Вступ – І семестр – ОРІЄНТОВНІ ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ

Тема. Вступ

Мета: навчальна: повторити й узагальнити з учнями вивчене в попередніх класах; формувати стійку мотивацію до читання художньої літератури, до вивчення світової літератури як скарбниці духовних цінностей людства; розвивальна: розвивати творчі здібності, культуру спілкування, критичне мислення; виховна: формувати прагнення до збагачення свого духовного світу, до високої моральності, ціннісної орієнтації.

Обладнання: карта світу, виставка книжок, портретна галерея.

Теорія літератури: художня література, художні образи, художні засоби.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку

Звернення вчителя до учнів

– Ось ви вже й у 7-му класі. Ви стали більш досвідченими читачами, і далі продовжуватимемо вчитися визначати коло своїх читацьких інтересів та уподобань, актуальні для нашого часу й для себе особисто проблеми, шукати шляхи їхнього розв’‎язання в літературі та за допомогою власних спостережень над життям. У цьому навчальному році ми познайомимося з романтикою лицарської доби, суворими життєвими випробуваннями героїв; предметом нашого обговорення будуть дружба і перше кохання, доброта й милосердя; ми поринемо у світ фантастики, що дозволяє зазирнути в майбутнє, поміркуємо над багатьма важливими питаннями. Сподіваюся, що уроки, які в нас були, не минули даремно.

ІІ. Організаційний етап

Заведення зошитів, словничка літературознавчих термінів, ознайомлення з підручником та його рубриками

ІІІ. Актуалізація опорних знань. повторення та узагальнення вивченого в 5-6-му класах

1. Вікторина “най…” (за давньогрецькими та єгипетськими міфами, байками)

1) Найсильніший герой. (Геракл)

2) Найсміливіший та наймужніший титан. (Прометей)

3) Найромантичніший юнак, що прагнув долетіти до сонця. (Ікар)

4) Найкращий скульптор. (Пігмаліон)

5) Найталановитіший музикант. (Орфей)

6) Найвідданіша мати. (Персефона)

7) Найсамозакоханіший юнак. (Нарцис)

8) Найповніше уособлення дня і ночі, добра і зла в Єгипті. (Змія)

9) Найперший і найдотепніший байкар. (Езоп)

10) Найбезтурботніша особа в байці І. А Крилова. (Бабка)

11) Найсмішніший оркестр із байки І. А. Крилова. (Квартет)

12) Найбеззахисніше створіння з байки І. А. Крилова. (Ягня)

2. Визначення відповідностей

– Поєднайте героїв із творами, у яких вони діють.

Герої

Твори

Дік Сенд

“Усмішка”

Джим Хокінс

“Запах думки”

Скрудж

“Маленький принц”

Вакула

“Сліпий музикант”

Очумєлов

“Хатина дядька Тома”

Еліза

“Хамелеон”

Петро Попельський

“Ніч перед Різдвом”

Лис

“Різдвяна пісня в прозі”

Лерой Кліві

“Острів скарбів”

Том

“П’‎ятнадцятирічній капітан”

3. Проблемне питання

– Багато творів, з якими ми ознайомилися 5-6-х класах, розповідають про дітей. Але дуже часто виявляється так, що діти можуть багато чого навчити дорослих. Пригадайте вивчені твори і скажіть, чого навчають дорослих Конрад, Полліанна, маленький принц, Том, Джим Гудзик та інші діти?

ІV. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу

1. Виразне читання вступної статті підручника, опрацювання рубрик

2. Відповіді на запитання підручника, виконання завдань (вибірково), обговорення, висловлення своїх думок і вражень

V. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

Опрацювати вступну статтю підручника.

Уміти відповідати на запитання, виконувати завдання.

Пригадати вивчені напам’‎ять в попередніх класах вірші.

Підготувати повідомлення про найвідоміших українських перекладачів.

VII. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа “Мікрофон”

– Продовжте речення

“Стимулом для вивчення світової літератури у мене є…”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Вступ – І семестр – ОРІЄНТОВНІ ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ