Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС
Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання.
Обладнання: підручник, робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми й мети уроку
– Наближається улюблена пора всіх учнів – канікули. Чим, на вашу думку, можна зайнятися в цей час?
– Сьогодні я розкрию вам ще один секрет, як цікаво і корисно провести вільний час. Наприклад, можна прочитати нову захопливу пригодницьку історію. Про кого? Дізнаєтеся згодом. На уроці ми розпочнемо читати казку, а про інші пригоди маленьких героїв ви зможете дізнатися на канікулах, дочитавши повість до кінця.
III. Ознайомлення з творчістю Енн Хогарт
1. Розповідь вчителя про автора (за матеріалом підручника)
2. Робота в зошитах
>> Тест “Перевір себе”
1) Енн Хогарт була…:
А) письменницею;
Б) акторкою;
В) музикантом.
2) Мафін – це…:
А) віслюк;
Б) ведмедик;
В) кошеня.
3) Діти полюбили Мафіна і його друзів, бо вони були…
А) задерикуваті;
Б) дружні;
В) співчутливі.
4) Енн Хогарт жила в(у)…:
А) Данії;
Б) Швеції;
В) Англії.
IV. Робота над І розділом твору “Мафін шукає скарб”
1. Читання тексту вголос вчителем, окремими учнями з одночасним тлумаченням незрозумілих слів
2. Відповіді на запитання після тексту
3. Продовження роботи в зошитах
V. Робота над II розділом твору “Мафін і чарівний гребінець”
1. Читання вголос ланцюжком (до слів “Увесь день Мафін розважався”)
2. Самостійне читання учнями (напівголосно)
3. Робота за питаннями після тексту
4. Вибіркове читання
– Які бажання загадував Мафін?
5. Завдання для уважних діток
>> Гра “Запитання-відповідь”
– Поставте такі запитання, яких ще не було, пригадайте, про що ми не сказали.
6. Продовження роботи в зошитах
VI. Завдання на канікули
– Чи сподобалися вам пригоди маленького віслючка?
– Кому цікаво, що далі трапилось із Мафіном?
– Подивіться у підручнику, скільки ще розділів містить твір.
– Як вони називаються?
– Отже, нові пригоди Мафіна на вас чекають на канікулах. Спершу прочитайте розділ, потім спробуйте дати відповіді на запитання, якщо будуть незрозумілі слова – попросіть допомоги у батьків. Спробуйте виконати цікаві завдання після твору. А ще прочитайте цікаву інформацію про віслюків. Якщо у когось є енциклопедії, пошукайте там відомості про цих чудових тварин, щоб розповісти нам.
На першому уроці після канікул ви поділитесь своїми враженнями від прочитаних пригод.
VII. Підсумок уроку
– З яким новим автором ви познайомились сьогодні?
– У якій країні він проживав?
– Який твір написала Енн Хогарт?
– Хто є героями її твору?
– Чи сподобався вам головний герой? Чим саме?
– На канікулах ви, читаючи твір далі, продовжите цікаві пригоди разом із Мафіном.
>> Перевірка прочитаного (на 1-му уроці після канікул)
– Який розділ вам сподобався найбільше? Чому?
>> Робота в зошитах
– Як ви зрозуміли вислови: зупинилися як укопані, не повірив своїм вухам, далі свого носа нічого не побачиш?
– Що цікавого ви дізналися про віслюків?
– Які прислів’я склали люди про цих тварин? Як ви їх розумієте?
– Чи цікаво ви провели час, читаючи про пригоди Мафіна та його друзів?
Related posts:
- Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати допитливість. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку – Наближається чудова, улюблена пора […]...
- Повість-казка. Сельма Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився. Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Казок чимало є на світі […]...
- Повість-казка. Клайв Стейплз Льюїс “Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати уявлення учням про повість-казку, про її відмінність від літературних кізок; сформувати первинні уявлення про особистість видатного англійського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; портрет письменника; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Повість-казка. Джоель Чендлер Харріс “Братець Лис і братець Кролик” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного американського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; розвивати почуття гумору. Обладнання: мапа світу; портрет Джоеля Чендлера Харріса; ілюстрації до казки; сценічні маски; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми уроку – […]...
- Повість-казка. Джеймс Метью Баррі “Пітер Пен і Венді” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з особистістю американського письменника – основоположника американської літературної казки; зацікавити учнів його творчістю, змістом казки; вчити зіставляти епізоди тексту з ілюстраціями, знаходити зачин, основну частину, кінцівку тексту; виховувати уважність. Обладнання: мапа світу; портрет Л. Ф. Баума; тести; картки для перевірки знань; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- КАНІКУЛИ – ЮНИЙ ДРУЖЕ! – Повість-казка – ТВОРИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ – У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ Література народів світу – це міфи, казки, легенди, притчі, оповідання, казкові оповідки, повісті, повісті-казки. Написані вони мовою народу, який їх створив. Ми ж їх читаємо в перекладі, дізнаємося про культуру, природу, людські цінності різних країн, визначаємо особливе, що є спільним з нашим сприйманням світу або відмінним від нього. ТВОРИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ Повість-казка ЮНИЙ ДРУЖЕ! Перегорни […]...
- КАНІКУЛИ! КАНІКУЛИ! БАЙДИКУВАТИ НІКОЛИ! А. КОСТЕЦЬКИЙ “КАНІКУЛИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, спостережливість, вміння зв’язно відповідати на запитання; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Дзижчить над жимолостю жук. Важкенький на жуку кожух. 2) Робота над чистомовкою. Рі-рі-рі – що […]...
- Повість-казка. Туве Янсон. “Маленькі Мумі-тролі і велика повінь” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою фінської казкарки і художниці Туве Янсон; вчити самостійно знаходити в тексті слова, яких автор вживає для характеристики й опису персонажів; учити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати навички виразного читання з використанням відповідної інтонації, тону і темпу; вчити ділити текст на частини і добирати до них заголовки; формувати в учнів […]...
- Повість-казка. Отфрід Пройслер “Мала Баба Яга” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою німецького письменника; вчити називати основні ознаки казки-повісті як жанру; зацікавити змістом казки, вчити сприймати великі за обсягом тексти цілісно; привертати увагу до засобів творення образу; розширювати словниковий запас учнів; розвивати навички виразного читання, пам’ять, кмітливість, логічне мислення, уяву, вміння обгрунтовувати свої думки; стверджувати ідеї перемоги добра над злом. Обладнання: мапа […]...
- Повість-казка. Джон Рональд Руел Толкієн (Толкін) “Гобіт” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою “Гобіт” англійського письменника Джона Рональда Руел Толкієна; вчити самостійно знаходити в тексті слова, яких автор вживає для характеристики й опису персонажів; учити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати навички виразного читання з використанням відповідної інтонації, тону і темпу; утверджувати добро і справедливість. Обладнання: мапа Європи; підручник; робочий зошит; малюнок на […]...
- Повість-казка. Крістіна Нестлінгер “Конрад, або Дитина з бляшанки” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю австрійської письменниці-казкарки Крістіни Нестлінгер; викликати інтерес до її творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички виразного читання, вміння зіставляти народні та літературні казки; формувати в учнів відповідальність за свої вчинки, вміння давати самооцінку; виховувати повагу до батьків, бажання прийти на допомогу, коли її хтось потребує. Обладнання: мапа Європи; […]...
- Літературна казка. Василь Жуковський “Казка про Івана-царевича та сірого вовка” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з російською літературною казкою; проаналізувати чарівні перетворення, що відбуваються у казці; ознайомити з віршованою інтерпретацією фольклорних мотивів; вчити дітей утверджувати добро і справедливість над злом, жорстокістю; формувати навички виразного читання віршованого тексту; виховувати доброзичливість, співчуття у ставленні до інших. Обладнання: мапа Європи; малюнки до російських казок; картки для розвитку навичок швидкочитання; підручник; […]...
- Літературна казка. Мійоко Мацутані “Песик Сіро”. Узагальнення знань за розділом “Літературна казка” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з літературною казкою японської письменниці; показати на основі прочитаної казки, що добро, людська праця, чесність, вдячність, вірність завжди у людей в пошані, а такі риси, як зажерливість, бажання легкої наживи, зневажають; узагальнити та систематизувати знання, здобуті під час вивчення теми “Літературна казка”; заохочувати учнів до читання європейських літературних казок; розвивати навички усного […]...
- Літературна казка. Джеймс Крюс “Мій прадідусь, герой і я” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою Д. Крюса; удосконалювати навички правильного і виразного читання, літературного аналізу твору, вміння самостійно працювати; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати повагу до старших; зацікавити дітей творами літератури. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Вправи на розвиток мовної […]...
- Літературна казка. О. Пушкін, його казки – ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА – I семестр Мета: ознайомити з поняттям “літературна казка”, з О. Пушкіним – видатним російським поетом, шанувальником народної казки; розвивати навички виразного читання й переказу казок, розширювати кругозір учнів, уміння давати оцінку явищам людського життя, вчинкам людей; виховувати естетичний смак, любов до художньої літератури. Обладнання: портрети О. Пушкіна, збірки його казок, ілюстрації до них. Теорія літератури: літературна казка, […]...
- Літературна казка. Сільвіо Д’Арцо “Пінгвінятко без фрака” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з італійською літературною казкою; проаналізувати чарівні перетворення, що відбуваються у казці; вчити визначати послідовність подій, висловлювати свою думку щодо прочитаного; розвивати навички виразного читання і стислого переказу казки; на прикладі героя казки показати дітям, що своїм розумом, наполегливою працею можна досягти здійснення заповітної мри. Обладнання: мапа Європи; роздавальний матеріал до ігор “Дешифрувальник”, […]...
- Літературна казка. Онеліо Хорхе Кардосо “Як краб навчився літати” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити дітей з кубинським письменником Онеліо Хорхе Кардосо та його казкою; вчити висловлювати ставлення до прочитаного; виховувати любов і повагу до людей праці; спонукати учнів йти за своєю мрією. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання 1. Бесіда – Розкажіть, як […]...
- Літературна казка. Антоній Погорєльський “Чорна курка, або Підземні жителі” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити із літературною казкою А. Погорєльського; розвивати вміння висловлювати міркування щодо прочитаного, виявляти толерантність, повагу до однолітків під час діалогу; виховувати бажання бути працьовитою, чесною, відповідальною, вірною своєму слову людиною. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит; аудіо-запис пісні. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Мотивація […]...
- ПОВІСТЬ-КАЗКА. ВІКТОР БЛИЗНЕЦЬ. ЗЕМЛЯ СВІТЛЯЧКІВ (Уривки) – Твори з науковою інформацією – У КРАЇНІ ЗНАНЬ Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Віктора Близнеця, з його повістю-казкою “Земля світлячків”; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати мовну спостережливість і зв’язне мовлення, творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ В небі завжди сонце світить ясно, А в душі немає пустоти. Світ тобі всміхається прекрасний, […]...
- Літературна казка. Елінор Фарджон “Два брати” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою Е. Фарджон; розвивати вміння визначити тему й основну думку твору, розуміти основний смисл описаних фактів, подій, висловлювати міркування щодо прочитаного, складати зв’язні усні анотації про зміст твору; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до рідних людей. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК. КАНІКУЛИ (Анатолій Костецький) – Твори зарубіжних письменників – У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ Мета: систематизувати знання учнів, здобуті протягом року; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; формувати вміння сприймати зміст вірша, образність мови; розвивати образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Прочитай виразно! Мати просить в Саші: “Син! Ти сходи у магазин! Купиш сир, ситро, сирок, […]...
- Літературна казка. Ернст Теодор Амадей Гофман “Лускунчик і Мишачий король” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою Е. Т. А. Гофмана; вчити самостійно розрізняти, визначати, обгрунтовувати жанрові ознаки літературних творів, складати невелику усну розповідь про життєвий шлях письменника, висловлювати особисті міркування щодо прочитаного; виховувати уважність. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань >> Дидактична […]...
- Літературна казка. Вільгельм Гауф “Карлик Ніс” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою “Карлик Ніс” німецького казкаря Вільгельма Гауфа; показати історію боротьби зі злими чаклунськими силами; закріплювати знання учнів про основні ознаки чарівної літературної казки; удосконалювати вміння визначати частини казки, виразно читати й переказувати казку; збагачувати словниковий запас; виховувати в дітей віру в перемогу добра над злом. Обладнання: мапа Європи; портрет Вільгельма Гауфа; […]...
- Народна казка. “Як гукнеш, так і відгукнеться” (ефіопська казка) – СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з ефіопською казкою; вчити пояснювати й обгрунтовувати вчинки героїв та їх мотиви; з’ясовувати своє та авторське ставлення до них; розуміти зміст прислів’їв та приказок, пояснювати, у якій життєвій ситуації доцільно вживати кожне з них; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; картки для словникової роботи; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний […]...
- ПОВІСТЬ-КАЗКА. ЛЬЮЇС КЕРРОЛЛ. АЛІСА В КРАЇНІ ЧУДЕС (Частина І. У кролячій норі) – Твори зарубіжних письменників – У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом англійського письменника Льюїса Керролла, з його повістю-казкою “Аліса в Країні Чудес”; удосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитані твори, формувати оцінні судження; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Дзвоник вже сигнал нам дав: Працювати […]...
- Ніколай Антонов “Казка про житнє зеренце” – ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА – урок 4 – 2 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям та творчістю відомого болгарського поета Ніколая Антонова; розвивати та удосконалювати навички виразного читання; вчити засуджувати нерозумні рішення; виховувати стриманість, любов до праці. Обладнання: портрет Н. Антонов; малюнки горобців; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Емоційне налаштування на урок Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, Руку гарно піднімати, На занятті […]...
- ДРУЗІ БУВАЮТЬ РІЗНІ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Анатолій Костецький “Спішу додому”. Мета. Формувати уміння аналізувати віршовані твори; вчити учнів любити тварин; розвивати зв’язне мовлення, уяву і фантазію. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення читацьких навичок. 1. Вправа на формування уміння уточнювати і розширювати висловлювання. Гра “Закінчіть речення”. Учитель починає речення, а школярі його закінчують. Передбачається, що може бути декілька варіантів […]...
- Галина Малик. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії. Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета: ознайомити із життям і творчістю письменниці; допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст казки; розвивати навички виразного читання, переказу твору та його аналізу щодо використаних художніх засобів, творчу уяву, самостійність мислення; виховувати щирість, наполегливість у досягненні поставленої мети. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, збірки її творів, кросворд. Епіграф до уроку: […]...
- ПОВІСТЬ. РІДНИЙ КРАЙ – ЗЕМНИЙ РАЙ. МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ ГУСИ-ЛЕБЕДІ ЛЕТЯТЬ – Урок 2 – Повість – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з уривками з повісті Михайла Стельмаха “Гуси-лебеді летять”; удосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити характеризувати дійових осіб, оцінювати їхні вчинки; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель читає вірш. Як приємно, друзі, що у нашій мові є слова чудові: […]...
- ГАЛИНА МАЛИК. “НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” – ПОВІСТЬ-КАЗКА СУЧАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ПИСЬМЕННИЦІ – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці, зацікавити її творчістю; ознайомити із сучасною українською дитячою літературою; – розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, вміння самостійно характеризувати героїв твору, давати оцінку їхній поведінці та вчинкам; – підтримувати стійкий інтерес до художнього слова, прищеплювати любов до читання. ТИП уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: портрет […]...
- Народна казка. “Сторож савани” (кенійська казка) – СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ – 4 КЛАС Мета: ознайомити дітей з народними казками; на матеріалі творів переконувати в тому, що бажання щастя та прагнення волі, мрії про краще життя в усіх народів схожі; виховувати любов до праці, допитливість, доброту і щирість. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань – […]...
- Поділ тексту на абзаци. Українська народна казка “Про правду і кривду”. Особливості побудови народних казок. – Казка як текст (висловлювання) – Текст, його ознаки. Тема й головна думка тексту Мета: поглибити знання про текст, отримані в початковій школі, його тематичну, логічну та структурну єдність; ознайомити учнів з поняттям “казка”, особливостями народних казок, удосконалювати навички слухання та виразного читання; розвивати уміння порівнювати, узагальнювати, творчу фантазію, уяву; виховувати почуття прекрасного, інтерес до казок, прагнення робити добро. Комунікативний компонент: розвиток умінь аудіювання, виразного читання, створення власних висловлювань […]...
- Повість Місце для дракона Юрія Винничука – казка про сучасний світ, у якому й досі живуть драконячі закони – Зразок творчої роботи з української літератури 8 клас – 2017 рік Нещодавно на уроці української літератури ми познайомилися з повістю – казкою Юрія Винничука “Місце для дракона”. Я люблю читати твори такого жанру, бо в них на прикладі вигаданих ситуацій письменник пропонує читачам розбиратися в стосунках людей, учитися відрізняти погане від хорошого, оцінювати вчинки персонажів. Сюжети таких творів найчастіше розвиваються в двох вимірах – реальному і […]...
- Ярослав Стельмах. Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера. Таємничі, веселі й незвичайні події в повісті, передані образним словом – Урок 2 Мета: навчати учнів переказувати найцікавіші епізоди повісті; розвивати навички аналізу змісту твору, поведінки героїв повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять, спостережливість, творчу уяву школярів; виховувати почуття любові до краси рідного краю, до книги. Тип уроку: урок практичного застосування знань. Засоби навчання: підручник, портрет Я. Стельмаха, ілюстрації до твору, роздавальні матеріали. Епіграф до […]...
- “Вчений кіт” (італійська народна казка) – ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗОК НАРОДІВ ЄВРОПИ – 2 КЛАС Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки [зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв’язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Італії; зашифрований лабіринт; прислів’я; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ […]...
- ПОВІСТЬ. РІДНИЙ КРАЙ – ЗЕМНИЙ РАЙ. МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ ГУСИ-ЛЕБЕДІ ЛЕТЯТЬ – Повість – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: ознайомити учнів з новим літературним жанром – повістю; розширювати знання учнів про творчість Михайла Стельмаха; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане, узагальнювати, осмислювати набуті знання; виховувати почуття любові до прекрасного, до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (додаток) 1. Робота над скоромовкою Зшив торбинку кенгуру На маленьку […]...
- Вожена Нємцова “Володар часу” (чеська казка) – НЕ СТОМЛЮЙСЯ РОБИТИ ДОБРО – 2 КЛАС Мета: формувати в учнів уявлення про особистість чеської письменниці Божени Нємцової; вдосконалювати вміння виділяти у творі головну думку, характеризувати дійових осіб; розвивати навички виразного читання, вміння обгрунтовувати власну думку, усвідомлювати правильну поведінку людини у взаєминах з природою; виховувати уважність. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Чехії; уявна клавіатура; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних […]...
- Енід Мері Блайтон “Знамените каченя Тім” (англійська казка) – НЕ СТОМЛЮЙСЯ РОБИТИ ДОБРО – 2 КЛАС Мета: розширити широкий спектр творчої діяльності англійської письменниці Е. М. Блайтон; створити сприятливі умови для роботи над змістом, аналізом і засвоєнням прочитаного за допомогою різноманітних форм, методів і видів роботи; удосконалювати навички швидкого, свідомого, правильного, виразного читання; розкрити характер і вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до дитячої книги, почуття відданості в дружбі. […]...
- Фольклорні балади про Робін Гуда (за вибором учителя). Легенди про шляхетного розбійника Робін Гуда – втілення мрій англійського народу про захисника. Історичне тло балад. Багатогранність образу Робін Гуда, його друзі та вороги – ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ Й БАЛАДИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ – I семестр Мета: познайомити з англійськими народними баладами про шляхетного розбійника Робін Гуда – втіленням мрій англійського народу про захисника; розкрити риси характеру Робін Гуда: сміливість, шляхетність, кмітливість, щирість, велике почуття справедливості; робота над виразним читанням балади; сформулювати разом з учнями визначення жанру балади; вдосконалювати вміння учнів аналізувати художній текст, наводячи приклади, що підтверджують думку; виховувати культуру […]...
- Казки народів Євразії. “Кентен і муха” (бельгійська казка) – СКАРБНИЦЯ МУДРОСТІ Й КРАСИ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів із соціально-побутовими казками народів Європи; закріпити знання ознак чарівної казки; удосконалювати вміння визначати частини казки – зачин, основну частину, кінцівку, визначати послідовність подій твору, виразно читати казку; розширювати словниковий запас; розвивати кмітливість, логічне мислення, уяву; виховувати почуття вдячності за зроблене добро; формувати позитивне ставлення до казок народів Євразії. Обладнання: мапа Європи; підручник; […]...