ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗА РОЗДІЛОМ “НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ” – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр

Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Ой був собі коточок,

Украв собі клубочок.

Та й сховався у куточок.

2. Гра “Розшифруй”

(Пісня – душа народу.)

3. Гра “Складаночка”

Із літер слова колискова скласти слова (колос, слово, сова, соло, коло, колиска, слива, олива та ін.).

4. Робота над чистомовкою

Зу-зу-зу – боюся грозу.

Зю-зю-зю – намажуся маззю.

На-на-на – тепла весна.

Ня-ня-ня – купали коня.

Ра-ра-ра – висока гора.

Ря-ря-ря – вранішня зоря.

Ца-ца-ца – смачна піцца.

Ця-ця-ця – лагідна киця.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс на кращу складену лічилку.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання.

V. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Відгадай твір та його жанр”

– Які різновиди усної народної творчості ви знаєте?

– Відгадайте твір та зазначте жанр.

– Танцюй, танцюй, козуненько,

Ніженьками туп-туп! (“Два півники”. Народна дитяча пісенька)

– Ніс Гриць пиріг через поріг,

Став на горіх, упав на поріг. (Скоромовка)

– 3 добрим дружись,

А лихих стережись. (Прислів’я)

– Сидить Марушка в семи кожушках,

Хто її роздягає, той сльози проливає. (Загадка)

– Десь тут була подоляночка,

Десь тут була молодесенька… (Пісня-гра)

– Іди, іди, дощику,

Зварю тобі борщику! (Пісня-закличка)

– Зайчику, зайчику,

Де ти бував? (Пісня-забавлянка)

2. Робота в групах

Групи отримують малюнки ромашки, лисички, соняшника, котика, зайчика, дзвоника. Кожна група складає і зачитує загадку.

Фізкультхвилинка

3. Гра “З’ясуй і доведи”

– Визначте серед речень загадку та прислів’я. Доведіть свою думку.

– Книга вчить, як на світі жить.

– Усіх я розуму учу, а сама завжди мовчу.

4. Робота за підручником (с. 20)

Учні зачитують завдання, відповідають на запитання.

5. Конкурс на кращого скоромовника

Їхала Хима до Максима

Візком-тарадайкою;

Тарадайка торохкоче,

Сива кобила везти не хоче.

Тарадайка – легкий двоколісний візок.

Перепілка – гарна птиця,

Та хлоп’ят вона боїться,

Бо хлоп’ята беруть гілку

І лякають перепілку.

Не потрібно так лякать,

В неї п’ять перепелят.

6. Гра “Згадай прислів’я”

Учитель читає прислів’я, учні закінчують його, пояснюючи зміст.

– Хто спішить, той людей… (смішить).

– Не гордись, що великий, бо є ще… (більші).

– Високо літаєш, та низько… (сядеш).

– Не великий пан, перелізеш і… (сам).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Метод “Мікрофон”

– Що вам сподобалося на уроці?

– Про що ви дізналися?

– Який висновок для себе зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання (с. 20).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗА РОЗДІЛОМ “НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ” – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр