентностей: визначити з учнями значення образів Лужина і Свидригайлова в розкритті образу Раскольникова; розвивати навички аналізу сцен роману; показати їхній зв’язок із проблематикою твору; удосконалювати вміння й навички інтерпретувати художній твір; формувати людину із самостійним мисленням і глибокими відчуттями; ■ Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність; комунікативної: формувати навички […]...
- Біблійні образи в романі Достоєвського “Злочин і кара” Вплив християнства можна простежити у творчості багатьох російських письменників, так як віра в триєдиного бога і сина його Ісуса Христа була загальноприйнятою російської релігією з достопам’ятні часів. Не уникнув цієї долі і роман Ф. М. Достоєвського “Злочин і кара”. Релігія в романі представлена автором як можливість, надана головному героєві, для того щоб вирватися з морально-етичних […]...
- СИСТЕМА ОБРАЗІВ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “ЗЛОЧИН І КАРА”. РОЗКРИТТЯ СКЛАДНОСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ЛЮДИНИ. ДВІЙНИКИ РАСКОЛЬНИКОВА – ЛУЖИН І СВИДРИГАЙЛОВ, ЇХНЯ РОЛЬ У РОМАНІ – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: визначити значення образів Лужина і Свидригайлова в розкритті образу Раскольникова; розвивати навички аналізу сцен роману, показати їхній зв’язок із проблематикою твору; удосконалювати вміння й навички інтерпретувати художній твір; формувати людину із самостійним мисленням і глибокими відчуттями; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в колективі; […]...
- Твір на тему: Викриття індивідуалістичного свавілля в романі Достоєвського “Злочин і кара” Російська література XIX століття мала особливу місію: вона була голосом усіх прогресивних людей країни, єдиною можливістю говорити про протиріччя і трагізм сучасності, відбивала напружене шукання громадської й особистої правди. Федір Михайлович Достоєвський усвідомлював цю місію повною мірою, його особиста доля і творчість – це напружений пошук шляхів удосконалення людства. За його власним визнанням, він був […]...
- (КР) Контрольна робота з теми “Творчість Ч. Діккенса” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: виявити рівень знань, умінь учнів з теми для контролю та корекції; розвивати пам’ять, зв’язне писемне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати кращі людські якості. Оснащення: тестові завдання (2 варіанти). Тип уроку: контроль й корекція знань, умінь та навичок. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності III. Контроль […]...
- Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського “Злочин і покарання”) – 10 клас – ФЕДІР ДОСТОЄВСЬКИЙ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Роман Ф. М. Достоєвського “Злочин і покарання” показує читачеві галерею різноманітних персонажів, які не тільки штовхають Родіона Раскольникова на злочин, але і якимсь чином допомагають головному герою зізнатися у вчиненому, усвідомити необгрунтованість його теорії, яка і стала, на мій погляд, основною причиною злочину. Я думаю, що людиною, яка підштовхнула головного героя до зізнання, допомогла йому […]...
- Характеристика покарання у романі Достоєвського “Злочин і кара” 1866 в журналі “Російський вісник” розділ за розділом публікується роман Федора Михайловича Достоєвського “Злочин і кара”. Роман багатошаровий, неоднозначний, багатосюжетний і геніальний. У центрі оповідання доля жебрака студента Родіона Раскольникова, який задавлений бідністю, коштів йому ледь вистачає на підтримку ледь жевріючої життя в своєму тілі. Але характерна ще одна риса головного героя: він розумний, і […]...
- (ПЧ) А. П. Чехов “Скрипка Ротшильда”, “Людина у футлярі”. Бесіда з позакласного читання – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ІI семестр Мета: розширити коло читацьких інтересів школярів, зацікавити життям і творчістю письменника; розвивати навички самостійного читання й аналізування художніх творів, висловлювання про них своєї думки; виховувати культуру читання, естетичні смаки, кращі моральні якості. Оснащення: портрет письменника, виставка його творів, ілюстрації до них. Тип уроку: бесіда з позакласного читання. ХІД УРОКІВ I. Організаційний момент II. Мотивація навчальної […]...
- Автобіографічний характер образу Левіна. Образ автора у романі – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ІI семестр Мета: поглибити, підсумувати й узагальнити знання учнів про твір, його ідейно-художні особливості; розвивати навички виокремлення головного, узагальнення, висловлювання власного обгрунтованого оцінювання; виховувати високі морально-етичні принципи, естетичні смаки. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: систематизація та узагальнення вивченого. Що погано? Що добре? Що потрібно любити, що ненавидіти? Задля чого жити, і […]...
- О. де Бальзак. Романтичні й реалістичні риси неоднозначного образу “філософа та скнари” Гобсека – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: допомогти учням усвідомити значення й художні особливості образу Гобсека; розвивати навички аналізування художніх образів, уміння зіставляти літературу й життя, висловлювати та обгрунтовувати свої думки; сприяти формуванню справжніх цінностей, філософського ставлення до життєвих проблем. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього; картки із завданнями (для 5-ти груп). Тип уроку: формування вмінь та навичок. […]...
- Ф. М. ДОСТОЄВСЬКИЙ “ЗЛОЧИН І КАРА”. “МАЛЕНЬКІ ЛЮДИ” В РОМАНІ – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: підвести учнів до осмислення головного конфлікту роману – конфлікту між Раскольниковим і світом, який він відкидає; сприяти вихованню прагнення духовної краси і внутрішнього багатства особистості, відповідальності людини за свої вчинки; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в парі та в колективі; інформаційної: розвивати […]...
- Стендаль “Червоне і чорне”. Психологізм творчості письменника в романі. Новаторство Стендаля в реалістичному відтворенні художньої моделі суспільства й людини – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: показати художню майстерність автора у використанні психологізму, відтворенні мистецької моделі сучасного йому світу, новаторство письменника; розвивати навички літературознавчого аналізування епічного твору, уміння висловлювати свої думки з різних питань, обгрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості, естетичні смаки. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Стендаль. Життєвий і творчий шлях, світоглядно-естетичні позиції письменника, їх втілення у творчості. Синтез романтизму й реалізму у творах митця – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: ознайомити із життям і творчістю письменника, зацікавити ними; розкрити значення творчості Стендаля у світовій літературі; розвивати навички виокремлення головного, встановлення причинно-наслідкових зв’язків (людина-суспільство, людина-історія); розвивати вміння працювати з підручником та додатковими джерелами інформації; виховувати повагу до митців, їх духовних надбань, естетичні смаки. Оснащення: портрет письменника, ілюстративні матеріали до його біографії. Тип уроку: комбінований. ХІД […]...
- Стендаль “Червоне і чорне”. Жіночі образи роману – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: допомогти учням розкрити жіночі образи роману, з’ясувати їх роль у романі; розвивати навички аналізування персонажів епічного твору, висловлювання своїх оцінних суджень; уміння зіставляти явища літератури та життя; виховувати високі моральні якості, естетичні смаки. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: формування вмінь та навичок. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Крах “недокінченої” ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського “Злочин і покарання”) – 10 клас – ФЕДІР ДОСТОЄВСЬКИЙ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Головний герой роману Ф. М. Достоєвського “Злочин і покарання” – Родіон Раскольников – незвичайний злочинець. Свій злочин – убивство лихварки Олени Іванівни, він чинить під впливом створеної і вистражданої ним системи ідей, розглядаючи цей злочин як своєрідний соціально-психологічний експеримент, що повинен підтвердити не тільки в його власних очах, але й в очах інших людей вірність […]...