Яке частування, таке й дякування

Матеріал до уроку. Іван Франко. “Лисичка і Журавель”.

Мета. Удосконалювати знання про авторську (літературну) казку; вчити аналізувати зміст твору, давати характеристики героям. Розвивати техніку читання. Виховувати бажання працювати в колективі та самостійно.

Обладнання. Таблиці для розпитування, ілюстрації до казки “Лисичка і Журавель”, диск із записом казки, портрет І. Франка.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Мовна розминка.

1. Розпитування за таблицею складів.

2. Зарядка для язичка.

Де ж наш пустун-язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

– Поплямкаємо губами!

– Покладаємо зубами.

– Посичали гускою: с-с-с-с-с!

– Подзижчали комариком: дз-дз-дз!

– Пошуміли вітерцем – ш-ш-ш!

– Подирчали тракторцем др-др-др!

III. Мотивація навчальної діяльності.

1. Повідомлення теми уроку і його завдань.

Діти, сьогодні на уроці ми будемо працювати за таким планом (План написаний на дошці).

План

1. Вправа “Очікування”.

2. Ознайомлення з авторськими (літературними) казками.

3. На гостині у Лисички і Журавля.

2. Вправа “Очікування”.

У кожного на парті – сердечка. Вони підкажуть учням, шо можна “очікувати” від сьогоднішнього уроку.

Діти називають слово-очікування і прикріплюють сердечка до дошки.

– А я очікую, шо ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти і злагоджено працювати у групах, гарно читати і давати відповіді на запитання.

IV. Сприймання нового матеріалу.

1. На гостині у народної казки.

До класу заходить дівчинка-казка.

Казка.

Ідіть завжди до школи

Веселі, не сумні.

Шукайте дива, радості

У казочці моїй!..

– А чи знаете ви казки? Відгадайте казочку.

– Із якої казки я,

Бичок-третячок?

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив. (“Солом’яний бичок”)

– Знесла яєчко золоте,

Зраділи дуже дід і баба.

Ви, діти, знаєте її

Та це ж… (“Курочка Ряба”).

– Сидів він на віконечку, як маленьке сонечко. Від діда з бабусею утік, побіг у ліс і раптом зник. (“Колобок”).

Казка. Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. Л хто їх придумав? (Ми не знаємо автора.)

– Правильно. У цих казочок немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони називаються народними.

2. Ознайомлення з літературними казками.

– А сьогодні ми почнемо знайомство з казками, автор яких відомий. Ці казки називаються літературними (авторськими).

– Як же називається казочка, яку ми прочитаємо?

СичЛика і раЖувель (Деформований запис на дошці)

– Що ви знаєте про лисичку, її поведінку та характер? (Демонстрування малюнків лисички, журавля.)

– А хто такий журавель? Що ви про нього знаєте?

– Казку “Лисичка і Журавель” написав відомий український письменник Іван Франко (Портрет).

3. Слухання казки в записі (диск).

– Назвіть головних персонажів казки.

4. Словникова робота.

Призволяйся – пригощайся.

Піснúм гóлосом – незадоволено.

Приятелювáти – дружити.

5. Самостійне напівголосне читання першої частини казки учнями.

6. Читання кращими учнями (продовження).

7. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

– Як Лисичка запрошувала Журавля в гості?

– Чим вона пригощала Журавля?

– Як припрошувала?

– Чи вдалося Журавлеві скуштувати частування, яке приготувала Лисичка?

– Як він подякував Лисичці за гостину?

8. Фізкультхвилинка.

9. Складання порівняльної характеристики.

Лисичка

Журавель

Корислива

Добрий

Манірна

Розумний

Хитра

Дружелюбний

Улеслива

Спокійний

10. Робота з малюнком (с. 69).

– Які рядки казки проілюстрував художник?

– А що б зобразили ви?

11. Робота над прислів’ями.

– Доберіть прислів’я, яке може буди назвою цієї казки. Поясніть свій вибір.

– Як посолиш, так і їстимеш.

– Яке частування, таке й дякування.

12. Читання уривка казки в особах.

– Чи сподобалася вам казка? Чим?

– Кого ви засуджуєте? Чому?

13. Робота 4 зошитом (с. 19).

V. Підсумок уроку.

– Що б ви порадили Лисичці з казки “Лисичка і Журавель”?

– Чому ця казка є літературною?

– Хто її автор?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Яке частування, таке й дякування