Контрольний тематичний твір за творчістю О. Довженка

Мета. оцінити рівень розуміння та творчого підходу одинадцятикласників у висвітленні проблем, порушених у творах О. Довженка; формувати уміння і навички логічно висвітлювати власні думки, робити самостійні висновки.

Тип уроку. урок розвитку зв’язного мовлення учнів.

Обладнання. літературно-критичні матеріали дослідників творчості О. Довженка, критерії оцінювання письмових висловлювань (Програма Українська література. 5-11 класи.” – К., 2001).

Хід уроку

I. Організаційна частина.

II. Повідомлення теми та мети уроку.

III. Оголошення тем, які пропонуються для написання твору.

1. “Я народився і жив для добра і любові” (громадянський подвиг О. Довженка).

2. Гармонія людини і природи у повісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

3. Трагедія українського народу в роки Другої світової війни (за твором “Україна в огні” О. Довженка).

4. “Щоденник” О. Довженка – викривальний документ тоталітарної системи.

IV. Ознайомлення з літературно-критичними матеріалами, які можуть допомогти у написанні твору, та вимогами до учнівського твору.

1. Полум’яне життя: Спогади про Олександра Довженка. – К., 1973.

2. Куценко М. Сторінки життя і творчості О. Довженка. – К., 1975.

3. Плачинда С. Олександр Довженко: Роман. – К., 1980.

4. Вдовенк. Л. Відображення світогляду наших предків у повісті О. Довженка “Зачарована Десна”//Дивослово. – 1999. – № 11. – с. 42-45.

5. Коваль М. Справа О. Довженка // Український історичний журнал. – 1964.-. 4.-С. 108-119. .

6. Рильський М. …Вбила ненависть і зло: Доля кіноповісті О. Довженка “Україна в огні”//Літературна Україна. – 1980. – № 1. – С. 3.

7. Слоньовська О. Але душа моя вільна? О. Довженко через призму його “Щоденника” //Дивослово. – 1996. – № 9. – С. 39-42.

8. Степанишин Б. Дивосвіт Олександра Довженка. – К., 1994.

V. Систематизація матеріалу. Складання плану.

VI. Написання твору.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольний тематичний твір за творчістю О. Довженка