ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА (ПРОДОВЖЕННЯ) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр
Мета: учити глибоко відчувати казку, її героїв, засуджувати хитрість, підступність, боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння читати за особами, переказувати; виховувати любов до народної творчості.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Дихальна вправа
Для контролю глибокого, але короткого дихання під час вимовляння коротких складів чи слів: секундний видих-вдих на “раз” – пауза, “два” – видих під час вимови складів і слів, надрукованих на дошці.
Ба-ран, ба-ра-нець, ба-ран-чик, ца-пик, вов-чик.
2. Вправа “Голосно – тихо” [вправляння у зміні сили гонку і темпу вимовляння)
Підіймати указку вгору – діти промовляють слова скоромовки голосно, з поступовим підсиленням. Поволі опускати указку – говорять зі зниженням сили голосу.
Наварили смакоти –
Будем їсти я і ти.
А со-рро-ки
І во-рро-ни
Будуть їсти макарони!
3. Робота над чистомовкою
Ма-ма-ма – холодна зима.
Му-му-му – молока кому?
Мо-мо-мо – до школи йдемо.
Ми-ми-ми – нові килими.
Мі-мі-мі – веселій кумі.
Ме-ме-ме – хто книжку візьме?
Ам-ам-ам – нікому не дам.
Ом-ом-ом – помиємо з милом.
Ем-ем-ем – туди не підем.
Ум-ум-ум – у класі шум.
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс “Хто краще перекаже казку?”
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Що починається такими словами: “Жили собі дід та баба…”, “Були собі…”? (Казки)
– Які ще зачини пам’ятаєте в казках?
– Які казки є найдавнішими?
– Сьогодні ми продовжимо читати казку “Лисичка-сестричка”.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вступна бесіда
– За нібито вкрадене ягня хитра лисичка випросила в хазяїна невістку. Однак дорогою з’ясувалося, що в мішку сидів…
– Як ви вважаєте, хто б це міг бути?
Вправа “Мікрофон”
Учні висловлюють свої припущення.
Фізкультхвилинка
Ноги ширше, руки в боки –
Ліс зійшов в короткі строки.
Вітру лісу не зламати.
Для звірят ліс – їжа й хата.
Гілля-руки підняли,
Сонцю шану віддали.
А земельці – поклонились.
Гіллям долу нахилились.
2. Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання кінцівки казки (с. 40-41)
– Хто сидів у мішку?
3. Словникова робота
Читання слів “буксиром” за вчителем: ушечки, собачища, кожушини, розсердився, хвостище-помелище.
4. Читання казки учнями “ланцюжком”
5. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
– Куди втекла лисичка?
– Де сидів собака?
– Чому він не вліз в нору?
– З ким затіяла лисичка розмову?
– Як вона зверталася до вух, очей, ніг?
– Чому розсердився хвіст?
– Що зробила лисиця з хвостом?
– Поділіть казку на дві частини.
– Придумайте назви до частин.
– Порівняйте, із чого почала лисичка обмін і чим завершила.
– Чим частина твору, у якій описано обмін, подібна до казки “Горобець та билина”, а чим – відрізняється?
– Чи подобаються вам учинки лисиці?
– Як ви їх оцінюєте?
– Чи відповідає змісту казки приказка “Міняв тихо – виміняв лихо”? Поясніть свою відповідь.
6. Гра “Що обіцяла лисичка?”
Ушечкам… (сережки).
Оченькам… (окуляри).
Ніженькам… (черевички).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Яку казку читали на сьогоднішньому уроці?
– Хто є головним персонажем цієї казки?
– Назвіть інших персонажів казки.
– Чого вчить нас ця казка?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати зміст другої частини.
Related posts:
- СКРИНЬКА УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ КАЗОК. ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: учити учнів свідомо і виразно читати казки; розвивати вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; оцінювати вчинки героїв; виховувати чесність, порядність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Бук бундючивсь перед дубом, Тряс над дубом бурим чубом. Дуб пригнув до чуба бука – Буде букові наука. 2. […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “НАРОДНІ КАЗКИ” – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів за розділом “Народні казки”; формувати вміння і навички аналізувати, робити висновки з прочитаного; підтримувати інтерес до казки; розвивати пам’ять, спостережливість, уявлення, діалогічне й монологічне мовлення, уміння відтворювати зміст прочитаного; збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до будь-якої книжки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розпитування за […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. МІНЬБА (РОСІЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з російською народною казкою “Міньба”; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити переказувати близько до тексту, характеризувати дійових осіб; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку артикуляції дихання “Цокання” язиком у ротовій порожнині. Набравши повітря, якнайдовше тричі вимовити слово “ні” з поступовим видихом. […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЖБАН МЕДУ (СЕРБСЬКА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: завершити опрацювання сербської казки “Жбан меду”; формувати в учнів уміння характеризувати дійових осіб; удосконалювати навички правильного і виразного читання; розвивати образність мовлення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Лис малий і більший лис По гриби ходили в ліс. Заздрить білка в лісі лису […]...
- ВСТУП ДО ТЕМИ. УЯВЛЕННЯ ПРО НАРОДНУ КАЗКУ – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: розширювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості; навчити розпізнавати такі твори з-поміж інших, орієнтуватися в їх особливостях; розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати любов до казок. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправа “Водолаз” На рахунок 1-5 вдихнути повітря, затримати дихання і повільно видихнути. 2. Розпитування за складовою […]...
- СКРИНЬКА УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ КАЗОК. КОЛОБОК – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки; виховувати любов до народної творчості. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розпитування за складовою таблицею 2. Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху їжачок […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу; ознайомити з угорською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна розминка Запросимо тишу: ц-ц-ц. Вітерець у лісі: ш-ш-ш. Прилетіли птахи: шук-шук-шук. Заспівав […]...
- СКРИНЬКА НАРОДНИХ КАЗОК. ГОРОБЕЦЬ ТА БИЛИНА – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з українськими народними казками; учити відтворювати подальший розвиток подій, зважаючи на схему; удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам’ять, швидкість мовлення; навчати дітей давати характеристику дійових осіб; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Чи то лис, чи то ліс, Чи то […]...
- ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА – Скринька українських народних казок – НАРОДНІ КАЗКИ (Уривки) Украла собі лисичка-сестричка курочку та й біжить. Біжить вона, біжить, коли ж ніч уже близько. 1 Шуліка – великий хижий птах; коршак, яструб. 2 Довбня – велика дерев’яна палиця з потовщенням на кінці. Бачить лисичка хатку, заходить туди, вклонилася низенько та й каже: – Добривечір, люди добрі! – Доброго здоров’я! – Пустіть переночувати! – […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА). ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА І КІНЦІВКА – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з угорською народною казкою; удосконалювати читацькі навички школярів; учити визначати композиційні частини (зачин, основну частину, кінцівку), переказувати прочитане; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Діти читають хором: – “Накрапає дощ” (тихо); – “Дощ пускається […]...
- ЛИСИЦЯ ТА РАК – Казки про тварин – УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА Казки про тварин ЛИСИЦЯ ТА РАК Біжить лисичка полем. Добігає до річки, аж дивиться – рак виліз із води на камінь та клешні точить, щоб гостріші були. – Здоров був, раче! – каже йому лисичка. – З тим днем, що сьогодні! Це ти, мабуть, до косовиці1 готуєшся, що клешні об камінь гостриш? Поздоровкався і рак […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Жж. ОПРАЦЮВАННЯ УРИВКА КАЗКИ “ЛИСИЧКА І ЖУРАВЕЛЬ”. ПРИСЛІВ’Я. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Жж; формувати літературну вимову слів зі звуком [ж] в кінці слова та в кінці складу перед наступним глухим; виховувати щедрість, бажання поділитися з другом; прищеплювати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Розучування скоромовки Жатка жвава жито […]...
- СКРИНЬКА ЛІЧИЛОК – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: розширювати знання учнів про малі літературні жанри; ознайомити дітей з лічилками; удосконалювати навички виразного читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння аналізувати, порівнювати; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель Стали, діти, всі рівненько. Посміхніться веселенько. Настрій на урок взяли, Працювати почали. Метод “Мікрофон” – Як ви вважаєте, чого навчить вас […]...
- ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ. К. УШИНСЬКИЙ “ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА”. ЗАГАДКИ. А. МУЗИЧУК “МУХА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; вчити описувати предмет; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Жив бик тупогуб, тупогубенький бичок, але довгий язичок. 2) Робота над чистомовкою. Лобик гладенький, […]...
- ЇЖАК ТА ЗАЄЦЬ – Казки про тварин – УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА Може, хтось подумає, ніби казка – неправда. Тільки той, хто думає так, сам правди не знає. У казці правда живе, як сіль у хлібі. Хто б без солі їв хліб? Та ніхто. Правда в казці, як вітер в осінньому лісі. Ніби був тільки осьде, а вже далеко шумить. Тільки ні, він не зник назавжди, знову […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-НЕБИЛИЦЬ. ДВА ПІВНИКИ – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з піснями-небилицями; удосконалювати навички правильного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; учити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читайте, доповнюйте склади Мали-…(на); лимо-…(над); маши-…(на); бузи-…(на); лопа-…(/геа); воро-… (та); морк-…(ва); сшш-…(ця). 2. Читайте. Намагайтеся зрозуміти, про що йдеться ШКОДЛИВИЙ ЦАП Па […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Колективне промовляння скоромовки “дощиком” Вибіг Гришка на доріжку, На доріжці сидить кішка. Хай впіймає кішка мишку. 2. Робота над чистомовкою Ав-ав-ав – не лови гав. […]...
- БЕСІДА-РОЗПОВІДЬ ПРО ІВАНА ФРАНКА. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “ІВАН ЯКОВИЧ ФРАНКО” ТА УРИВКА КАЗКИ І. ФРАНКА “ЛИСИЧКА І РАК” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: розказати учням про Івана Франка; розвивати техніку читання дітей; виховувати повагу до інших людей. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Радо грати дітворі У широкому дворі. Гомінлива дітвора На весь двір кричить: “Ура!” 2) Звукова зарядка. – Назвіть голосні у слові лисиця; […]...
- СКРИНЬКА ПРИСЛІВ’ЇВ І ПРИКАЗОК – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: дати уявлення про суттєві ознаки прислів’їв; удосконалювати навички читання вголос і мовчки; учити виділяти в тексті головне; довести на матеріалах прислів’їв красу, багатство, влучність рідної мови; виховувати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ніс Гриць пиріг Через поріг, Став на горіх, Упав на поріг. 2. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. З ЧИСТОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНОЇ МУДРОСТІ – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з різновидами народної творчості (колисковими піснями, забавлянками, скоромовками); розширювати уявлення про влучність, точність, красу рідного слова; пробуджувати інтерес до вивчення рідної мови; виховувати любов до творів усної народної творчості, до книги. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИСТАВКОЮ КНИГ – Діти, зверніть увагу на книжкову виставку. – Які книги […]...
- СКРИНЬКА ЗАГАДОК – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжувати ознайомлення учнів з багатством рідної мови; ознайомити учнів із загадками; удосконалювати техніку читання; розвивати образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ВПРАВИ НА ВДОСКОНАЛЕННЯ ЧИТАЦЬКИХ НАВИЧОК 1. Розпитування за складовою таблицею 2. Вправи на розвиток уважності 1) Гра “Знайди пеньок”. У таблиці записано однакові слова, […]...
- ПРО ОХА-ЧУДОТВОРА – Казки про тварин – УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА (Скорочено) Були собі дід та баба, і був у них один син. От баба діду й каже: – Діду, одведи його у школу! От дід узяв сина й пішов у школу. Веде та й веде, коли бачить – стоїть гора, висока, що страх. От він зайшов на гору і каже: – Ох! Коли виходить пан […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ІДИ, ІДИ ДОЩИКУ – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: розширювати знання дітей про усну народну творчість; формувати вміння виділяти дійових осіб; учити читати діалог; ознайомити з піснями-закличками; розвивати образне мислення учнів; виховувати любов до національного надбання, шанобливе ставлення до історії свого краю. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АРТИКУЛЯЦІЙНА ХВИЛИНКА 1. Чистомовка “Слухняний ротик” Ець-ець-ець – подув сильний вітерець. Ить-ить-ить – в небі […]...
- СКРИНЬКА ЗАГАДОК. ІВАН СЕНЧЕНКО. ЗА ЛІСОМ, ЗА ПРАЛІСОМ ЗОЛОТА ДІЖА СХОДИТЬ – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: формувати вміння висловлювати оцінні судження; навчати розуміти прочитане, виділяти головне; ставити запитання за прочитаним; розвивати образне мислення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розучування лічилки Раз, два, три, чотири – Кицю грамоти учили: Не читати, не писати, А за мишками ганяти. 2. Розчитування за складовою таблицею […]...
- Короткий зміст казки “Лисичка-сестричка і вовк” У далекому краю жили дід та баба. Одним прекрасним днем дід на возі поїхав на риболовлю, наловив риби і по дроги додому по серед шляху, лисиця лежить, як-ніби не жива, кинув дід лисицю в візок, бабці комір зробити, і поїхав далі. А лисиці тільки це і треба було, вкрала у діда всю рибу, і села […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА) – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров’я; виховувати повагу до надбань українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Конкурс на кращого розповідача закличок. III. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читайте виразно, […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАБАВЛЯНОК. ЗАЙЧИКУ-ЗАЙЧИКУ – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; ознайомити учнів із піснями-забавлянками; навчати аналізувати прочитаний твір, читати за особами; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов і повагу до народної творчості. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ішла баба дубнячком, Зачепилась гапличком, Сюди смик, туди […]...
- ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. СКРИНЬКА УСНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з новим підручником; учити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, інтонувати речення, аналізувати прочитане; формувати інтерес до навчання; прищеплювати любов до школи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. БЕСІДА ПРО ЛІТНІ ВРАЖЕННЯ ШКОЛЯРІВ, ПРОЧИТАНІ КНИГИ Використання інтерактивної технології “Мікрофон” III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ ПІДРУЧНИКОМ 1. Бесіда, розпитування – У першому […]...
- ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ М. КОЦЮБИНСЬКОГО “ПРО ДВОХ ЦАПКІВ” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: ознайомити учнів з казкою М. Коцюбинського; розвивати й удосконалювати техніку читання, логічне мислення, творчі та пізнавальні здібності учнів; виховувати доброту, чемність, поступливість, повагу одне до одного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Цап до цапа в гості йшов, Цап дороги не знайшов. […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗА РОЗДІЛОМ “НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ” – НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ой був собі коточок, Украв собі клубочок. Та й сховався у куточок. 2. Гра “Розшифруй” (Пісня – душа […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. НАТАЛЯ ЗАБІЛА. ДОЩ ІДЕ – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: учити учнів розуміти поетичні твори, виділяти головне, аналізувати; спонукати дітей до словесної творчості; виховувати любов до слова, бажання користуватися його красою та силою. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ба-ба-ба, ба-ба-ба! – Он на березі верба! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! – Доглядаємо вербу! Бі-бі-бі, бі-бі-бі! – Сидить голуб на вербі! […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА. ПРИЙШЛА ОСІНЬ – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: формувати в учнів навички правильного виразного читання віршованого тексту; розширювати уявлення про красу природи восени; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву і фантазію; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА ГІМНАСТИКА – Почнемо наш урок із гімнастики, що допоможе підготувати органи мовлення до роботи протягом уроку. 1. Вправи для очей, губ […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. ЛЕОНІД ГЛІБОВ. ЗАГАДКА – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з творчістю Л. І. Глібова; продовжити ознайомлення учнів із багатством, красою і величчю рідної мови; удосконалювати навички свідомого, правильного виразного читання; розвивати мислення, діалогічне і монологічне мовлення учнів; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Біля баби баба сіла. Баба бабі бубуніла. […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. СТЕПАН ЖУПАНИН. НАТАЛЧИНА ПРИГОДА – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; ознайомити з творчістю Степана Жупанина; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати почуття дружби. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над потішкою Вдень в дуплі сидить сова, Навіть дзьоб не висува, А вночі вона полює, Совенят малих годує. – Мамо, вдень […]...
- АВТОРСЬКА СКРИНЬКА. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА. ЛІС – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з життям і творчістю Марійки Підгірянки, розкриваючи красу і багатство рідного слова за допомогою творів поетеси; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читайте чітко, весело! ОДУД – Ду-ду-ду. Чі-чі-чі… Де ночуєш ти вночі? – Чі-чі-чі, Ду-ду-ду… Я ночую у саду. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТВІЙ ДРУГ – КНИГА – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з історією виникнення паперу і книгодрукування; розвивати читацькі навички; виховувати бережливе ставлення до книги. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Вчіться, діти. Мудра книжка Скаже вам чогось багато З того, що колись було І посіяно й пожато. Я. Щоголів – До чого закликає поет? – Що допомагає […]...
- ЗНАЙДІТЬ РИМИ. ГРИЦЬКО БОЙКО. СКОРОМОВКИ – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити добирати у віршах рими; ознайомити з творчістю Грицька Бойка; збагачувати словниковий запас; розвивати мислення, уміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати уважність, самостійність у виконанні завдань. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Доповнюйте! Читайте! Шура, як весна… зима Кожушок в мішок… настала А як знов прийшла… […]...
- НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА З давніх часів український народ складав пісні, прислів’я, приказки, загадки тощо. Ці твори не записували, а від покоління до покоління передавали з уст в уста. Саме тому їх називають усною народною творчістю. Є серед народних творів і такі, що призначені для дітей. Це казки, дитячі пісні, забавлянки, скоромовки, лічилки. Письменники, які творять для дітей, часто […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. НАТАЛЯ ЗАБІЛА. ЗАБАВЛЯНКИ – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Наталі Забіли; учити правильно, виразно читати поетичні твори, аналізувати їх; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, кмітливість, зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Запам’ятайте за вчителем БЕЗКОНЕЧНА ПІСЕНЬКА Був собі журавель Та журавочка, Наносили сінця Повні ясельця. Наша пісня […]...