ЗНАЙОМСТВО З ГОЛОВНИМ ГЕРОЄМ КАЗКИ-ПРИТЧІ А. ДЕ СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ “МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ” – ЛІТЕРАТУРА XX-XXI СТ

Мета: перевірити в учнів знання змісту казки, початковий рівень її сприйняття, схарактеризувати головного героя твору; розвивати навички аналізу художнього твору, вміння працювати в парі, творчу уяву, зв’язне мовлення; виховувати бажання використовувати моральні уроки казки Сент-Екзюпері, прищеплювати інтерес до творчості письменника.

Обладнання: текст твору А. де Сент-Екзюпері “Маленький принц” у перекладі А. Перепаді, портрет А. де Сент-Екзюпері.

Перебіг уроку

I. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

– Слово вчителя

1940 р., перебуваючи у військовій частині, Сент-Екзюпері часто малював на аркуші хлопчика – іноді з крилами, іноді верхи на хмарі. Згодом крила замінив довгий шарф (саме такий, до речі, носив сам Антуан), а хмарка перетворилася на астероїд В-612. Так виник образ маленького принца. А малюнки Сент-Екзюпері стали невід’‎ємною частиною знаменитої казки.

За даними інтернет-сайтів, твір Сент-Екзюпері “Маленький принц” входить до десятка книжок, що їх найчастіше читають у світі. Казку було перекладено 200 мовами, її вивчають у школах багатьох країн, за її мотивами знімають фільми, ставлять мюзикли.

Сьогодні ми познайомимося з героями цієї зворушливої історії та спробуємо розгадати секрет її привабливості.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

– Бесіда

1. Яке враження на вас справив твір “Маленький принц”? Чим вам сподобався головний герой казки?

2. За яких обставин оповідач познайомився з маленьким принцом? Коли він згадує про зустріч із малюком?

3. Як ви вважаєте, чому в казці немає опису зовнішності маленького принца?

4. Із яким проханням принц звернувся до оповідача відразу після знайомства? Як це характеризує героя?

5. Що оповідач дізнався про планету маленького принца?

6. Як на планеті маленького принца опинилася квітка? Яка вона за характером?

7. Як принц ставився до примх гордовитої красуні?

8. Прочитайте зізнання маленького принца наприкінці VIII розділу. Як ви розумієте слова малюка? Як вони його характеризують?

9. Чому маленький принц вирушив у подорож?

– Інсценізація

Учні, що виконували індивідуальне завдання, представляють інсценізацію епізоду прощання маленького принца з квіткою.

Клас ділиться враженнями від побаченого, оцінює гру учнів-акторів.

– Бесіда

1. Про що маленький принц довідався під час космічної подорожі?

2. Чого герой навчився на Землі?

3. Що змусило героя залишити Землю?

4. Які почуття у вас викликав опис останніх хвилин життя хлопчика?

– Виконання завдання (робота в парах)

1. Складіть план характеристики образу маленького принца.

Одна пара представляє план, клас корегує його, виробляє єдиний план характеристики героя. Учитель записує його на дошці.

ПЛАН

1. Приблизний вік героя.

2. Місце його мешкання.

3. Заняття маленького принца.

4. Риси вдачі героя.

5. Погляди героя на світ і стосунки з іншими.

2. Виконайте письмову характеристику героя за планом.

2-3 пари учнів представляють свої плани. Клас доповнює їхні відповіді.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

– Постановка проблемних питань

1. У чому можна взяти приклад з маленького принца? Чого навчитись у героя?

2. Про що ви запитали б маленького принца, якби зустріли його на Землі?

3. Як ви вважаєте, чим образ хлопчика приваблює читачів усього світу, чим зворушує?

– Словесне малювання

Сент-Екзюпері зобразив свого героя схематично: з жовтим шарфом та копицею білявого волосся. А яким його б намалювали ви? Створіть словесний портрет хлопчика.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Дібрати заголовки до розділів казки “Маленький принц”, у яких ідеться про подорож хлопчика на астероїди.

Намалювати маленького принца (за бажанням).

<


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

ЗНАЙОМСТВО З ГОЛОВНИМ ГЕРОЄМ КАЗКИ-ПРИТЧІ А. ДЕ СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ “МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ” – ЛІТЕРАТУРА XX-XXI СТ