СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА) – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр

Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров’я; виховувати повагу до надбань українського народу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс на кращого розповідача закличок.

III. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Читайте виразно, не поспішайте!

Зголоднів великий палець:

– От коли б дістати смалець! –

Вказівний за ним зітхає:

– Смалець що! Крупи немає. –

А середній мовить тихо:

– Що крупа! Без хліба лихо. –

Підмізинний ледь не плаче:

– Отаке життя ледаче! –

А мізинець:

– Годі, братця,

До роботи треба браться.

Т. Коломієць

2. Будьте уважними!

– 3 и я плаваю у морі,

Зі – мишей ловлю в коморі. (Кит – кіт)

– Люблять нас усі збирати,

Після дощику в ліску.

А як букву г відняти,-

Будем плавати в ставку. (Гриби – риби)

– Я дерево вічнозелене,

Росту майже всюди.

Перестав мої склади –

Давати воду буду. (Сосна – насос)

– Він у бурю, в хуртовину

Виростає біля тину.

Коли ж з на н змінити, –

Можна в ньому буде жити. (Замет – намет)

– На неї птах сідає,

Вона його гойдає.

А г на б змініть –

Звірятком стане вмить. (Гілка – білка)

– Коли я з д – росту на гілці,

Коли ж із т – пливу по річці. (Плід – пліт)

3. Робота над лічилкою

Бджілки в поле полетіли,

На пахучі квіти сіли,

Стали в вулик мед нести.

Ми гуляєм – ти лови!

– Де і навіщо ми використовуємо лічилки?

Фізкультхвилинка

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– У які ігри ви любите грати?

– Змалечку через ігри і забави маленька людина входила у життя. Через них вона дорослішала, набувала практичного досвіду. У численних народних іграх українських дітлахів відобразилося все: історія народу, його світогляд, традиції та деталі побуту. Як ви вважаєте, гра – це пустощі?

Це своєрідне мистецтво. В іграх передається характер народу, виховуються дружні стосунки, чесність, повага, спритність, кмітливість. У грі змагаються, пізнають одне одного. Гра дає радість, бадьорить дітей. Рухатися, бігати, гратися означає жити. Народна мудрість говорить: “Як дитина бігає і грається, так їй і здоров’я усміхається!” Народ свято береже свою мову, пісню і, звісно ж, гру.

– Прочитайте запис на дошці.

Хочеш бути красивим – грайся!

Хочеш бути щасливим – грайся!

Хочеш бути здоровим – грайся!

V. ОПРАЦЮВАННЯ ДИТЯЧОЇ НАРОДНОЇ ГРИ “ПОДОЛЯНОЧКА” (с. 11)

1. Гра “Рибки”. Читання змісту гри мовчки

2. Аналіз змісту гри з елементами вибіркового читання

– Які слова промовляють у грі?

– Що має робити дівчинка-подоляночка під час гри?

– Розкажіть про це за малюнком, використовуючи виділені слова.

– Уявіть себе подоляночкою. Розіграйте її поведінку.

– Знайдіть у слові подоляночка ім’я дівчинки.

– Знайдіть пестливі слова в тексті пісні-гри.

– Яке порівняння вжито в тексті?

3. Інсценізація гри у класі

– Оберімо ведучого за допомогою лічилки.

Еники, беники, їли вареники,

Еники, беники – квас,

Вийшов старенький Тарас.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися про ігри?

– Яку народну гру розучили в класі?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Пограти в гру “Подоляночка” з друзями.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА) – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр