КАНІКУЛИ! КАНІКУЛИ! БАЙДИКУВАТИ НІКОЛИ! А. КОСТЕЦЬКИЙ “КАНІКУЛИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, спостережливість, вміння зв’язно відповідати на запитання; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Дзижчить над жимолостю жук.

Важкенький на жуку кожух.

2) Робота над чистомовкою.

Рі-рі-рі – що ти бачиш угорі?

Рю-рю-рю – бачу ясную зорю.

Рі-рі-рі – ще що бачиш угорі?

Ря-ря-ря – небо синє, як моря.

Рі-рі-рі – ще що бачиш угорі?

Ри-ри-ри – там літають комари.

Ра-ра-ра – з комарами мошкара.

Ра-ра-ра – розбігаймось до утра!

2. Читання текстів: Л. Савчук “Літо, літечко”, “Ходить червень”, Б. Вовк “Любе літечко”

3. Робота над загадкою

– Теплий, довгий-довгий день,

Повна миска черешень,

Достигає жовтий колос,

Демонструє коник голос,

І суничка дозріває.

То ж коли це все буває? (Улітку)

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 110)

1. Вступне слово вчителя

– Ось незабаром настане літечко. Які місяці має літо?

– Які відчуття, спогади викликає у вас літо? (Розглядання малюнка в підручнику на с. 110.)

– Літо користується чи не найбільшою любов’ю як у дітей, так і в дорослих. Це не тільки час відпочинку, але й наймальовничіша пора року. Літо приваблює нас своїм теплом. Природа тягнеться назустріч йому.

Як гарно влітку в лісі, в лузі! Улітку ви будете відпочивати серед краси природи рідної землі, тож запам’ятайте, що красою землі треба милуватися, а не “ображати” її.

Прислухаємося до ароматів літа. Чим пахне ця пора року? Які запахи літа подобаються вам найбільше?

– Як ви вважаєте, чому літо називають “смачним”? Які літні “дарунки” подобаються вам?

Як гарно літом на городі! На грядках достигають овочі. Давайте виполемо бур’ян, і город стане чистим і красивим. Опісля понюхайте руки. Вони пахнутимуть землею і зіллям. Це також запах літа!

Чи знаєте ви, що таке “канікули”?

У буквальному перекладі це слово означає “собачки” (з латини “каніс” – собака).

Найяскравішу зірку сузір’я великого пса називали “Канікулою”. Ця зірка з’являлася щорічно на небі в липні, в середині літа. У цей період було спекотно, тому студентів і школярів звільняли від занять, а дні на честь цієї зірки почали називати канікулярними, канікулами.

Спочатку канікулами називали лише літній відпочинок, а потім почали називати й інші перерви у навчанні.

Сьогодні ми прочитаємо вірш про канікули, який написав письменник Анатолій Костецький.

Народився Анатолій Костецький 6 грудня 1948 року у родині вчителів. Як пізніше сам згадував з гумором, дитинство його було “важким”: вчителі були і вдома, і в школі.

2. Опрацювання вірша А. Костецького “Канікули”

– От і закінчується навчальний рік. Попереду – ваші перші літні канікули. Прочитайте вірш. Голосом передайте радість і веселий настрій.

Робота в парах

– Який настрій у вас напередодні канікул?

– Де плануєте разом з батьками відпочивати?

– Де найкраще відпочивати влітку?

– Як будете ставитися до природи рідного краю?

– Складіть розповідь про те, як ви мрієте провести літні канікули, що плануєте зробити.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на уроці?

– Що найбільше сподобалося?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

КАНІКУЛИ! КАНІКУЛИ! БАЙДИКУВАТИ НІКОЛИ! А. КОСТЕЦЬКИЙ “КАНІКУЛИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД