ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Йй. БУКВОСПОЛУЧЕННЯ йо. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “ПАСІКА” І НАРОДНОЇ ПІСЕНЬКИ “ЗАЙЧИКУ, ЗАЙЧИКУ”. ЧИТАННЯ ОСОБАМИ – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)

Мета: закріплювати знання учнів про звукове значення букви Йй; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; формувати вміння читати текст за особами, інтонувати питальні речення, правильно вживати форми звертання; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Слухай та запам’ятовуй!

Йой, йой, йой!..

Йосип йойкає, бо йорж

Уколов добряче.

Хоч йому таки болить,

А хлоп’я не плаче,

Бо навчив його дідусь:

– Потерпи, козаче!

В. Гринько

2. Розучування скоромовки

Зайчик Ой і зайчик Ай

Гратися побігли в гай.

– Ой, Ой, Ой!

Ай, Ай, Ай! –

Кличе мама на весь гай.

ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над загадками

– Ну хто співця весни не знає?

Закривши очі, він співає.

Та пісня радісна, дзвінка.

Скажіть, як звати співака? (Соловей)

– Ця руда рідина

Не солодка, а їдка.

Та на користь ця вода,

Гоїть рани всі вона. (Йод)

Віконце для допитливих

ЙОД

Родина водоростів доволі значна. Вона нараховує біля двадцяти тисяч видів. Водорості дуже різноманітні: бурі, червоні, синьо-зелені, і, звісно ж, зелені.

Водорості – корисні рослини. З них виготовляють ліки, серед них – і йод. Він використовується в медицині для знезараження ран.

– Виконайте звуковий аналіз слів соловей і йод.

2. Гра “Знайди пару”

Учні мають з’єднати слово з його звуковою схемою.

Трамвай

Майор

Чайка

Лінійка

Овечка

Фізкультхвилинка

IV. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 94-95)

1. Читання тексту “Пасіка” вчителем

– Хто був на пасіці?

2. Словникова робота

Пасіка – місце, де розставлено вулики з бджолами.

Рій – сім’я бджіл або інших подібних комах.

Читання слів зберемо, новий, старий “луною” за вчителем. Увага звертається на правильне наголошення цих слів.

3. Гра “Бджілки”. самостійне напівголосне читання тексту учнями

4. Читання діалогічної частини тексту за особами

5. Вибіркове читання

– Коли і куди дідусь Матвій вивіз вулики?

– Хто був з дідом Матвієм?

– Коли із вулика вилетів молодий рій? Куди він сів?

– Що дідусь Матвій зробив із роєм?

6. Бесіда за сюжетним малюнком

– Кого ви бачите на малюнку?

– Який епізод тексту зображений на малюнку? Прочитайте.

– Яким художник зобразив дідуся Матвія? Андрійка?

7. Робота над загадкою

– Які слова вам допомогли відгадати загадку?

8. Опрацювання дитячої народної пісеньки “Зайчику, зайчику”

– Зараз ми будемо читати народну дитячу пісеньку про зайчика. Спочатку послухайте її. (Вчитель виразно, емоційно читає пісеньку.)

– Хто звертається до зайчика із запитаннями? (Діти)

– Зараз ми повчимося читати цей текст, а потім увесь клас читатиме запитання, звертаючись до зайчика, а один з вас відповідатиме на них замість зайчика.

9. Робота в парах

– Розподіліть ролі і прочитайте пісеньку за особами.

10. Гра “Знайди риму”

Бував – зривав; гайочку – горбочку; гіллі – норі.

11. Робота за змістом малюнка

– Кого ви бачите на малюнку?

– Що робить зайчик? Яким художник зобразив його?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?

– Що найбільше сподобалося?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Йй. БУКВОСПОЛУЧЕННЯ йо. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “ПАСІКА” І НАРОДНОЇ ПІСЕНЬКИ “ЗАЙЧИКУ, ЗАЙЧИКУ”. ЧИТАННЯ ОСОБАМИ – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)