ВСТУП ДО РОЗДІЛУ “КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”. МИКОЛА ВОРОНИЙ. КРАСА! НА СВІТІ ЦІМ КРАСА… – КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ

Мета: почати ознайомлення учнів з новим розділом “Краса світу в художньому творі”; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити аналізувати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Артикуляційна гімнастика [тренувальні вправи для м’язів м’якого піднебіння і глотки]

– Позіхати із закритим і відкритим ротом. Позіхати, широко відкриваючи рот, шумно втягуючи повітря.

– Покашлювати довільно. Добре прокашлятися, широко відкривши рот, доклавши сили, стиснути кулаки. Покашлювати потрібно, висолопивши язика.

– Копіювати полоскання горла з перекинутою головою. Полоскання виконувати з густою рідиною (сік з м’якоттю, кисіль, кефір).

– Випивати воду невеликими порціями (до 30 ковтків). Пити можна крапельки води або соку.

– Із затиснутим носом надути щоки.

2. Робота над скоромовкою

В рукомийнику помию

Руки я брудні.

Хай подасть мерщій сестричка

Рушничок мені.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парах. Гра “Ти – мені, я – тобі”

Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом розділу “У країні давнини” (с. 30).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ.

– Прочитайте його назву.

– Як ви вважаєте, про що йтиметься у творах цього розділу?

– Які за жанром твори ми будемо вивчати?

– Твори яких авторів будемо читати?

– З ким із них ми вже знайомі?

– А з ким познайомимося?

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виразне читання вчителем вірша Миколи Вороного “Краса! На світі цім Краса…”

– Чи сподобався вам вірш?

– Які почуття намагався передати поет?

– Чим він захоплюється?

– Чому слово Краса написане з великої літери?

– Які порівняння вживає поет у вірші?

2. Ознайомлення із вступом до розділу

Гра “Рибки”. Самостійне мовчазне читання статті учнями (с.31)

– До чого спонукатимуть вас твори цього розділу?

– Що треба намагатися сприймати?

– Що таке поезія?

– Що поети висловлюють у своїх творах?

3. Фізкультхвилинка

4. Слухання й обговорення віршів

– Послухайте вірш Лесі Українки.

Спить озеро, спить ліс і очерет.

Верба рипіла все: “Засни, засни…”

І снилися мені все білі сни:

На сріблі сяяли ясні самоцвіти,

Стелилися незнані трави, квіти,

Блискучі, білі… Тихі, ніжні зорі

Спадали з неба – білі, непрозорі –

І клалися в намети…

– Які почуття передає поетеса в цьому вірші?

– Який настрій створюють ці рядки?

– Який світ постає перед вами, коли ви слухаєте поезію Лесі Українки?

– Послухайте вірш І. Я. Франка.

Веснянії пісні,

Веснянії сни,

Чом так безутішні,

Безвідрадні ви?

Чи для вас немає

Зелені в лісах,

Чи для вас не сяє

Сонце в небесах?

Чи для вас весела

Квітка не цвіте,

Що лиш вбогі села,

Людський біль здрите?

– Чому поета не радує весна?

– Чого його пісні і сни безутішні?

– Що таке проза?

– Про що розповідають письменники в прозових творах?

– Що потрібно зробити, щоб зрозуміти прозовий твір?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на уроці?

– Які відкриття для себе зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати виразне читання свого улюбленого вірша українських поетів.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ВСТУП ДО РОЗДІЛУ “КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”. МИКОЛА ВОРОНИЙ. КРАСА! НА СВІТІ ЦІМ КРАСА… – КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ