Перші сучасні Олімпійські ігри

6 квітня 1896 року в Афінах проходила церемонія відкриттів перших літніх олімпійських ігор. Греція була вибрана не випадково. Саме в ній зародилася традиція змагатися, представляючи країну в світових змаганнях. В даний час країна є засновницею знаменитих ігор.

Переможцем стала Греція. Вона завоювала 46 медалей, забравши 10 золотих. На 2-му місці опинилися Сполучені Штати, що зібрали 20 медалей. Німеччина, набравши 13 медалей, посіла 3 місце. Російська Імперія готувала своїх атлетів, але не змогла їх відправити в Афіни через брак коштів.

Після завершення заходу уряд Афін висунуло пропозицію про постійне проведення ігор на території Греції. МОК відхилив цю пропозицію, заявивши, що місце проведення повинно змінюватися кожні 4 роки. З подальшими іграми популярність заходи зростала і набирала нових шанувальників з міжнародного спортивного руху.

Батьківщиною зимової олімпіади вважається Франція. Саме там, в 1924 році, пройшли перші зимові олімпійські ігри, в яких взяли участь 16 країн і 256 спортсменів.

Переможцем стала Норвегія, забравши 17 медалей, з яких було 4 золотих. Росія, яка пережила революцію і громадянську війну, в заході участі не брала.

Цікавий факти. 24 січня 1924 помер вождь і ідеолог російської революції Володимир Ленін, 25 січня відкрилися перші зимові олімпійські ігри у французьких Альпах, 26 січня Петроград став називатися Ленінградом, 27 січня – тіло Леніна знайшло свій притулок в Мавзолеї на Красній площі Москви.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)