Факти про біатлон

Біатлон, або двоборстві, – вид спорту, що поєднує лижну естафету і стрілянину з гвинтівки по мішенях. Цікаві факти про біатлон розглянуті в цій статті.

Перші змагання, що включають лижні гонки і стрілянину по мішенях, відбулися в 1767 році в Норвегії. Вони проходили в 3 етапи, а приз діставався двом кращим учасникам, які після лижної дистанції точно потрапили по мішенях, розташованим на відстані 40-50 метрів. Перший чемпіонат світу з біатлону пройшов в Австрії 2 березня 1958 року. Ця дата є днем ​​народження біатлону. Біатлон включили в Олімпійські ігри через пару років, взимку 1960 року. Першим чемпіоном тоді став швейцарський спортсмен. Цікаво, що існує також літній біатлон. Замість лиж там використовуються лижоролерів, велосипеди або звичайний біг. Перший чемпіонат з літнього біатлону пройшов в Австрії в 1996 році. Гвинтівки для біатлону важать мінімум 3.5 кг, а при спуску гачка вказівний палець відчуває зусилля не менше 500 гр. Одне з правил біатлону строго забороняє залишати стрілецький килимок, коли гвинтівка заряджена. Був випадок, коли один з норвезьких біатлоністів, упустивши патрон, потягнувся за ним і ступив з килимка. Через це вся збірна була дискваліфікована. У 1999 році Міжнародний клуб біатлоністів заснував Клуб “Зеро”, в якому знаходяться спортсмени, які стали чемпіонами світу чи завоювали золоті медалі на Олімпіаді. Найуспішніший біатлоніст – норвежець Уле Ейнар Бьорндален. Він є 8-кратним олімпійським чемпіоном, а також здобув 19 перемог на чемпіонатах світу з біатлону і 6 перемог на Кубках світу з біатлону. Незважаючи на свій вік (41 рік), він до цих пір бере участь в чемпіонатах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)