Повість-казка. Сельма Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС

Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився.

Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Казок чимало є на світі –

І веселих, і сумних.

Хіба зможемо прожити

Ми без них?

II. Повідомлення теми й мети уроку

– Чи любите ви казки?

– Які казки ви знаєте?

– Згадайте, хто з українських письменників складав казки.

– Яких зарубіжних казкарів ви знаєте?

– Сьогодні ми ознайомимось з творчістю Сельми Лагерлеф та опрацюємо її казку “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми”.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя про творчість С. Лагерлеф (за матеріалами підручника)

2. Виразне читання казки вчителем

3. Словникова робота

– Прочитайте слова правильно і швидко “луною” (за потреби пояснити значення слів).

Цибатий, збитошник, злостивий, куняти, незчувся, скриня, брязнув.

Учитель на мапі показує Швецію, демонструє ілюстрації з природою цієї країни, малюнки згаданих у творі тварин і птахів.

– Що незвичного трапилося з хлопчиком? З ким він зустрічався?

4. Читання твору учнями мовчки

5. Повторне читання казки “ланцюжком” (частина перша)

– Яким був Нільс? Знайти у творі опис.

– Яку вдачу мав Нільс? Що непокоїло батьків хлопчика?

– Які почуття охопили Нільса, коли він побачив гнома? Що свідчить про його жорстокість і непорядність?

У відповіді використовуйте текст твору.

6. Робота над другою частиною казки

>> Вправи на розвиток швидкості читання. Гра “Хто швидше?”

– Прочитайте другу частину казки і з’ясуйте, скільки разів у ній зустрічається слово Нільс.

– Знайдіть те місце у казці, яке видалося вам дивним. Зачитайте уривок

7. Складання плану казки. Стислий переказ за планом

IV. Узагальнення й систематизація знань

– Який епізод казки запам’ятався найбільше?

– Висловте своє ставлення до прочитаного. Що саме сподобалося в казці? Чому? Що не сподобалось?

– Чого вчить ця казка?

V. Підсумок уроку

– Як ви ставитеся до вчинків Нільса?

– Як на його місці вчинили б ви?

– Що нового відкрили для себе?

VI. Домашнє завдання

– Придумайте продовження казки і прочитайте частину “Верхи на гусакові”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Повість-казка. Сельма Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС